ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 11:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сатянанда йога
Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 3:33 pm 

Здравейте.
Попаднах на статия от свами Ниранджан със заглавие „Самскари“ в списание „Йога“, излязла през август 2015г. На стр.9, четем:
„Дългът на родителя е само да му (става въпрос за детето – б.м.) осигури образование и самскари, които да му осигурят правилните възможности и условия…
…Вие организирате образованието му - училище, колеж и всичко друго, но погрижили ли сте се за развитието на детските самскари? Ето къде родителите се провалят.
Вие му давате образование, но в замяна получавате развалена личност. Защо? Вие не сте му дали самскари, нито пък детето ги е придобило в училище или с приятелите си. Тук родителите се провалят в своите задължения. Те мислят, че образованието е достатъчно и няма нужда от самскари.
Без самскари даже личност с най-високо образование се държи като животно, докато този, който е необразован, но има самскари в своя живот, се държи по един културен начин.
Аз нямам образователен ценз. Аз имам самскарен ценз. Аз нямам PhD по какъвто и да е предмет, нито имам бакалавърска степен. Но на базата на самскарита, аз мога да стоя на собствените си крака и да ви накарам да се усмихвате. Ако самскарите не бяха тук и имаше само образование, аз щях да бъда омотан в моите амбиции и да изгубя пътя си.
Ако искате една система в обществото или нацията, ако искате мир в семейството, трябва да направите усилие да дадете самскари на децата заедно с образованието.“
Прикачени файлове:
14877309_672589356223981_1558353748_n.jpg
14877309_672589356223981_1558353748_n.jpg [ 55.41 KiB | Прегледано 847 пъти ]

Прикачени файлове:
14826231_672589312890652_1152126939_n.jpg
14826231_672589312890652_1152126939_n.jpg [ 19.78 KiB | Прегледано 846 пъти ]

Хайде да помислим върху думите на свами.
Какво ще кажете върху първото съждение, че дългът на родителите бил да се дадат образование и самскари на децата си?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 7:40 pm 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

И това ли доживяхме!!!!

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 7:43 pm 

Някъде, някой бърка ама много- Аз ли , Ти ли, Той ли ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 11:30 am 

Чудя им се нашите българи… къде им е акъла когато четат такива твърдения в списание „Йога“!? И защо не реагират на глупостите им!? :roll:
А това изречение от статията просто плаче за рамка:
„Без самскари даже личност с най-високо образование се държи като животно, докато този, който е необразован, но има самскари в своя живот, се държи по един културен начин.“

Ниранджан, дете на грешната природа, създадена от лулавия ум на Сатянанда, да взема да ти обясня туй онуй. Все пак благодарение на самскарите си има шанс да ме разбереш.
Та…
Нормалните хора, свами, които съществуват в този свят винаги правят нещата със съвест. Съвестта е тази, която отличава, нас, нормалните, от вас, ненормалните. За ненормалници като вас е нормално личност без самскари да се „държи като животно“, защото на вас ви трябва програма,.. умствена програма,… за да може да съществувате. Докато за хора като нас е достатъчно само радост в сърцата, опит и знания да разграничаваме обектите около себе си.
Съществуването, обучението и образованието са неща, свързани с естествената природа на Съзнанието. А програмите, моделите и схемите са самскарни похвати, без които изкуственият ум не може. Ако на такъв ум му премахнеш програмите-самскари, той веднага ще се превърне в пуяк без мозък. Тоест ще гледа тъпо и нищо няма да му ражда главата. На такъв и със самосвал да му наливаш, резултат – никакъв.
Ти твърдиш за себе си, че имаш „самскарен ценз“, и също, че благодарение на самскарите „аз мога да стоя на собствените си крака и да ви накарам да се усмихвате“.
Сега, да ти кажа, че ние, нормалните, стоим на краката си благодарение на мускулни връзки, стави и сухожилия. Това умение ни го е дала и развила Природата, а не свами със самскари. Също така, за да накараме другия срещу нас да се усмихне, ние, нормалните, просто се усмихваме,… и не ни трябват програми-самскари за това. Просто излъчваме любов от себе си. А при вас не е така - имате запечатана програма-любов в ума и сърцата ви са кухи. Ето това е самскарна любов, свами. Но тази любов е изкуствена… тя е програма… фалш… заложен чип в ума,… нещо за което имате идея, но нямате никакво понятие.
Когато на хора като вас лицевият мускул потръпне, самскара в ума се активира и вие разграничавате – аха, усмихвам се, значи съм щастлив. А ако го няма самскара тогава няма как да разбере, че сте щастливи. Затова, свами, драпаш да обясняваш и лекции изнасяш по цял свят, че вие, ненормалните, без самскари, сте едно голямо нищо. И, че, за да живеете нормално, на вас ви трябват самскари.
Ясни сте ми.
Мъчно ми е за вас… (без самскари)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2016 1:57 pm 

Румене, той не чете форума *hihi*

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2016 8:50 pm 

mus,
Виждам, следиш публикациите тук. Хубаво направи, че изтри "пожеланието"! Добронамереността е препоръчителна. Този форум си има правила и това, че си тук ми подсказва съгласие с тях. Нали!

Честит Българин

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2016 10:30 pm 

Всички знаем, че той не чете форума!
mus,. написаното е за теб .... *hihi*

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2016 5:23 pm 

Цитат:
мus: Румене, той не чете форума

Това ли можа да измислиш от всичко изведено по темата… :)
Браво на теб.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]