ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Авг 16, 2017 4:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сънищата
Ново мнениеПубликувано на: Сря Дек 26, 2012 10:53 pm 

При мен сънищата са си нормални като за човек без практически достижения.
Но, на няколко пъти, при различни ситуации едната при това и снощи, сънувам, че ме изпитват и някой ми подсказва формулата, аз след малко осъзнвам, че това е сън и си казвам после в интернет ще проверя дали е вярна формулата да знам, какво съм сънувал. Е сутринта се сетих.
Че и сънят и проверката му са час от сънят.
...
Има едно друго нещо обаче, самскари наистина влияят явно, но както казахме някои са ги изчистили, но какво стана с Брахман, там изчистени ли са? Може ли да влияят от там (за тези които са си изчистили самскарите).

Пак не е съвсем наред де, някои пък вече не сънуват. ::thinking::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 2:12 pm 

Тъй като при мен атаките от страна на ТЕ са еженощна действителност от няколко месеца насам, в момента мога да се „похваля“ с богата лична опитност и съответно наблюдения по темата. Като обект на въздействие, атаките могат да се разделят на две основни групи – насочени към самскарната решетка (Вътрешния Аз) и насочени към ума. Според моите наблюдения, за атаките от първия вид е необходим директен контакт между потърпевшия и извършителя на атаката. Обичайният резултат от това целенасочено действие е проникването на атакуващото съзнание в емоционалния център (Вишну) на жертвата и последващото залагане на информационни структури в различни части от „системата човек“ (самскарната решетка, ума, физическото тяло), които започват да влияят на потърпевшия съобразно заложените в тях програми. Последствията за атакувания, както всеки би могъл да се досети, са особено неприятни и варират в доста широки граници. Някои от тези последствия са вече описвани в темата „ТЕ“ (viewtopic.php?f=3&t=121). Вълните предоставени ни от sum на 17.11.2012 (viewtopic.php?f=3&t=460&start=120) определено „вършат работа“, като успяват да защитят от директна атака намиращите се в тяхното поле… в общия случай. За известно време след като започнах да ги използвам нощно време, имах спокойствие, но за мое (наше) съжаление ТЕ се оказаха доста изобретателни и намериха „вратичка“, позволяваща им да преодолеят защитата. Всъщност sum вече е обяснявал за тази „вратичка“ – контролираните от ТЕ сънища. Вчерашното му мнение в настоящата тема е доста изчерпателно и потвърждава собствените ми наблюдения и изводи. Основното, което мога да добавя, е, че чрез „филмите“ „прожектирани“ насън, ТЕ търсят емоционална реакция у манипулирания. Според мен точно тази реакция е „ключа“ към „вратата“ на нашия „вътрешен дом“… и ТЕ го използват умело. Личната ми опитност показва, че след емоционална реакция по време на контролиран сън, за относително кратко време ТЕ получават достъп до емоционалния център в човека, дори и в защитена с Вълните среда.
Относно справянето с този проблем, sum заяви своето становище, че начинът е „да не участваш във филма“. Аз бих уточнил, че е достатъчно, да не реагираш с емоции на ситуациите във „филма“. Това, разбира се, няма как да стане, ако сънуващият не осъзнава, че това е сън, което става възможно едва след раждането/разкриването на Атман, така че явно ни чака още доста работа, докато се справим с проблема.
Без да съм вещ в делата на компютърните хакери, откривам поразителни сходства в конкретния подход на ТЕ с начина на хакване на популярна игрова конзола, което всъщност не е изненада за мен, защото няма как подобен вид мислене и способи да се появят в материалната действителност, ако вече не съществуват в нематериалната – каквото Горе, такова и Долу.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 5:23 pm 

Тук може би е добре да сложим в библиотеката "Хакери на сънища"- фенове на Карлос Кастанеда търсещи свои методи към осъзнатото сънуване.

Цитат:
Името на Атман не сменя честотата на възприятие, alex. Защото когато кажеш "аз съм... еди кой си" това не прави така, че материалния свят да изчезне пред теб.

А казването на името може ли да изгаря реалност /структура/? Защото Light написа това
Цитат:
казвам името на Атман и изгарям както филма, така и съзнанието, което ми го "прожектира".

Тъй като съзнанието което е "прожектирало" е Ум, тоест е част от пласта и реалността Космически ум. И филма вероятно е някаква структура.

По същата логика следва че като кажеш "Аз съм ..." прави така че нещо изгаря.

Може би Lightе е имала в предвид че името и дава силата на Атман, и след това се средоточава към действието изгаряне на филма. Тук вероятно ако не е изчистила намерението си към унищожаване, вероятно е минала към невъзприемане. В началото не е ли по-добре да си казваме намерението на "глас" че да се средоточаваме по-добре ::thinking::

Снощи и аз имах интересен осъзнат сън. Преди няколко дни пак имах и бях в къщата на баба ми. Снощи по-едно време в съня се осъзнах, беше тъмно възприемах вибрации, реших да възприемам нещо друго, и се озовах отново в къщата на баба ми. след известно време пак стана черно пак усещах вибрациите пак се средоточих да възприемам нещо и пак се оказах там, подскачах като перце, в същото време говорех с странен дрезгав боботещ глас на непознат език, ако бях в нормално състояние тоя глас щеше да ми изкара дзъркелите, осъзнах че гласа не ми е нормален и започнах да говоря на български. Пробвах да възприема нещо коренно различно, за да видя дали ще успея, в началото сякаш беше космос но със странно равномерно разпределение на звездите като плоскост в част от възприятието. Следващото възприятие, беше на изчистено звездно небе... красота. След малко пак стана тъмно с вибрация, и третия път като се средоточих пак бях в селото на баба ми.

Четворното повторение може да е защото не са ми сменили филма ...
Много бедна база данни имат, трябва да им дам някой торент тракер.

Иначе мен ме притеснява че хората в сънищата ми се увеличават все повече. Даже с някои се ръкостисках като усещах изтръпване в ръката.

Поздрави :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 6:58 pm 

Цитат:
Alex:
А казването на името може ли да изгаря реалност /структура/? Защото Light написа това
Цитат:
казвам името на Атман и изгарям както филма, така и съзнанието, което ми го "прожектира".

Тук Light е забравила да спомене, че след като се осъзнае като Атман от тази позиция може да създаде лъч, който да насочи към екрана и съзнанието и така да ги унищожи.

~~~~~~~~

Здрасти, Свободния Дух.
Много полезен пост. Дръж се. Не остана.
Нека минат мъртвите дни и денят бехти и от 2013 вече нещата няма да са такива, каквито бяха.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 9:08 pm 

sum написа:
Цитат:

Нека минат мъртвите дни и денят бехти и от 2013 вече нещата няма да са такива, каквито бяха.

Здравейте,
Може ли да ми обясните или да ми пратите линк с инфо за тези мъртви дни и денят бехти?

Свободен дух, благодаря ти за поста!
Аз съм спрял медитациите от м. Октомври. Тогова помолих Бал да пази мен и семейството ми от атаки. В следствие на това понамаляха. Все пак от време на време пак ни навестяват. Повечето обаче неутрализирам с първите вълни, които sum пусна. Когато тези вълни не работят, моля Бал да помогне, без да изпадам в медитация. И той помага до момента! За съжаление, или за щастие, когато навлизам в медитация самскарната ми решетка веднага реагира и започва да "излъчва". Не съм сигурен дали е силата на Атаман или се чистят някакви самскари, но "излъчването" не мога да си го позволя в момента. Добре, че е Бал... Това го казвам съвсем сериозно. А със сънищата, що се отнася до мен, смятам, че всичко е наред за сега. Има опити за намеса, но са сравнително редки и в част от случаите не се поддавам. И за щастие, въпреки, че не чистя умствени боклуци, положението си е направо перфектно.
Лошото е, че жена ми, която не чисти и не медитира по принцип, го отнася номера с екраните, а аз за съжаление разбирам чак сутринта...
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 9:18 pm 

Здрасти, cheter,

Ровни се в темата "Вечният български календар".

Там много добре ще разбереш за какво иде реч!

А Sum пак ни хвърли в оркестъра!!!

Ще трябва да почакаме! :sleepy:

Успех!
Честит Българин

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 9:26 pm 

Значи гадовете не ме уважават толкова, при все че при мен разграждането си върви.Май са ме отписали като тежък случай :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 10:17 pm 

Хич и не си помисляй че са те отписали....... *no* И аз така си мислех в началото на декември ама така ме забиха у лево че още ми държи влага.като ми задумка едно сърце..едно главоболие.........ни хапче помага ни ракия :lol: Сънищата и при мен често ги има и съм забелязал че после на другия ден ги плещя едни........ уж не мисля така пък изръсвам някоя тъпня и после ходя да се обяснявам като ученичка. :girl3:
И най-гадното е че на сутринта разбирам че през нощта са ме хакнали гадюхите обаче въпреки това нямам контрол. А има дни в които съм като спънат кон............ :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Дек 27, 2012 10:48 pm 
Привет, Свободния дух! Много полезен пост. Помогна ми да си обясня някои от нещата и най-вече потвърди това, което подозирах - че номерът със сънищата е "вратичка" за измъкване от вълните.

От това, което си обяснил, плюс моите наблюдения, разбирам, че сънищата са общо взето три вида:
1. Тези, които са обусловени от самскарите и умствените модификации
2. Тези, които ни прожектират ТЕ, независимо дали имаме самскари или не, езависимо дали осъзнаваш, че сънуваш ил ине. В такъе случай се закачат за емоциите, които изпитваме в момента. Тези емоции предполагам могат да бъдат предизвикани, както от самия филм, така и от случки в ежедневието. Което означава, че трябва да внимаваме да не влизаме във "филма" не само насън, но също и при ежедневните проблеми да се стремим да наблюдаваме ситуацията отстрани, без да я преживяваме. Това е много трудно, разбира се. Ама пък и ТЕ няма да се захванат за нещо лесно, я...
3. Сънища, които са си реални преживялки, подобни на тези в медитация, които предсатвляват определена информация, предадена от Брахман (примерно). Тук предполагам, че за да ти се случи, трябва да си Атман. Аз лично такива не съм имала преди това. Тук включвам и сънищата, които са спомени от миналото (предишни животи) или бъдещето.

Така ли излиза?
Само не знам как да ги разграничаваме, кое от какво е. ::thinking::
Ето аз се бях приетснила за един сън от онзи ден и се чудех какъв модел са ми вкарали. Чистих модификации, рових се, мислих... А той сънят днес взе, че се оказа истина. Видяла съм нещо, което се е случило на мои роднини следващия ден.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2012 1:38 am 

Има и 4-ти вид, Light. Това са сънищата, които имат връзка с нашата памет. Както знаем в нея се съдържа информацията от този живот и всичко, което всеки ден преживяваме в ежедневието - срещи, случки, събития, емоции и прочее.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]