ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Юни 28, 2017 8:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кибела - БЪЛГАРСКАТА Богиня-Майка
Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 7:49 pm 
За ангелските дечица добре, но какво да правим с мъжа-танцьор?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 7:59 pm 

Какво да правим…да си танцува..!?
Но за да го превърнем в евнух, първо трябва да видим как да му свалим крилата…
и да го кастрираме!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 8:19 pm 
Интересно… Но както отбелязах може да си евнух без да си кастриран. Ето какво има писано за тях:
За евнуси са били подбирани момчета в предпубертетна възраст. Техните семенни канали са били премачквани с клещи. Тестисите оставали, но без да произвеждат семенна течност.
Евнусите не били способни на каквото и да било сексуално удоволствие (с излкючение на секса с друг мъж, в който те приемали страната на обладавания)
“.

Забележи сега на съда, че мъжът с ритона, който гледа към танцьора също е гол. Защо?
Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 99.88 KiB | Прегледано 264 пъти ]

Когато се замислих за голотата на мъжът с ритона, тогава се сетих, че това всъщност е сцена, която срещнах описана в горните редове.

Ти как тълкуваш голотата на мъжа с ритона, гледащ към танцьора?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 8:30 pm 

Че те в трако-елинската митология в 90% са изобразявани дибидюс голи без да са евнуси, гейове или някакви други.

И ПАК ОСТАВА ОТКРИТ ВЪПРОСА С АНГЕЛСКИТЕ КРИЛА!

Досега не съм попадал на информация, евнусите да се изобразяват с ангелски крила!?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 8:42 pm 
И аз не съм чел за евнуси с ангелски крила...

Ще потърся дали няма да срещна персонажа "евнух с крила" в други снимки.

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Поразрових се и виж на какъв тракийски съд попаднах от Сливенско. На него ясно се виждат мъжете с крила, обаче интересното при тях е, че са изобразени без пениси:
Прикачени файлове:
sliven-traki_056.jpg
sliven-traki_056.jpg [ 39.31 KiB | Прегледано 3187 пъти ]

Прикачени файлове:
sliven-traki_057.jpg
sliven-traki_057.jpg [ 98.87 KiB | Прегледано 275 пъти ]

Прикачени файлове:
sliven-traki_062.jpg
sliven-traki_062.jpg [ 84.18 KiB | Прегледано 272 пъти ]

Прикачени файлове:
sliven-traki_063.jpg
sliven-traki_063.jpg [ 97.39 KiB | Прегледано 261 пъти ]

Май ще се окажа прав за евнусите с крила при одрисите…

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 2:35 am 

На последния съд, има и човек който е без крила но също е без пенис. Може да е древна форма на цензура.. :D
Обаче това с кастрираните жреци ми се връзва по няколко причини.

Първо както има жени жрици така нищо не пречи да са и мъже.

Второ жените трябва да не са докосвани от мъж, съответно девствени. В митологията е бъкано с митове за отвлечени девственици от змейове магьосници и т.н. Следователно и мъжете трябва да са девствени.Мъжът който гледа към прислужника не е много възхитен от гледката ... Пък и поне да му беше станал, че да допуснем нещо сексуално...

Трето което вероятно можете да отхвърлите с пряко наблюдение, че единствената енергия с която разполагаме е сексуалната енергия според мексиканските жреци (из. книгите на Карлос Кастанеда).

Четвърто: как да избегнеш да си хабиш енергията когато имаш нещо под ръка ...

Пето на което не държа като аргумент. Откога датира названието на част от нещо да се нарича крило?
Защото изображенията мисля че са взаимствани от текстове. Като в изображенията е вложено въображението на художника. В библията пише че Христос е с четири крила че херувимите май бяха с шест и т.н.
Това за мен се връзва доста с книгата на Филип който описа как в утробна възраст може да се "сключи договор" с други съзнания и да се обитава едно тяло. Това също е описано в книгите на Карлос Кастанеда, като че енергията е изградена от 2,3,4,6 и също е сключена спогодба.
Според теб Румене това възможно ли е ? (или до колкото съм разбрал първата книга, човек само един интелект ли може да има в едно тяло?)
"Две с-крило създание" , тоест създание скрило две съзнания(същности) или повече според случая .. :)

Поздрави ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 12:03 pm 

alex,
Никъде не съм споменавал такова нещо:
sum написа:
Това за мен се връзва доста с книгата на Филип който описа как в утробна възраст може да се "сключи договор" с други съзнания и да се обитава едно тяло.

==================================
Поправям тук, за да не излиза това след написаното от SUM.
Извинявай много, sum!
Разбира се, че не си го писал ти. Натиснал съм грешен бутон "цитат" след маркирането на текста.

Последна промяна Philip на Вто Дек 20, 2011 12:48 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 12:31 pm 
Здрасти, Philip. Това под „sum написа:“ не е мое съждение, а на съфорумеца alex.

Alex, доколкото разбрах искаш да ме попиташ дали е възможно съзнание да обладае човек, а графично това единение да се изобразява като човек с крила
/крилата в случая подчертават, че човек е обладан от друго съзнание/.
Звучи логично… но нямам представа дали художникът преди 2300 години е вложил точно този смисъл.
Все пак си струва да се замислим, защото както отбеляза на съда от Сливенско ясно се вижда кастриран мъж без крила и кастриран мъж с крила. Явно е, че в изображението мъж с крила е заложен някакъв замисъл, но какъв засега не мога да кажа…

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 3:51 pm 

Извинявай Филипе, по времето когато четях твойта книга, четох и "Цветето на живота" и тъй като и ти споменаваше нещо за Тот(или пак ти приписвам думи :S ) и съм ги умешал ...

Нещо подобно имах в предвид Румене.Но не точно обсебване а съжителствуване. За да не ти припиша и на теб чужди думи, може само да попитам дали е възможно да се съжителства в едно тяло, няколко различни интелекта (нали интелекта разпознава собствения цвят в миналите прераждания, и един вид той се преражда, като запазва в себеси впечатления?) и се спогаждат. Севрюкова пише за подобно нещо.Ако не се бъркам за цитата "светиите се прераждат в едно с хората..."

Четох че завихрянето на косата на фунтанелата на главата е белек за това.Тоест ако има повече от едно завихряне е съчетание на няколко същности(интелекти,или както е там).
В книгата за цветето на живота, обсебването е от по .. несъвместимо ниво или астрал, незнам как да се изразя (защото още ми е мътна и кървава)...Което не е точно съжителство а си е баш обсебване.

За жрицата която ходила като улава, явно от непознаване на точните ритуали и са постигнали нещо като обсебване.Пак си е бращолевила някакви истини ама ...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 4:58 pm 
Цитат:
Alex:
да попитам дали е възможно да се съжителства в едно тяло, няколко различни интелекта

Да, възможно е.

Но нека не смесваме темите. Предлагам да продължим да мислим за Сибилите и за Кибела. Всъщност, сещам се, че Никола Гигов беше писал в една своя книга за едно пророчество, което беше извел от сибилинските книги, че „бъдещето е на българите“.
Някой знае ли нещо повече за тези сибилински книги? Давайте линкове да четем…

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]