ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Юни 27, 2017 1:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Текстове от наше време
Ново мнениеПубликувано на: Нед Мар 30, 2014 3:42 am 

Прочетох текста вечерта преди първото ми посещение на Бегликташ и началото на "чистенето" за мен - точно преди седмица. Някак много знаково и абсолютно неслучайно текстът стигна до мен точно в този момент. :) Сърцето ми се разтропа, четох го около половин час - бавничко няколко пъти. На някои куплети от очите ми тръгваха сълзи. Почувствах се малка, изгубена и изстрадала и в същото време чакана и обичана.
Благодаря ти, Съм - за текста и изобщо за всичко! ::tan:: И благодаря на който ми го даде! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 10:14 am 

Благодаря Sum!
Light: "Когато човек чете текста, няма никакво значение дали разбира думите или не. Умът в този живот не е срещал тези думи, но вибрацията и мощната дълбока енергия, идваща сякаш от недрата на мирозданието, може буквално да те разклати."
Да! Усещането, което носят и информацията, която дават не се разбира само през смисъла на самата дума, то е в подредбата и вибрацията им. Няма смисъл от тълкуване. Толкова са силни! Бликнах! Окая! Най-после! Все застивам на думи, като Вая, Акая, Кая, Омая и не разбирах какво търся там?!
На времето не е имало такива безсмислени разговори и текстове, изказ/както сега/.Тогава мислите и съдържанието, са изричани през думи - формирани в кратки и ясни фрази с подходящия тон, ударение, вибрация...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Апр 27, 2014 11:07 pm 
Преди време имах някакви болежки и след най-различни опити да ги отстраня, те отново се завръщаха.
Една вечер, в медитация се сетих да попитам Баал как сме се справяли с тези неща по наше време. Думите започнаха да извират дълбоко от сърдечната ми област. Не беше глас, а спомен, спотайван надълбоко през хилядолетията...

Сур-вас, Сур-вас, улвидан.
Тича, тича пелегран.

Ум заклόпи, очи склόпи,
во водите се потόпи.
Пита, пита от сърце,
отговор ти отбоде.

Тича, тича ечерам,
води тебе в бели храм.
Тема, тема и прободна
изцели я болка годна.
Изведи я, избели я
и отмие посурия.

Бела, бела Окая
душа омая, сърце извая,
дай ми, дай ми билка силка -
изцелита, лековита.
Бърже, бърже тебе върже,
болка от молка развърже.
Билка силка лековита
отмие с ОкаЯ водите.

Видях се като стара жена, която стоеше над нечие тяло и извършваше с едната си ръка въртеливи движения.

Преди да публикувам текста, се консултирах с Румен и се оказа, че това е нещо като баене, използвано по наше време от Бхарадите за премахване на различни видове болка и всякакви физически неразположения. Обръщаме се към силата, наречена "Сур-вас", за да дойде и да излекува болния. Думите се изричат на глас, при изчистен Ум и пълна концентрация. Преди да се предприеме лечението, се проверява коя ноздра е активна и със съответната ръка се извършват въртеливи движения с длан, насочена към мястото на болката. С дясната ръка се върти надясно, а с лявата - наляво.
Важно: за да има ефект лечението, човекът, който изпълнява практиката, трябва да е Бхарад (т.е. Атман с име)!

Не преведох думите, защото мисля, че всеки, който е живял по Наше време и има спомен за тези практики, ще усети смисъла на текста дълбоко в сърцето си - така, както го усетих аз...

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 28, 2014 8:14 pm 

Невероятно, Light! :[)]I: :angel: :sunny: Благодаря за споделянето на този уникален текст...просто нямам думи... :angel: :inlove: :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 29, 2014 9:30 am 

Ритъма е уникален, усещането също :)
::hat::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 29, 2014 9:45 am 

Благост и бела Окая /Благодаря ти/, :sunny: Light!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 29, 2014 11:51 am 

Light, говорихме с теб за това, преди да го споделиш тук. Знаеш какво помня и аз. Ползвах възстановеното от теб още същата вечер за дъщеря си. Сега виждам, какво си писала, как и от кой може да се ползва. В деня, който ми каза тези думи, дъщеря ми беше болна вечерта с кашлица на спазми през около 5 мин. Аз просто се слях с думите и отвътре ми дойдоха въртеливите движения за които пишеш, но и други - някакви за издърпване. Тялото ми някак ритмично се поклащаше, а бях в поза за медитация. Движенията наподобяваха на това, как вЪлната се прави на нишка и преде на кълбо. Правех това с дланите. Ставаха горещи. Извеждах нещо от нея с такива движения и те излизаха нанякъде извън, като на нишка. Бях толкова уверена, че всичко е така, както го правя /не знам откъде и защо/. След около десетина минути тя просто СПРЯ да кашля, дишането и стана равномерно и заспа. Не се събуди до сутринта. На сутринта беше добре, все още болна, но нямаше спазми и болки. Каза, че помни как е усетила спокойствието и просто се е потопила в него. Това е сериозно. Благодаря. И друг път съм го правила при нейни болки, но нямах нашите думи, ползвах сегашни.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Май 02, 2014 9:32 pm 

Light,благодарско за баянката ::tan:: :sunny: ::hat::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 9:19 pm 

Мисля, че и аз най-накрая преживях тайната скрита в този древен текст. Повлиян от последните събития реших, че до края на сезона трябва да се концентрирам изцяло върху себе си и това което съм започнал, без да губя излишно време. Беше в четвъртък късно вечерта около 23h30. Чудех се дали въобще да медитирам и дали да не остане за рано сутринта защото бях уморен. Реших да седна за половин час поне да изчистя насъбралото се от предните дни. Този път реших да опитам нещо различно за разграждане на самскарите, с които се боря от доста време. И се сетих за този текст, макар че от него помних само "Бал ми" и "Окая". Реших да импровизирам, получи се нещо от рода:
Баал ми, Баал ми
Прояви се с пълна сила в мен.
Изчисти заразата (ако има такава) и ми разкрий пътя към боговете,
но не онези там горе, а тези вътре в мен.
Нека Окая облее сърцето ми и разгради самскарната решетка,
заедно със самскарите - информационните структури и утаените емоции.
Като буен океан да разбие скалите, отмие тинята и пясъка.

Повторих си го може би не повече от два три пъти и се почна. Мощни вълни обляха ума и сърцето, които се синхронизираха в едни нежно-топли вибрации. Имаше леки бодежи в сърцето, капеща топлина, вместо очакваните сълзи от втория пласт...В това състояние останах почти цял час, като приключих беше около 1ч. От еуфория успях да дремна за малко чак в 4ч. Днес реших да прочета отново текста и с първия ред разбрах защо така импулсивно всичко това се случи "в мрака на нощта".

Това само текст ли е или някаква песен, дали има някаква мелодия към него?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]