ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Дек 14, 2017 7:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Гледане на самскарни решетки
Ново мнениеПубликувано на: Нед Сеп 14, 2014 11:46 pm 

"Здравейте.
Преди няколко месеца на шега във фейсбук се заформи една затворена група, практикуващи чистене на самскари по начин, който съм обяснил в трилогията „Ти си Това” и разяснен надълго и нашироко тук във форума. Поводът да отворя тази тема е, че някои хора от тази група на своя глава решили да гледат самскарни решетки на други хора и така да им помагат по пътя. Както знаете лошо няма в идеята да помагаме, но тук проблемът е, че заради огромното си невежество „гледачите” не са знаели, че това е много опасно начинание, засягащо и двете страни. Тоест опасността е както за този, който гледа самскарната решетка, така и за другия, на когото се гледа каква е тя."

Здравейте, позакъснях, но ето нещо и от мен. Тук споделяме опит и смятам, че е полезно да коментирме всичко във връзка с процеса на чистене и пътя към свободата. Благодаря, на Equilibrium, че преди близо 2 год. ме насочи към "Ти си това" и форума. Бяха хубави и интересни времена. В последствие стана така, както sum е описал. Права практиките от началото на миналия сезон. Стигнах сама до трети пласт, без обсъждане с много хора, намеса, пишех тук във форума и бях добре. В Бургас в последствие се събрахме група хора, които чистим и започнахме постепенно и неформално да споделяме опита по между си. Не желая да навлизам в повече подробности. Правеше ми впечатление на хора,които споделяха опит, като напр. на първи пласт да говорят с Бал и подобни... Аз на трети пласт още не си бях помислила Бал да ми говори. Имам ментално виждане, но чак да ми говори Бал под път и над път. Виж Брахман е друго, помага в диалози. Аз не оспорвам опитностите на другите. Приемам казаното, не е моя работа да се вмешателсвам в процеса на другите. Решетки не съм си и помисляла да "гледам". Аз моята оправих, че тези на другите ли... Та тук в Бургас се заформиха познанства, приятелства имахме непрестанни контакти. Чистещите бяхме с твърдото впечатление, че свободните са в тясен контакт със sum. Говореше се за лечение и практики след Атман, които аз лично не разбирах, защото не съм на нивото и не се бутам, където не съм стигнала. Не съм си мислила, че е опасно свободен Атман /под супервизията на sum/, както аз го възприемах да ти гледа решетката. Имах доверие, бяхме приятели. Мислила съм, че ако е опасно и прочее, няма да бъде допуснато. Мислих, че дори е част от процеса на развитие на силата на Атман тук, сега. Никой не ми е предлагал да ми гледа решетката. Аз сама пожелах на трети пласт. Бях сякаш забила в чистенето и възприятията си, не виждах имам ли остатъци от втори. Обърквах се и ми се прииска да бъда видяна от Атман. Имаше и любопитство и игра. Това е. Никой не ми каза, че е опасно, а защо и кратуната ми да се сети. Гледа ме един и същи човек два пъти. Този на който имах доверие. Втория път ми каза неща, които не кореспондираха изобщо със състоянието на решетката ми. Беше ми предадено следното стихче от Бал: "В сянката на полумрака, стъпила е с двата крака". След това тотално блокирах, утрепвах се да чистя, не виждах нищо, менталното ми виждане бе на 0. Като глухоняма къртица месец поне, докато не срещнах sum буквално на една улица. Той веднага ме надуши,каква цъфнала роза съм... натъпкана с боклуци, покрай гледанки на решетки. Беше ме виждал и преди тази година, знаеше много добре на какъв хал съм с решетки и екрани, бях си ок. Това беше ново, скорошно, ще го нарека "поражение". За мен си беше такова. Бях загубила ума, дума, говор и кратина. Sum ми помогна, аз го нарекох рехабилитация. Помогна ми да се освободя от всички неща с които бях набъкана, за да съм блокирана. Бях доб сърма. Когато чистихме, изпитах толкова неприятни неща, до физическа болка. Не споделям това за да вменявам вини, да отправям интриги и нападки, както някои са го отчели. Надявам се още, че не е било умишлено. Невежи сме си, стараем се, кой, колкото може. Наистина не знам, ако не бях срещнала sum..?!?!?? Споделям го, защото ще има друго... Нови атаки от гадовете, през други хора-непознати, познати, приятели. Нека се проверяваме и да бъдем отговорни към себе си и останалите. Благодаря на sum в личен план и за това, че рехабилитира и възстанови Бегликташ. Предлагам да не ни знаят много балалайките, като не можем сами да си избършем нацапаните килоти ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Сеп 15, 2014 11:00 pm 

Цитат:
FireFlyingWings:
Чистещите бяхме с твърдото впечатление, че свободните са в тясен контакт със sum.

Ааа, свободните... искаш да кажеш спанаците в зародиш. Ясно.
Спанаците в зародиш от Бургас не са били нито в тесен, нито в широк контакт с мен. Те бяха извън контакт с мен, когато ставаше въпрос за важните неща за хората.
Цитат:
tonidi_69:
За това са знаели само двама, които е трябвало да предупредят всички останали, но за наше съжаление, не са го направили...Затова пък сега ние ще си сърбаме попарата.

Сега ще обясня точно каква попара ще сърбате заради нехайството на някой си. И за да разберете какви са мащабите на глупостта от гледането на самскарни решетки ще ви споделя за развоя...
В търсене на решение на проблема попаднах на човек, на когото само веднъж са му гледали самскарната решетка.
Намерихме време и седнахме да медитираме заедно като преди това помолих човека да си спомни точно за срещата, когато са му гледали самскарите. В същото време (по време на медитацията) помолих Бра-ман да направи копи-пейст на въпросните тунели от съзнанието му, и да ми ги покаже. Исках да разбера точно колко са създадени от този контакт и как изглеждат визуално. Тунелите,... след като Бра-ман ми ги показа, разбрах, че са много подобни на описаните от alex в предните постове. Бяха много в пространството на Вират, но също така имаше тунели и извън Него... исках да разбера точната бройка, но така и не успях, защото бяха динамични. Все пак с помощта на Бра-ман успях да разбера колко са... дръжте се да не паднете... защото само от едно гледане на самскарна решетка бяха създадени около 140 тунела в пространството на Бра-ман!
Сещайте се какво може да премине през тях към съзнанието на човека, без никакво ограничение от времеви-пространствения континуум... И после медитирай като си нямаш работа, чисти самскари и чакай да постигнеш духовната си Свобода. Дрън, дрън.
Изводите ги оставям на вас.

Не ме питайте повече... Работя по въпроса за унищожението им.
Другия месец ще имам отговори.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Сеп 19, 2014 11:23 pm 

За разпускане от сложната тематика ви предлагам една от най-релаксиращите мелодии в света.

https://www.youtube.com/watch?v=CySNhHVAokQ

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 11:05 am 

Здравейте! С анализа на стихотворението, написано от Елена, се сетих, че тази година на рождения ми ден, тя ми подари картичка с послание, (надявам се, няма нищо против да го споделя с вас и да го анализираме), а то гласи следното:

"В полет всичко се решава,
а полетът на мисълта твори!
Сърцето води те към Свободата-
разтвори криле и полети!
"

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 1:17 pm 

Май доста весело взе да става с тези стихчета. :D
Цитат:
"В полет всичко се решава”

1. Сори, но в полет нищо не се решава. Решенията стават на земята. А когато решим и полетим тогава има само наслада от полета. Да, може да решим накъде да завием… но нищо повече.
Цитат:
„а полетът на мисълта твори”

2. Това изречение е издържано. Но все пак няма как да не отбележа, че мисълта дори да не е в полет, пак твори.
Цитат:
„Сърцето води те към Свободата”

3. И таз добра… сърцето не може да те води към Свобода, защото там, в Сърцето, са самскарите. Така че simonika искам да знаеш, че този, който те насочва към сърцето ти всъщност те праща директно в гьола на самскарите.
За каква Свобода тогава можем да говорим от позицията на гьола? Ами за самскарна, нали?
Цитат:
„разтвори криле и полети!"

4. Ще разтвориш криле ако ги имаш… :) така де това ще е възможно само ако имаш дара на Кибела. А ако нямаш този дар какво правиш тогава?... Ами нищо – полета остава химера, simonika.
Но все пак има още един вариант - друг вместо Кибела да ти даде дара-криле. Обикновено това заместване се прави от някой завършен класически утвърден пачок. И така, след като пачока ти даде дара-криле ти политаш и отиваш… къде?… ами при другите пачоци.
И за да се случи това просто трябва да приемеш стихчето със сърцето си.
ЧРД

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 8:23 pm 

Благодаря ти, sum за доброто пояснение на пожеланието ::hat:: , но при "пачоците" не искам и да стъпвам :IL Колко полелезна информация, можело да се открие в така красиво написаните редове. . :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 3:42 pm 

simonika, все се каня да те питам ти правиш ли разлика между това "да следваш сърцето си" с другото "да вървиш по пътя към сърцето"?

В тази връзка как разбираш призива "следвай сърцето си"... какво знание ти дава този апел?

Р.Р. Междувпрочем ако някой от съфорумците има други подобни стихчета, като тези на simonika, ако иска може да ги представи във форума, за да ги обсъдим.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 4:34 pm 

Не знам до колко е подходящо. Не ми го е казал Брахман или друг човек. Но тъй като го измислих набързо вероятно се пръква от подсъзнанието (в което може да се залагат програми) Така или иначе го споделих в фб групата, ето го и тук.

Цитат:
Точка
Раздавай от сърце,
че сърцето като слънце е!
Свети и искри в лъчи,
блестежа си разпръсква.

Не очаква то лъчите си да връща.
Препускат през небе и твърд.
Сменят силата си чудна.
Дават я на друг.

Така е във света,
силата пребродила се връща.
Не спира нито миг в сърцето,
продължава да лети.

Не можеш я възпреш,
преминава и не спи.
За нея чудиш се,
но Това си Ти.

Предварително да поясня, че когато го писах под "друг" имам предвид всеки един предмет в този предметен свят.
И като цяло става въпрос за сърцето без самаскари спрямо представата ми когато съм имал когато го писах. Извинявам се че ползвах "Това си Ти" :P

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 5:58 am 

Здравей, sum, правя разлика, защото възприемам "следвай сърцето си" на този етап като: "затвори очи и следвай с пълна сила самскарите си, които ще те водят от спомен на спомен в един омагьосан кръг *wacko* ...." и положението става път без изход... Докато "да вървиш по пътя към сърцето си" означава да следваш пътя на Познанието с цел - да се освободиш от самскарите си и да постигнеш атман! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 1:31 pm 

Много се радвам за теб и за разбирането ти, simonika. Защото са се навъдили разни хора, които претендират за себе си, че били просветлени и духовно чисти (като Атман). Чисти, чисти… обаче сляпо водят хората след себе си в капана на самскарите с гръмките думи "следвай сърцето си". А след това същите ти говорят за спокойствие, мир и смирение… и за капан на всичко ти продънват ушите с това колко много те обичали. Самскарна обич.
Бягай от такива пишман водачи като таласъм от парна баня.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]