ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Авг 18, 2017 12:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кибела, од, оргон, прана, чи, ци, ...
Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 6:10 am 

Още веднъж се убеждавам в нещо, в което съм убеден. Неразбирането между хората се дължи на думите. Във всеки родителите, възпитанието и начина на живот са заложили начин на изразяване и основни понятия, които е невъзможно да бъдат едни и същи при двама човека. ... И от там идва и неразбирането, особено, когато се говори за неща, които нямат общовъзприети понятия и думи.
... И за това не е виновен никой. Просто - "Спанглиш" : ) (дано не бъркам, но така се казваше един филм).

sum,
старая се винаги да се съобразявам с виждането и знанието на човека срещу себе си. Това дава както на мен възможност да го разбера по-точно, така и да говоря така, че той да ме разбере възможно най-точно. За да пиша тук - естествено е, че съм приел разбиранията ти. Кога ще излезе книгата ти все пак? Определено ме интересува, още повече щом това, което си написал тук е част от темата.
sum написа:
Тук важното е да се знае, че Земята е активно съзнание, точно каквото представлява всеки един биологичен организъм, съществуващ на нея.

Абсолютно сигурен съм в това. Не виждам с какво изречението ми, което цитираш, показва друго твърдение.
След това пък идва място в поста, което аз не разбирам.
Аз говоря за едно проявление и ползване на един тип енергия, а ти доколкото схващам фиксираш съвсем друг. За мен тази енергия, за която говоря няма общо с енергията за която говориш ти и по никакъв начин не мога да направя паралел между двете.
Мисля, че тук основното : ) неразбирателство - и моето, и твоето е именно думата, която аз съм използвал, а ти си подчертал - "ОСНОВНАТА енергия". Ти говориш за енергията на "съзнанието Земя", аз говоря за енергия на физическото тяло Земя - енергия, която е с октави по-ниска честота от тази на съзнанието.
Така че за водата не е хипотеза, а теза. Тя е първото от физически представените (които могат да се видят, помиришат, усетят от ВСЕКИ човек) неща, които преобразуват енергията.
Предполагам, че с това, което казваш, че си описал в книгата - в кои елементи се абсорбира имаш предвид или част от първите елементи от химичната таблица, или съзнанията, които я ползват. Но това ще разберем от книгата : ).
Мрежата на Хартман не се припокрива по никакъв начин с енергията, за която говоря. (Между другото - alex, използваш в темата за хармонизаторите понятие за енергия оО - откъде и защо го ползваш? (допада ми : ) ))
За заземяването (а и не само за него) - най-синтезирано е в "Изгубените открития" на Василатос. Има я в книжарниците, има я и в спиралата.
sum написа:
А какво ще кажеш за устройство, което НЕ докосва земята и въпреки това синтезира много мощно поле около себе си?... Мислил ли си в тази посока?

В случая не мога да ти отговоря, защото не ми е ясно какво поле имаш предвид - от вида на това в хармонизаторите; поле, помагащо на Земята; поле, помагащо на човека; поле от типа на у-вата за безплатна енергия (много глупаво словосъчетание) :)?
Хахаха - колкото повече знае човек, толкова повече значения придобива една и съща дума. ...А колко по-лесно е нормалното общуване на същностите. :( Думите само пречат.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 9:13 am 

Здравей, daos!
Не знам с каква цел правиш практиката, която си описал... Ще ти кажа някои неща, а от там нататък ти сам си прецени дали да продължаваш.
Под земята живеят съзнания, не от най-приятните, и ако можеш да им хвърлиш едно око, със сигурност ще гледаш да си колкото може по-далече. Колкото до „Бащата Небе”, ако имаш в предвид обвивката около земята, , виждаш какви програми бълва човечеството, тази енергийна структура се събира около нея ( и не само).
„Майката Земя” и „Бащата Небе” първо трябва да се изчистят, daos. До тогава, според мен практиката изобщо не ти помага.

Най-голямата сила е вътре в теб, а не извън теб. Започни от там.

Поздрави!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 11:41 am 

Цитат:
Philip:
Аз говоря за едно проявление и ползване на един тип енергия, а ти доколкото схващам фиксираш съвсем друг. За мен тази енергия, за която говоря няма общо с енергията за която говориш ти и по никакъв начин не мога да направя паралел между двете.

Възможно е. Пустите му думи понякога са много излишни, обаче като няма друго средство за комуникация…

Цитат:
Ти говориш за енергията на "съзнанието Земя", аз говоря за енергия на физическото тяло Земя - енергия, която е с октави по-ниска честота от тази на съзнанието.

Да, това го разбрах. Обаче ако не познаваш основната енергия на съзнанието Земя как ще разбереш абсорбирането на другата енергията, която се „задържа“ във водата и т.н.?
Всъщност ако трябва да бъда точен според мен все още не осъзнаваш /не се обиждай :) / основното – енергията, която присъства в самото вещество и се явява основа на неговата цялост е една и няма нищо общо с енергията, която създава живот. Това са два различни типа енергии.
Без да осъзнаваш тази разлика ти несъзнателно ги смесваш и затова се получава объркване.
В първата си книга използвам термина „вибрация на сцеплението“ и подчертавам, че точно тази вибрация се явява основа за кристалната решетка, по която пък се редят молекулите и т.н. до прашинката вещество.
Когато ти пишеш за енергията във водата аз разбирам въпросната вибрация на сцеплението… благодарение на която имаме вещество.
Обаче тази енергия НЕ Е в основата на живота… Енергията, която кара растението или дървото да расте е друга, Филипе. И тази енергия е свързана със съзнанието на Земята.

Разбираш ли вече разликата?...

Помисли – планетата Венера също е изградена от вещество, нали? Обаче на нея няма живот. Тоест енергията /вибрацията на сцеплението/ присъства в самата материя и затова имаме планета, като нашата. Но знаеш, че това не е достатъчно условие, за да имаме живот. Дори и вода да открият на Венера ако планетата не е активно съзнание никога на нея няма да има живот.

Така че за мен енергията, която присъства в самото вещество няма нищо общо с другата енергия, която създава живот. Затова ги разграничавам.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 11:45 am 

:)
time
Благодаря за съвета, наясно съм, занимавам се и с чигун и култивационни практики, както и с други неща визиращи това което казваш. Посъбрал съм малко опит по въпроса, тези съзнания гледам да ги минавам като бърз влак малка гара :D В техниката става въпрос за глобалното съзнание на земята, носеща първична Ин енергия и за небето като съзнателна Ян такава. Като завъртиш двете в теб /или им позволиш да се влязат и се самозавихрят/ се получава производна третата сила или т.нар. Велик предел. Погледни символа Тай - Цзи - граничната линия между двете базисни енергии е точно това - тъканта на съзиданието. Разбирането идва само с практика. Лао Дзъ е казал - Който говори, не знае - който знае, не говори. И млъквам, че и малкото дето ми е в главата да не вземе да изчезне ;)
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 12:21 pm 

Не се обиждам, sum : )

Напълно възможно е да си прав. : )

sum написа:
Когато ти пишеш за енергията във водата аз разбирам въпросната вибрация на сцеплението… благодарение на която имаме вещество.

Аз нямам предвид нея.

sum написа:
Енергията, която кара растението или дървото да расте е друга, Филипе.

Да, sum. И аз така смятам. И мога да активирам тази енергия, когато и където считам за нужно. Тя е ...
много по-мека, влажна, топла и разширяваща се.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 12, 2013 12:46 pm 

Здравей, daos! :)
Всяко нещо с времето си…

Колкото до Лао Дзъ, въпросът не е в това да не говориш, а да знаеш какво казваш.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2013 6:06 pm 

По моите разбирания, за да има човек хъс да напредва в развитието си е нужно да има от време на време реални потвърждения за съществуването на енергийния свят.
Именно затова преди да продължа със свойствата, действието и взаимодействието на силите и енергиите реших да пусна няколко страници от книгата на Гребенников. Тъй като файла е тип дежавю, подбрах няколко страници и ги преобразувах в .png, в които има информация и лесни за направа и експеримент от всеки неща, които да убедят недоубедените в реалността на енергийния свят.
Прикачени файлове:
p0192.png
p0192.png [ 616.58 KiB | Прегледано 147 пъти ]
Прикачени файлове:
p0194.png
p0194.png [ 954.87 KiB | Прегледано 117 пъти ]
Прикачени файлове:
p0195.png
p0195.png [ 729.13 KiB | Прегледано 121 пъти ]
Прикачени файлове:
p0197.png
p0197.png [ 670.82 KiB | Прегледано 120 пъти ]
Прикачени файлове:
p0198.png
p0198.png [ 594.01 KiB | Прегледано 116 пъти ]
Прикачени файлове:
p0200.png
p0200.png [ 657.79 KiB | Прегледано 116 пъти ]
Прикачени файлове:
p0201.png
p0201.png [ 726.58 KiB | Прегледано 113 пъти ]
Прикачени файлове:
p0202.png
p0202.png [ 803.91 KiB | Прегледано 109 пъти ]
Прикачени файлове:
p0203.png
p0203.png [ 745.14 KiB | Прегледано 110 пъти ]
Прикачени файлове:
p0204.png
p0204.png [ 852.28 KiB | Прегледано 113 пъти ]
Прикачени файлове:
p0233.png
p0233.png [ 785.95 KiB | Прегледано 116 пъти ]
Прикачени файлове:
p0234.png
p0234.png [ 655.03 KiB | Прегледано 110 пъти ]
Прикачени файлове:
p0235.png
p0235.png [ 824.34 KiB | Прегледано 111 пъти ]
Прикачени файлове:
p0236.png
p0236.png [ 670.68 KiB | Прегледано 118 пъти ]
Прикачени файлове:
p0237.png
p0237.png [ 663.53 KiB | Прегледано 114 пъти ]
Прикачени файлове:
p0238.png
p0238.png [ 773.04 KiB | Прегледано 115 пъти ]
Прикачени файлове:
p0239.png
p0239.png [ 749.52 KiB | Прегледано 111 пъти ]
Прикачени файлове:
p0240.png
p0240.png [ 662.31 KiB | Прегледано 107 пъти ]
Прикачени файлове:
p0241.png
p0241.png [ 625.03 KiB | Прегледано 112 пъти ]
Прикачени файлове:
p0242.png
p0242.png [ 754.92 KiB | Прегледано 105 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2013 6:13 pm 

Прикачени файлове:
p0243.png
p0243.png [ 1.16 MiB | Прегледано 111 пъти ]
Прикачени файлове:
p0244.png
p0244.png [ 944.71 KiB | Прегледано 111 пъти ]
Прикачени файлове:
p0245.png
p0245.png [ 561.2 KiB | Прегледано 114 пъти ]
Прикачени файлове:
p0246.png
p0246.png [ 625.75 KiB | Прегледано 111 пъти ]

Моля администратора, ако има възможност да събере прикачените файлове в по-малко пространство. Не намерих откъде и как да обявя само линкове към файловете или да се показват като по-малки, за да не заемат такова огромно пространство в страницата.
Благодаря и съжалявам! :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2013 10:05 pm 

А тези които не шпрехаме руски :roll:

Иначе си свалих книгата, където е близък до бг-то хващам ама ...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2013 11:48 am 

Тука вече нагазихме в интересното, защото платформата при разбиране на процеса и енергията, може да се направи в гаража или както казва ВСГ "на коленке", т.е. седнал и работещ занаятчийски по въпросния предмет буквално върху коленете си :)
Посветил съм доста време на темата, но тя не е за публична дискусия и обсъждане по разбираеми причини. В момента, в който изключителният художник, природозащитник, майстор занаятчия и експериментатор Виктор Степанович Гребенников изнася инфото във вестниците и книгата си, като публично "осветява" нещата, си отива скоропостижно.
Бог да прости този велик и скромен човек, изпреварил времето си с поне 100 години!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]