ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Юни 23, 2017 10:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "ТРАКИЙСКИ ХРОНИКИ"
Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 11:35 am 

Да, вярно е , така са Казвали Раковски и другите - както ги наричаш Джонатан, но Те са Знаели, че Не Бива да се смесват Хората живели в Тракия, Мизия, Дакия... защото Наричайки ги с едно Измислено име - Лошотията Започва :) .
Английския го оставям на Теб, на мен не ми харесва - най-малкото защото е Много Беден...
Да, тук в този хорум е ясно, че тук има Автохтонно Население. Само, че то не се е наричало Траки. Така го наричат едни хора, които предизвикват много голямо раздразнение тук в този форум. Та за това изразих мнението си - дали от незнание, дали умишлено, да подмениш Името на Някого, че и на Цял Един Народ, е Израз най-малкото на Неуважение...
Щом смяташ, че няма значение как ще е Името на Един Народ, то с какво основание обвиняваш някого, че те Краде... Щом ти не уважаваш Името си, не може да се сърдиш на други, че не те Уважават :) .
Аз мисля и вярвам, че от там се Започва - Със Името...
Така, че няма как да сме приятели - освен, че говорим на различни езици, не се познаваме и лично... :)
За Каламбура... - бъди сигурен, че и други Хора Мислят като мен :)
Остани Със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 2:13 pm 

Мен, това с изворите го оставям на компетентните органи :) .
Според мен е по-правилно, по- добре и по- лесно да се разглеждат и осмислят нещата като се тръгва от днешното ни време назад през епохите. Защото явно има големи празнини, има крадени, подменяни работи... За това дадох този пример. Да, има и още - ТРК-Карате, ТРК-Курт... Българският Език е , да не казвам Най, но един от най-аналитичните езици. В него са Закодирани много неща, но ти това сигурно го знаеш...
Как се е Казвал Езика на Волжските Българи - Български Тюрки, Бащата на Турската Нация - Ататюрк... Останалото е дело на латинизацията - през определен период от време се правят опити за налагането и , както е и днеска :)
Тезата ще е винаги висяща, защото На Лъжата Краката Са Къси, както е Казал Народа. Не знам обаче защо все за Висящи работи трябва да се хващаме :oops:
Да , за Всички е ясно - тук е живяло Местно, Автохтонно Население. Но Каква част от него е Останала, Каква част е Заминала и Каква чест се е Върнала май е Спекулативно да се посочва. Нямало е и Бариери между тях - били са едни и същи Хора Избрали да живеят по Различен начин. Това, че аз казвам - Какво ще търсиш, а мой приятел - шо ке тереш, основание ли е за някого да ни Разделя или Подменя Имената и Народността...
Защо Балканите се Свързват единствено с името Тракия... Посочват се примерите за Градещница, Магура, Караново и други ще излизат... Караново е обаче в Тракия, а Градещнца в района на Черно море... Е, как да вярва човек на този професор... То и Пезилтатът е на лице - днешната ни територия се свързва само с Тракия, Черно море и северозападналата България... :oops:
Да, защото името няма никакво значение... Това е много, много несериозно...
Какво е казал Исус, как го е разбрал Тома и как го е написал - той най- добре си знае.
Дали същото са казвали и Апостол Андрей, Апостол Павел и техните Ученици... Времето обаче показва, че сме преживели и ония Лоши Времена...
За това за Българите е Важно да Осмислят и Рабират кратичкото Аз Съм.
Само така преминават през Времето, та до днес.
Смисълът на Ти си това се дава от някого за този , който не знае кой е - дали пък Тома не е предал така думите на Исус...
Както казваше един Професор - Силата на Правото или Правото на Силата.
Благодарим, да му мислят тези, които още се Търсят... :)
Хубаво да е Лятото и за Теб!
Остани със Здраве!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 6:36 pm 

Добре Римисарк, ясно ми е че говорим за едно и също нещо. Един и същ народ, който според теб има някакво друго име, което не е "траки". Траки е чуждо име, сложено от гърците примерно...
Според теб въпросния автохтонен народ е носил друго име, което не е известно в днешно време. Хубаво...
Аз знам, че е така. Смятам, че знам и името на този, от който е тръгнала цялата работа... Но ако го използвам навсякъде, кой обикновен човек в днешно време ще ме разбере за какво говоря :?: Ами никой...

Римисарк, ако искаш кажи го това ИМЕ на автохтонния народ от Балканите, да го разберем веднъж завинаги и да не правим повече грях че преименуваме народа на дедите ни...Щом сме така непосветени в твоите очи, ами посвети ни.
Дотук от теб аз лично съм видял единствено критики и поучения относно името "траки", но твоя конкретна теза, твое становище, не съм прочел досега. Само недомлъвки и половинчати работи. Опитай се да бъдеш полезен с нещо, покажи някакви снимки, препоръчай книги и т.н.
Дай някакви твои аргументи, исторически извори, артефакти и др. относно истинското име на балканския народ (според теб) и да се захващаме в сериозен дебат. Мисля, че няма смисъл от голи приказки. Давай хипотеза и да я обсъждаме, иначе отстрани е най-лесно да се критикува. На мен лично подобно поведение не ми допада. За това ще те помоля за малко повече конкретика от твоя страна. Когато всичко е точно, ясно и подредено, няма как да се създават "каламбури".
В противен случай, щом няма дебат, всичко се превръща в празно чесане на езици, което най-малкото ще се толерира във форум като този. Точно така се създават каламбурите в главите на хората - много информация, много догадки, много приказки.. и нула сериозни аргументи.

Разбира се, че името има значение, но само за посветените, тези които имат някакво (по)знание и разбиране! За останалите, поне засега, е достатъчно просто да правят разграничението, разбираш ли :!:
Хайде сега да видим какво е твоето знание, ако искаш разбира се...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 12:43 am 

Мисля, че излишно сте се впуснали в този безплоден спор!

Четете древните автори! Те са живели и творили във времена, когато този въпрос не е стоял пред тях на дневен ред, защото отговорът е бил напълно ясен и те много точно и ясно са го документирали.

Имената ТРАКИ и МИЗИ са известни на днешните хора благодарение на трудовете на древните елински и римски автори. Така, те достигат и са популяризирани в днешно време (включително и сред съвременните Българи)чрез езиците, на които тогава се е творяла науката – елински и латински.

Какво означават имената ТРАКИ и МИЗИ вече съм го коментирал. А как ги е наричало собственото им население, на чийто език днес „няма” нито един писмен източник от тези времена недвусмислен отговор се намира в «Кратко житие» на Св. Климент Охридский (Охридска легенда, Legenda Ochridica). Авторът - охридският архиепископ Димитрий Хоматиан, който е Ромей по произход казва: "Този велик наш отец и светилник на България бил по род от ЕВРОПЕЙСКИТЕ МИЗИ, които народът обикновено знае и като БЪЛГАРИ...»

От ясно по-ясно е написано- тези, които пишат историята ги наричат ТРАКИ и МИЗИ, а тези които я творят, т.е. простият Тракийски народ ги нарича БЛЪГАРЕ, т.е. БОЖИИ ХОРА!
И ТРАКИ и МИЗИ и БЪЛГАРИ означава едно и също, но са достигнали до днешните хора от различни източници, на различни езици!

Кулиян Блъгар

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 10:58 am 

Здравей, Кулиян Блъгар!
Съгласен съм, че спора се превръща в безплоден. И все пак имаше някакъв смисъл този спор, защото предизвика публикуването на постът по-горе, написан от теб, който според мен е достатъчно красноречив.

И понеже Българин на Българин няма какво да доказва (говоря за знаещите), ето защо е важно да се докаже автохтонноста на българския народ на самите днешни българи и на чуждата общественост. А това ще стане като се използват и техните наименования за този народ. А писмени източници за това има :!: (името "траки" или "мизи", както и ти сам си го написал)
Нека първо докажем че днешните българи са т.нар. "траки", а останалото ще се подреди. Господ си знае работата :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 2:25 pm 

Здравейте! Споровете са хубаво нещо, особенно когато от тях се ражда Истината... :)
Джонатан, аз не те обиждам, нито критикувам - просто изразих мнението си. Извеснто е Името... Ето, самият Ти казваш, че го Знаеш... Щом знаеш това, щом знаеш и Името - ами казвай го на всякъде , а за Обикновенните Хора не се притеснявай - Остави ги да Преценят Сами... :) Те са казапи - Прост Човек - Жив Гявул...
Кои сте Посветените и Кои сме Останалите... Ако ти мислиш по този начин, това не значи, че е валидно за другите... :)
Аз съм от хората , които мислят като Кулиан Благар - В Имената Им Е Записано Кои Са...
Останете със Здраве!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 2:58 pm 

Rimisark, аз пък съм от хората, които мислят като себе си, т.е. мислят сами.
Името го казвам навсякъде и също като теб го използвам всекидневно, но хората разбират само това което с годините им е насадено отвън, затова и нищо не преценят сами.

В крайна сметка не можах да разбера какво е твоето знание и какво имаш да кажеш по темата относно тракийските хроники?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 10:46 am 

http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... p=762#p762

Последна промяна Anonymous на Съб Сеп 04, 2010 8:15 pm, променена общо 1 път
Моля постарайте се да използвате кирилица

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 9:43 pm 

Според мен книгата е изключително важна, а изворите са много ценни. Липсва обаче информация за произхода и местонахождението на тези документи. Успяхте ли да прочетете "Хрониките" и какво мислите за тях?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 4:11 pm 

Не съм историк, не мога да сравнявам източници. Искам да продължи тази полемика, за да чувам повече мнения. Подкрепям категорично книгата, чета я за втори път и като човек чувствам, че подобни неща не могат да бъдат нито измислени, нито фалшифицирани, толкова са уникални, че не биха могли да бъдат съчинени. Никой човек не би могъл да измисли подобно четиво, нито за добро, нито за лошо. Както винаги истинският живот надминава всичките ни очаквания. ::yes::

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]