ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Авг 24, 2017 6:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Гледане на самскарни решетки
Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 8:49 pm 

Определено стана много весело с тези стихчета... ;) и откакто папурите и папагалите се превърнаха в пачоци... още по забавно... :uaaaha: :uaaaha:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 3:42 pm 

simonika, все се каня да те питам ти правиш ли разлика между това "да следваш сърцето си" с другото "да вървиш по пътя към сърцето"?

В тази връзка как разбираш призива "следвай сърцето си"... какво знание ти дава този апел?

Р.Р. Междувпрочем ако някой от съфорумците има други подобни стихчета, като тези на simonika, ако иска може да ги представи във форума, за да ги обсъдим.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 4:34 pm 

Не знам до колко е подходящо. Не ми го е казал Брахман или друг човек. Но тъй като го измислих набързо вероятно се пръква от подсъзнанието (в което може да се залагат програми) Така или иначе го споделих в фб групата, ето го и тук.

Цитат:
Точка
Раздавай от сърце,
че сърцето като слънце е!
Свети и искри в лъчи,
блестежа си разпръсква.

Не очаква то лъчите си да връща.
Препускат през небе и твърд.
Сменят силата си чудна.
Дават я на друг.

Така е във света,
силата пребродила се връща.
Не спира нито миг в сърцето,
продължава да лети.

Не можеш я възпреш,
преминава и не спи.
За нея чудиш се,
но Това си Ти.

Предварително да поясня, че когато го писах под "друг" имам предвид всеки един предмет в този предметен свят.
И като цяло става въпрос за сърцето без самаскари спрямо представата ми когато съм имал когато го писах. Извинявам се че ползвах "Това си Ти" :P

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 5:58 am 

Здравей, sum, правя разлика, защото възприемам "следвай сърцето си" на този етап като: "затвори очи и следвай с пълна сила самскарите си, които ще те водят от спомен на спомен в един омагьосан кръг *wacko* ...." и положението става път без изход... Докато "да вървиш по пътя към сърцето си" означава да следваш пътя на Познанието с цел - да се освободиш от самскарите си и да постигнеш атман! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 1:31 pm 

Много се радвам за теб и за разбирането ти, simonika. Защото са се навъдили разни хора, които претендират за себе си, че били просветлени и духовно чисти (като Атман). Чисти, чисти… обаче сляпо водят хората след себе си в капана на самскарите с гръмките думи "следвай сърцето си". А след това същите ти говорят за спокойствие, мир и смирение… и за капан на всичко ти продънват ушите с това колко много те обичали. Самскарна обич.
Бягай от такива пишман водачи като таласъм от парна баня.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 3:10 pm 

Благодаря, sum за съвета... ::tan::
Да си призная като от скоро стъпила на пътя, доста объркващи моменти ми се случиха спрямо други чистещи/свободни съфорумци и вече незнам на кой и за какво да вярвам :IL , но това е вид познание и опитност...

От случилите се събития разбрах, че:

1. внимателно трябва да се наблюдавам (мисли,поведение,действия) спрямо тях да регистирам, захванали ли са ме гадове *taz* и ако Да - да ги чистя в медитация чрез Баал;

2.всеки ден да си чистя и умът от натрупаните емоции, модификации, информационни програми;

3.на трето, но не на последно място да чета, чета, чета и пак да препрочитам Ти си това, както книгата, така и форумът;

И така до новия сезон.., доста въпроси ми възникват, но първо искам да се запозная с всички теми тук и да трансформирам цялата информация, но е нужно време на обусловения ми ум...Не бързам, видях, че е по-вероятно да стане: "Бързата работа - срам за майстора" ::down::

Докато съм обременена със самскари, това ще е положението...,а другите дано по-скоро се осъзнаят и върнат по истинския Път. А с твоя помощ, sum, комуникацията помежду ни, да става все по-близка и ползотворна :dance: ::hat::

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 7:10 pm 

Много добре си се насочила… имам предвид да препрочиташ трилогията „Ти си Това” и темите във форума. Защото, когато на човек не му е ясна материята от книгата, тогава започва със стъкмистиките и чрез призиви за любов да дърпа тънката струна на зарибяването. Следва заливане със стихчета за полет без криле, да постигнеш непознатото, разширяване на съзнанието и прочее и прочее. Такива обикновено след полета се пльосват на пода като точен козунак в мазна тава. :) Обаче въпреки пльосването вият до Бога „аз полетях, аз полетях”. Полетяли… до тавата… а после във фурната.
Резултат: други те папкат. :)
Венсеремос.
Цитат:
„а другите дано по-скоро се осъзнаят и върнат по истинския Път”

А дано.
Цитат:
„А с твоя помощ, sum, комуникацията помежду ни, да става все по-близка и ползотворна”

Няма проблем. През годините винаги съм бил насреща… просто през изминалите две години ви бяха промили мозъците с върховни глупости. Не се притеснявай обаче, защото това с промиването е временен ефект. Гледай го като грешки на растежа. Преди 15 години аз бях не по-различен от тебе. Така че…

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 9:50 pm 

Да, така е, скъпи съфорумци, sum винаги е бил до нас! *tochno taka* Но някои напълно забравиха този факт! :( Нима той не е бил готов да помогне всеки път, когато наистина сме имали нужда от това? :sunny: Нима не ни е подавал ръка в трудните за нас моменти? :angel: И ако не го е правил е било само за наше добро, защото е знаел, че в този момент можем и сами да се справим. Той не иска да ни прави зависими от него, а да ни научи сами да се справяме, когато това е по силите ни, разбира се...! Нима това не е най-големият дар! :angel: Това ми напомня за една мъдрост, която бях чувала...
"Ако дадеш риба на гладния, ще го нахраниш за ден, два... ако обаче го научиш как да лови риба, ще го нахраниш за цял живот"! Така, че не съдете преди да сте видели крайния резултат! :)
Много от хората заявиха, че sum се е държал едва ли не агресивно във форума, нападайки отделни личности... разбирам реакцията им, имайки предвид, как хиляди години са ни промивали мозъците с доктрини за Любов и доброта... "Ако те ударят по едната буза, обърни се да те ударят и по другата..."! Повярвайте ми, това си е пълна манипулация на "Те"! Но помислете само, ако Румен си даваше и другата буза... какво щеше да стане с всички нас... Същото, което е ставало хиляди години: тотален контрол и никакъв шанс за измъкване.
А някои от нас, доброволно се оставиха да бъдат манипулирани...но това си е техен избор...стига да не пречат на останалите.
И аз дълго вярвах, че всички сме "Едно", че всичко е Любов и птички...въпреки това, което се случваше около мен...Просто така ми се искаше, да е само любов и доброта...и си затварях очите пред много неща...намирах обяснение за всяко нещо по свой си начин. Но все имаше нещо, което не ми се връзваше...все нещо ми убягваше и не намирах отговор...
Дълги години търсих къде ли не...търсих отговори, търсих духовен път, търсих ПРОСВЕТЛЕНИЕ /каквото и да означава това/ истината е, че всеки път си казвах: "Това е...намерих го!" Но после когато отново започваха да ме учат, че трябва да унищожа егото си, че трябва да унищожа ума си... отново се чудих: "Какво ли ще бъда без тях? Може би не трябва да съм личност...а какво ли трябва да съм... " Но се заблуждавах, че щом те са успели и аз ще успея /но не знаех, че ни учат на нещо, което и те не са постигнали/ А всички духовни учения учат на това! И аз пак стигах до задънена улица. Започвах отначало...търсих, намирах, практикувах до изтощение, с пълна пара...и за пореден път стигах до никъде. Почти се бях отчаяла и вече мислех, че няма път. За няколко години бях спряла да търся...вече нямах сили... Докато не открих "Ти си това"!
Повярвайте ми до този момент не бях постигала и една осма за години практика в други учения, отколокото за година с Познанието.Затова безкрайно съм благодарна на Румен, че ни подари най-ценното : Пътят, Истината и Свободата!!! А какво повече ни е нужно? :sunny: :sunny: :sunny:

Последна промяна tonidi_69 на Пон Окт 06, 2014 9:58 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 08, 2014 10:58 am 

Подкрепям те напълно с всичко казано, Тони! За 10 год. Влизане в различни духовни учения и практикуване до припадък, не съм постигнала и прашинка от постигнатото последните две години! Трябва само човек да изчисти самскарите си за да практикува истински...но за това се иска усилие и смелост за да премине през мъката и страданието на миналото и контрола. :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]