ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Юни 27, 2017 1:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 747 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ТЕ
Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 01, 2014 10:25 am 

Здравейте!
В последно време виждам, че атаките от Те зачестяват при доста хора. И за да бъдем полезни един на друг, реших да опиша своята опитност.
Преди десетина дни чистейки гадовете в медитация, ги "видях" като като глави – зелени, леко издължени, вместо очи имаха големи черни дупки. Това продължи няколко секунди само, не му обърнах специално внимание тогава. Но предната вечер отново ми се появиха същите физиономии, този път бяха стотици, хиляди...идваха срещу мен на талази. Не спирах да моля Бал да ги унищожава. Интересно беше, че като стигаха на определено разстояние от мен и изчезваха, сякаш някаква невидима стена ме пазеше.
Аз чистя за първи сезон. Бях чела темата за Те от форума, но не ми се беше налагало да си имам сериозна работа с тях в началото. Помня само две "интересни" еднакви преживелки оттогава, усещах как нещо ми засмуква лицето като с вакум. Първият път, признавам си, много се изплаших. Но молейки Бал за помощ, нещата се оправяха още в същата практика.
В последствие обаче гадовете не подминаха и мен.
Беше август месец, когато забелязах, че детето ми се изморява повече от обичайното. Вървеше 10-15 крачки и все търсеше къде да седне да почине. Помислих си: идва и в повече стреса, че ще бъде в 1 клас. Постарах се да увеличим приема на витамини от храната, да поспива повече... Докато не се "светнах", че може да е обсебена от Те. Не знаех правилно ли ще е или не, но реших да пробвам да я изчистя. Същата нощ час и половина молих Бал да унищожи гадните съзнания в детето ми и насадените от тях програми в сърцето и ума му. По време на практиката усещах дълбоко стягане в сърцето... точно както при чистенето на самскари. Когато приключих, бях много много изморена. И на следващата сутрин с радост установих, че тя просто е по-миличка. Вечерта когато излязохме на разходка, не потърси да седне.
Атаките им продължават и сега... Боря се (с помощта на Бал, разбира се) всяка вечер с тях. Но важното според мен е, че човек може да се усети и види, че нещо не е наред с него, да разбере точно откъде и откога е проблема. И после да се изчисти.
Прочитайки първата книга на Румен, най-голямо впечатление ми направи главата «Какво е Ума». Толкова житейска мъдрост, събрана само в няколко страници! Мъдрост, която би ти отнела много време да достигнеш до нея в живота си, а може и въобще да не достигнеш... Огромни БЛАГОДАРНОСТИ на Румен за което!!! Щедро, смело и безкористно ни учи как да живеем, как да бъдем Хора, как да постигнем Свободата си!
Оттогава аз започнах да се наблюдавам. Първоначалното усърдие в последствие стана навик. И сега това наблюдение го усещам като втора природа, идва отвътре, без усилие и старание. Наблюдавам себе си, близките ми.. всички, и всичко. Е, едва ли съм на 100% винаги, но мисля че ми върши работа. Балансира се в значително характера ми. Няма крайности в емоциите. Невинаги успявам да анализирам всичко и да преценя къде е корена, самскара, и едва ли е възможно за обусловения ум да анализира сам себе си. Но затова ги чистим тия пусти самскари.
Има нещо друго, което установих във връзка с Те. За да приемеш всички и всичко, трябва да преодолееш оценката. Да не оценяваш нещата, хората - лоши ли са, добри ли са... И точно тук е трудното, мисля. Та това е първична човешка реакция. Но пък точно в тая оценка закачат куката си Те.
Не е лесно, борбата с тях отнема много усилия, време. Но пък няма да им се даваме!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 01, 2014 2:50 pm 

Vanilla, благодаря ти за споделянето! :sunny: Всяка споделена опитност може да е много полезна за останалите, така всички си сверяваме часовниците... ;) А по отношението на приемането си напълно права, няма да е в наша полза да правим оценки и да поставяме етикети. За хората със силно развито чувство за справедливост това ще е много трудно. Да не забравяме обаче, че справедливостта е част от самскарите. Приемането е ключът, защото и без това не можем да променим нищо друго, освен себе си! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2014 9:19 am 

Здравей, tonidi_69! Аз имам по-голямо основание да ти благодаря. Виждам разликата в необусловения ум - дълбочината на мислите, осъзнатостта. :sunny: :applause: Да беше самскарно време, бих изчистила на часа тая справедливост... Засега просто си го отмятам като осъзнат самскар.
И в тази връзка - има нещо, за което ме интересува. За някои може да е риторичен въпрос, за други явно въпрос на самскари :lol: Но ми се ще да си го изясня.
Скоро осъзнах емоционалната причина на мой здравословен проблем. Започнах да чистя самскара и интересно, веднага се появи "мравучкане" в съответното място. Но сезона за чистене приключи след няколко дни и си мисля, че не успях да го изчистя докрай. Та ... ако тръгна по обратния път и моля Бал да ме излекува, той би изчистил тоя самскар. Но пък и ще стана лесна плячка за Те, нали?!
Ето това се питам: лечението не е ли опасно през несамскарно време? Та нали всички болести, било то физически или не, се дължат на емоционална и психическа блокировка.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 11:49 am 

Трудно е да се отговори еднозначно. По принцип, когато става въпрос за болести, породени от самскари, не виждам проблем да се обръщаш към Бал за помощ, без значение от сезона.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2014 9:19 pm 

Преди две седмици ми попадна една книга "Да живееш в сърцето"

Като цяло се разказва как може да влезнеш и да щъкаш из самаскарната решетка, като общо взето наподобява планета.
---
Това което ми направи впечатление, са разказите за това как много хора имат ментални екрани. Които дори се предават чрез докосване оО

Споменава се някакво училище в китай с хиляди деца които могат да прехвърлят информация от книга, която само държат за няколко минути и вече могат да я разглеждат на менталния си екран в детайли.

Също така се споменава и манастир в България, в който няколко деца също се обучавали по тая схема.

Този ментален екран, наподобява един голям екран и десетина по-малки подредени около главния.
---
Това нормално ли е или е някаква "зараза"?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 10:25 am 

Sum, благодаря ти за отговора.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 10:49 am 

Те не ме бяхa зaкaчaли от около годинa и полвинa, или поне не съм го зaбелязвaл. Но от 2-3 седмици ми се нaлaгa дa се чистя почти ежедневно. Усещaм го по товa че почвa леко дa ме боли глaвa и по емоционaлното ми състояние. Но кaто се обърнa към Бaл дa ми изчисти умa и решеткaтa от прогрaмите нa Те, след полвин чaс вече се чуствaм кaто новоредено.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2014 11:23 pm 

Здравейте на всички!
За първи път пиша във вашия форум, но го чета с интерес от няколко месеца. Много ми е интересно всичко, макар и да не разбирам и запомням всичко. Имам за вас една интересна снимка, която направих преди две години на язовир Голям Беглик в Родопите, където почти всяко лято сме на палатка. Имам изключителни снимки оттам, но тази ми е една от любимите. Има нещо синьо, което не е кръгло като отблясък от светлина. Разширява се към водата, а може и оттам да излиза. А и се отразява огледално в нея. Що е то? Питам всеки, който поназнайва нещо от фотография откакто я видях, но никой до днес не ми е дал смислен отговор. Очаквам вашите коментари и предположения.
Поздрави,

Дейзи :sunny:

Прикачени файлове:
Beglika lake.jpg
Beglika lake.jpg [ 51.83 KiB | Прегледано 143 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 9:26 am 

Не, не се надига от водата. Изцяло е над нея. Или е видимо и под водата.
Това отдолу не е отражение, понеже не е копие на горното.
Кръгчето по средата също е с по-голямата си част "над" водата, ако бе отражения щеше да е поравно.
За разтеглените краища нямам обяснение.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 11:44 pm 

Ето още една снимка, правена в Родопите, пак на язовир Беглик. Има разни по цвят кръгчета. Не знам защо са различни по цвят, позиция и са различни по форма (сравнено с предната снимка, при която лежи на водата). Може би вие ще откриете нещо, което не подозирам.

Прикачени файлове:
Aug 2011 050.jpg
Aug 2011 050.jpg [ 2.82 MiB | Прегледано 112 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 747 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]