ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 7:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Да си поговорим за Исус
Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 1:04 pm 

Sum, пак ни "изтрещя" яко с инфо!!! :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 2:53 pm 

То стана едно разшифроване на това Евангелие от Тома, не ти е работа!
„Шифърът на Леонардо” ряпа да яде, ако Дан Браун изчете този форум
току виж написал сценарий за нова холивудска продукция…
…Шифърът на Исус и пътят към храма на Светите…. :o :D :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 3:48 pm 
:lol: :lol: :lol: :lol: Това за Дан Браун беше яко... :D

А ето повече подробности за бъдещия филм :D

Състав на актьорите:

Главно действащо лице изпълнява Исус от пещерите.
Второстепенната роля играе Юда от равнините.
Загадъчната роля е на Отец във висините.
А незнайния образ, извън водата, изпълнява Светият дух, живущ в мъглата.

Режисьор на филма: богът Карма.

Сюжет и постановка: Саклас и сие

Превод и субтитри: 12-те апостола

Грим и трънени атрибути: Пилат Понтийски

Продължителност на филма: повече от 2000 години с тенденция за вечност.

:D :D :D

Това беше за разтоварване...
Как предлагате да продължим темата за Исус?
Да разглеждаме ли други текстове от "Евангелие на Тома", или на друго да обърнем внимание?
Какво предпочитате?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 4:07 pm 
Да добавя от мен:

Оператор - Брахман :D

Изпълнителен продуцент - Непроявения Бог
:D :D :D

Абе.., казах аз, че в голям ФИЛМ сме вкарани, ама това е положението... :lol: :lol: :lol:

П.С.: Сега вече сериозно... Интересен е въпроса - има ли и каква е възможността Исус да излезе от океана на Съзнание при това положение, в което се намира в момента, т.е. атман, но с решетка. Какво могат да направят съзнанията, които са като него, за да се освободят от властта на Отеца и да излязат извън океана?
Може би този въпрос е повод за нова тема, но все пак реших да го формулирам тук.
Ако пък все още не му е дошло времето да го обсъждаме, то нека продължим нататък с другите предложения... ;)

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 4:31 pm 
:lol: :lol: :lol:
Е, този път здраво се смях!!!

А иначе - ето моето мнение за продължението на темата:
Ако попаднем на нещо интересно, свързано с Исус, го подпукваме пак в тук.
Ако нещо ни светне за някой пасаж в Евангелието от Тома - тоже.
А бе хубава си е темичката, но аз собствено ще си дам малко почивка, за да мога да поосмисля "новините"! :)
Не е малко и не е лесна за асимилиране новата информация, до която достигнахме дружно и която, разбира се и най-вече, ни поднесе Sum! :idea:

И да подчертая - най-много ме гложди в момента въпросът с откопчването от Отеца. :!:
Иначе каква полза от това ежедневно, пролетно-лятно млатене на самскари и решетки, след като в крайна сметка ще се одремя в Океана :| !?

Така че, ако е резонно, Sum, отваряй нова тема и да я захващаме! 8-)

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 6:06 pm 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ей това е филма……. :IP :IP :IP :IP :IP Sum обади се когато ще дават повторението :D :D хич не е за изпускане такъв сюжет..... че и филма е с тенденция за вечност :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 6:39 pm 

Има една "малка" подробност", която си струва да бъде отбелязана - че Филмът е интерактивен! ;) Големият въпрос който принципно стои пред всеки един от нас е: какво ще изберем - да бъдем обикновени пасивни зрители или да станем активни участници в действието! :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Медитация и… опитности
Ново мнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 11:07 pm 

здравеите всички от форума искам и аз да споделя една своя опитност и ако може sum после да я коментира
често сънувам осъзнато понякога и бъдещото.в един сън се разхождах и в един момент усетих нечие присъствие погледнах нагоре над мен имаше ослепителен облак от бяла светлина в мига които го погледнах бях в него бях него частицата и цялото.изпълни ме безкрана любов и безкраино състрадние.всичко стана за част от секундата през мен мина така енергия имах чуството че ако беше продължило по дълго щях да полудея.събудих се знаех че се е случило несто изключително но тогава ми беше трудно да го възприема.минаха няколко месеца и една сутрин докато си работех
в умъ ми изникнаха тези думи;аз съм алфа и омега,началото и края,аз и отца сме едно,аз съм;тогава осъзнах че аз и тази светлина сме едно знаех че винаги съм бил и винаги ще бъда.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Медитация и… опитности
Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 11:44 am 
Интересно преживяване, vergildido.

Разбирам те много добре, защото познавам този „ослепителен облак от бяла светлина”, за който пишеш.

Какво става, когато 10 човека се съберат заедно и започнат да обсъждат дадена идея?
Сигурно се досещаш, че мислите на тези хора ще се обединят в Едно. Ето тази Единица вече се явява основата на тяхното разбирателство. След като се разделят, Единицата, която се е образувала от мислите на 10-те човека, ще се разпадне, а в паметта им ще се запази спомена от приятното преживяване и добрата раздумка.
Какво ще стане ако на едно място се съберат 100 души, обединени около друга идея?
Тези 100 души пак ще образуват подобна Единица, но това Едно преди да се разпадне ще се запази по-дълго във времето.
А какво ли ще бъде ако 1000 души се обединят около някоя идея?
Ами Единицата колко време ще се запази в пространството около нас ако 10 000 или 100 000 души я създадат?
А какво ли ще е 1 млн. души да се обединят под една идея? Колко време според теб ще се запази енергийната структура на тази Единица във времето?

Идеята /Единицата/ за Християнството в момента се подържа от умовете на повече от 2 милиарда души по Земята!
Това Едно вече е активно Съзнание и си има своя собствена форма. Формата е този „ослепителен облак от бяла светлина”, описан от теб.

Ти си контактувал с това Едно, vergildido.

Само да вметна – до 6 в.сл.Хр. християните не са знаели какъв е образът на Исус и затова на своите икони са изобразявали, и са се молели на образа на… тракийския бог Дионис!!! В следващите векове хората постепенно променят образа на Дионис по иконите си и така се ражда ликът на Исус, който всеки човек познава в днешно време.
Така че от този ”ослепителен облак от бяла светлина” освен думи в него може да видиш и образа на Исус срещу себе си. Но вече разбираш, че това няма да бъде ликът на реалния Исус, живял преди 2000 години, а образът, създаден от хорските умове.

Така че разграничавай нещата…

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 09, 2009 5:34 pm 

мерси за отговора sum не знаех за съществуването на това едно и не съм чел още темата за исус.просо питам за да знам какво точно се е случило.ще прочета темата

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 219 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]