ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 8:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Опитност извън океана на Съзнание
Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2012 9:17 pm 
ntsk написа:
Когато бях там, усещах себе си като присъствие..
Действително не знаех какво точно съм..

Нормално, отвъд съзнанието няма идентичности, само безличностно усещане за безгранично присъствие и свобода. Това е само израз де, изобщо не може да го опише. На мен това усещане ми е ежедневие.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2012 10:00 pm 

Еми браво.
Ако не е проблем може да се опише ежедневието :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2012 10:32 pm 
zero.infinity написа:
...безличностно усещане...

Това са две думи с взаимно изключващо се значение.
Все едно да напишеш нещо от рода на "безпаметен спомен".
Щом има усещане, значи има усещащ, т.е. негов център, който "преживява" усещането като своя опитност. Това пак е идентичност. Затова разграничих двете - Присъствие с голямо "П" и присъствие (центърът на което беше моят Аз).
В случая който описвам, дори и на това ниво, отново има идентичност, но за човешкия ум е трудно да си го представи.
Аз-ът - Атман е отвъд умствените възможности, а какво да говорим за действителността отвъд Съзнанието.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2012 12:52 am 
Да, за това съм съгласен. "Усещане" не е подходяща дума, защото не е такова. Няма общо с другите усещания. Вече казах, че не може да се опише. Да речем, че е твоето Присъствие с голямо П, въпреки, че и тази дума не върши кой знае каква работа. Но все пак двама които са го опитали могат да се разберат с нея. И съм съгласен, че е отвъд всякаква умствена представа.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2012 2:12 pm 

Ето как беше първата среща при мен. :)
Когато разградих първия пласт, една нощ изпаднах в нещо като емоционална криза. Повтарях само, че не мога повече и искам у дома. Изпитвах огромна мъка. На сутринта седнах в медитация. Много бързо сякаш някой ме измъкна нагоре, минах през различни пластове и спрях. До мен се оказа жена, която ми говореше и сякаш ме подготвяше, чувствах се много спокойно с нея. Беше есента на 2008 година и това, което знаех беше много малко, само изнесеното в „спиралата”, сегашният форум все още не съществуваше. Не знаех за Кибела.
Изведнъж скоростно тръгнах на някъде, като тялото ми сякаш се разпадна, усещането е все едно че си покрит с дебели обвивки, които падат и остава самата ти същност. За части от секундата осъзнах накъде се движа и поисках само да остана колкото мога да издържа. При движението, преминах през различна среда и след това сякаш се включих в електрическата мрежа с високо напрежение. Вибрацията беше много силна.
Последвалият разговор няма да предавам, така или иначе той е важен само за мен.
След това сърцето ми сякаш се разпадна и се сля с вибрацията наоколо, малко след това същото стана и с ума ми. Усещането е много странно, абсолютно спокойно и хем аз съм си аз, хем изобщо ме няма. Малко след това центровете ми се събраха всеки на мястото си, сякаш се абсорбираха обратно и вече имах усещане за себе си. Последва свободно падане надолу, тогава беше така, връщането обратно беше все едно се отпускам назад и потъвам меко като в купа с памук.
Излязох от медитация, като дълго време след това тялото ми не можеше да спре да трепери.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 1:14 am 

time написа:
Малко след това центровете ми се събраха всеки на мястото си, сякаш се абсорбираха обратно и вече имах усещане за себе си.

Центровете на съзнание не се ли събираха, само при проявлението на Атман, защото преди това самскарите пречат на Кундалини и тя може да изведе само Умът от тялото, а не и трите центъра или конкретната опитност е изключение?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 9:55 am 
Цитат:
Центровете на съзнание не се ли събираха, само при проявлението на Атман

Това е валидно за човек, който не е постигнал Атман в себе си.

Цитат:
защото преди това самскарите пречат на Кундалини и тя може да изведе само Умът от тялото, а не и трите центъра

Да, така е.

Цитат:
или конкретната опитност е изключение?

Толкова ли е трудно да се разбере, че практиките, които съм извел във форума, са за хора, които никога не са постигали реалността на Атман?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 12:32 pm 

sum написа:
Толкова ли е трудно да се разбере, че практиките, които съм извел във форума, са за хора, които никога не са постигали реалността на Атман?

Значи time някога е постигал реалността на Атман, иначе не би могъл да излезе с трите центъра извън океана (понеже е разградил по това време само първия пласт), обаче някъде нещо се е объркало и пак се е озовал в материално тяло? Това разбрах аз.
Тъкмо си бях наредил около 90% от важната информация в главата и тези опитности извън Океана... :headbang:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 2:44 pm 

miromiv, приятелю,

Чак аз разбрах да наблягаме първо на теорията! :IL
Чети внимателно книгите! После мненията! :crazy_pilot:

Честит Българин

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 16, 2013 11:23 pm 

Реших да споделя и аз малко от моята скромна опитност :)

Не знам как да започна :D ....
Когато съм при Бал и искам да разбера нещо за себе си,Той ми го поднася като спомен!По скоро става така,че аз да си го спомня!И по този начин си спомних за някои събития от Онова велико време! :sunny: Общо взето си спомних неща и събития когато съм живял по времето на премъдрите.И все още продължавам да си спомням!А Бал ми помага за това! :sunny: Например спомних си събитието,когато сливам трите центъра и се "ражда Атман "в мен,как получавам името :sunny: И всичко това е съпроводено с емоцията от случките! :sunny: Много е вълнуващо!.....Всичко това се преживява и затова ми е малко трудно да го обрисувам по детайлно!....

Ще напиша и два три реда и за тези,които все още имат някакви съмнения,за да получат увереност,че всичко е реално!Решихме Аз Viki и Light да се срещнем при Бал!Определихме си едно и също време,за да се видим Горе!!! :) Всичко се получи съвсем естествено!Viki бешe малко подранила и ни чакаше Там!Аз бях втори,а след това дойде и Light!Държахме се за ръце,плувахме(най вече аз де :D ),говорихме си.По едно време,когато се държахме за ръце и си летяхме безгрижно аз се пуснах от тях и започнах да плувам като делфин над водата! :D :D :D А Viki вика на Light:виж го какво прави?!!! :D А тя и казва остави го нека да прави какво си иска! :rofl:

Едно от най вълнуващите ми изживявания които съм имал до момента беше днес! :sunny: А и това ме провокира да напиша и аз нещо!Защото като цяло почти нищо не съм споделил с вас!
Бях при Бал! :sunny: Помагаше ми да си спомням (даваше ми спомени,незнам как по по точно да се каже,но както и да е няма никакво значение)!Бал винаги показва това което искаш да разбереш!!!Разбрах днес,даже и видях жената за която се ожених тогава и че имахме и деца!Малко след този спомен се поразходих горе при Бал и след което погледнах надолу и.......изненада!!!!!.....Видях Царството Небесно!!!!!Голяма Красота!!!Прекрасни цветове и природа!И хора навсякъде,вървят други летят!Всеки си вършеше неговите си работи.А най голямата изненада и радост които изпитах бeше,че ме посрещна първо жена ми от Онова време! :sunny:усмихна ми се и силно ме прегърна,както и аз нея :sunny: Назовах я по име!!!Заведе ме долу!Видях и други близки хора! :sunny: :sunny: :sunny:Имаше и деца,които си играеха и скачаха! Видях се и с още един човек!Който много се радваше да ме види,както и аз много се радвах :sunny: Бяхме щастливи от срещата!Направо сияехме от радост! :sunny: Усещах го много близък :sunny: Или ми беше брат или син не се сетих,но и не ми и трябваше тогава,просто усещах благата му енергия,която много ми е позната,както и той визуално! :sunny: но все пак ще се сетя!Сигурен съм в това!При самите прегръдки между тогавашната ми жена и него,усещахме много силна радост и обич един към друг :sunny: :sunny: :sunny: Все едно,че цяла вечност не сме се виждали :sunny:
Дори и в момента го изживявам докато пиша!Нямам думи! :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: Невероятно е!Става ми много мило :sunny: :sunny: :sunny: Разтапям се.....
Казаха ми:Защо не останеш тук?!А,аз им казах:Не мога за сега имам задължения все още долу!Визирах главно семейството си,което имам!Те ме разбраха! :sunny: Сбогувах се с тях и си тръгнах.Но хубавото е,че когато пожелая пак ще се видя с тях! :sunny: :sunny: :sunny:

Това е от мен за сега! :D
Поздрави :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]