ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 9:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Има ли доказателства,че Тангра е бил Бог на древните българи
Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 5:11 pm 

Saradiva, демонстрираш интелект от висша степен,поздравявам те :!:
:[)]I:
Поздравления и за идеята темата да се отдели по този начин. Яснотата e приоритет пред мътенето на "водата".

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 7:28 pm 

Здравейте!
Да Ви призная, не бях очаквал такава агресия-напълно излишна според мен, такова присмиване, неуважение, във форума, както Вие го наричате- на познанието...
Сарадива бе написала нещо за Вярата... Това мисля беше мое мнение, но явно е станало някакво объркване... Пък и имали значение - нали Ние, които имаме малко по-различен поглед от Вашия, вече ни определихте за жертви и незнам си още какви..., но това си е Ваше право - щом така сте преценили... :)
Човек по Природа е Вярващо Същество... Едни вярват в Доброто, другите в Лошото. Така е от как свят светува... Аз не смея да давам квалификации и диагнози - нека сам всеки да се определи... :)
Ето нещо в тази посока...
“ Питание: Що е най-свето человеку?
Отговор: Верата и народността.
Питание: Спроти верътъ какъв си?
Отговор: Християнин.
Питание: А по народност що си?
Отговор: По народност съм българин.
Питание: Защо?
Отговор: Защо съм роден от татко и майка българе и говорам (сборувам) български.
Питание: Не бидвит ли да си изменит човек верътъ и народносттъ?
Отговор: Има такива людийе, що се изменват верътъ и народносттъ туку тийе чинят най-тежък грех; таквите людийе ся имает от светът за предатели.Тийе никому не съ мили, ами секой ги мразит и ненавиждат, затова яз никога не ке простъ да ми поминит такво нещо в умът ми и всекога ке ся мъчйъ да свестявам такви изумени людийе.”
Кузман Шапкарев, “ Вера и народност” , четиво из “ Българский буквар” , 1868, В: Документи и материали за историята на българския народ, С., 1969, с.154

Не Ви разбирам защо се опитвате да разпалите огън - Безсмислено е... :)
Какви доказателства, какви материали търсите и чакате... Мерите както казват Старите Хора - С Различен Аршин... :)
Ето Ви пример - вижте Сум какво пита Г-н Чилингиров в темата за кражбите... -щом не са намерени ... , това значи ли, че не е имало...
Да, сигурно хората тук пак ще решите, че обиждам, ще изтриете, ограничавате... Но какъв форум на познанието е този, щом има демонстриране, присмиване, квалификации, ограничаване на потребители влизащи в определени теми и споделящи мнение различно от няколкото активни хора тук...
Но, както бе казано - той си е ваш, вие определете и вие налагате...
Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 7:44 pm 
Rimisark май все още не можеш или не искаш да вденеш и разбереш,че в тази тема не става въпрос за вярата... а за Тангра :!: И няма агресия в тази тема а знания :!: И никой не виждам да разпалва огън защото всеки пише за знания.. в които бог с име Тангра просто липсва. :neznam: Разбираш ли вие говорите за някакъв мираж.... химера.... това е все едно да гледаш срещу себе си жираф и да твърдиш на всички други около теб, че "такова животно нема" :lol:
И виж как пишеш "форума си е ваш, вие определете и вие налагате...".
Приятел форума не е на мене..... предполагам че не е и на проф.Чилингиров и още на около 150/160 потребители.... И ако това изречение не е манипулиране на общественото мнение тогава какво е :?: :?
Остани си със здраве и се спрете :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 10:12 pm 

Тук верващи няма, ако някой ги търси, сбъркал е адреса.
Хората тук задават въпроси, който знае отговоря и се аргументира, после мислят и анализират.
На никой не му е приятно да си говори с някаква радиоточка от типа "Говорит Москва...".
Вместо да търсите конфликти, потърсете и споделете с нас нещо реално по поставения въпрос.
Приземете се най-сетне :crazy_pilot: и не се излагайте повече, защото тук сред нас има човек, който е посветил живота си в проучване на българската история.

Модераторът завалиятя пак ще минава с гумата :hacker:

Последна промяна Dimitar на Чет Авг 19, 2010 10:21 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 10:19 pm 

Офтопик:
"Кибела", не е името на "Великата Майка", а на отрочето и.
(съгласно буквите, съдържащи се в термина)

Празнотата (илюзията, отражението, ...гласните букви, ...)
ражда движението, теченето, активността, живота..., Силата.

"Великата Майка" е празнотата,"Тъмата", нулата, квантовия вакум(наука).

""Словото" е плътни (съгласни)+празни(гласни) звуци и "Времето" ги подрежда".
Буквите в термина "Тангра", показват точно това(пълно-празно + "време" (1) , т.е.
разгръщането на Нещата и причината му ("желанието да Съ(ществувам))" ), а оригиналът
на този термин, си е баш от балканската школа.
(!!!-етикета "Празнословие" на Димитър и Крис(*) - на точното място, :) ...така действа Бел(Духа).)
...
"Аз съм КибелАле..." - "Аз съм отражение на собственото си отражение"
(т.е, каквото вярвам, "се завихря" и става реалност/-и...)

"Духовните" факти са също толкова важни, колкото тези, тип
"око да види, ръка да пипне" - едни на други си помагат.
Пълно е по песните-гатанки (и не само там):
"мари моме малкай моме, дека вода да налея
абре лудо абре младо, там отдолу край селото.
Тамо има два кладенца, ...
яблочица плод родила, две яблочици позлатени"
...
легенда:
(1) - формулата за енергия, и не само...
(*) - да се свети/грее/ЖеЖе/ЖаРи/Шари името му

.........................
:sunny: GLoW
http://www.youtube.com/watch?v=Fm2_SzSx4e0

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 10:38 pm 

Празнотата/вакумът поражда силата.
Били развил по-подробно как точно и кои звуци от Тангра/Тенгри/Дингир/Зингир показват точно това?
А духът/Бел и той ли е отроче на Празнотата?
Ако може и по-подробно и за буквите съставящи Кибела.
Какво е твоето мнение за едно подобно тълкуване: Ки/Чи Бел/Бал - Силата на Бел/Бал?

Духовните факти също се приемат, но след лична проверка. Били споделил как стигна до тях, за да можем и ние да се убедим в правотата им.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 19, 2010 11:20 pm 

Офтопик:
Dimitar написа:
Празнотата/вакумът поражда силата.
Били развил по-подробно как точно и кои звуци от Тангра/Тенгри/Дингир/Зингир показват точно това?
А духът/Бел и той ли е отроче на Празнотата?
Ако може и по-подробно и за буквите съставящи Кибела.
Какво е твоето мнение за едно подобно тълкуване: Ки/Чи Бел/Бал - Силата на Бел/Бал?

Духовните факти също се приемат, но след лична проверка. Били споделил как стигна до тях, за да можем и ние да се убедим в правотата им.

Относно звуците-букви:
-Ще "сготвя" нещо от това, което съм схванал и ще го постна в темата на Astronomer -
"Вавилонската кула и разместването на езиците" , раздел Езикознание, но не сега,
веднага, щото не ми се отдава "готвенето".
Относно духът/Бел:
-В предишните постове, мисля че, писах, какво разбирам от "Бел",
но също, Бел е "паметта" на Проявлението.

Схващането на нещата е бавно и трудно, само от позицията "око да види, ръка да пипне".

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 20, 2010 12:22 am 

Офтопик:
Добре, когато имаш време и желание. Ако трябва отдели повечко време, но се опитай да са логически свързани нещата.
Дано не забравиш да ни дадеш и указания за духовните факти. Ние тук в кръжока по медитация също се занимаваме с туй онуй, така че кажи в кое измерение да ги потърсим...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 20, 2010 12:53 am 

Rimisark написа:
Човек по Природа е Вярващо Същество... Едни вярват в Доброто, другите в Лошото. Така е от как свят светува... Аз не смея да давам квалификации и диагнози - нека сам всеки да се определи...

Само по себе си квалификация е да се каже, че човека бил вярващо същество! Ти като се определяш като вярващ, това си е твое право и твой проблем.
Това обаче е форум на Познанието, а не на Вярата. Нормално е посетителите и читателите му да са или познали хора, хора имащи знание, или хора търсещи познанието.
За вярващите и религиозните хора тук реално няма нищо интересно. Няма молитви, няма преклонение, нито йерархия и канони. Даже такива хора по-скоро биха заявили, че тук се богохулства, но всеки да си мисли каквото си иска. Въпрос на индивидуално разбиране.

----------------------------

Към zzyyab:
Следващия Ваш постинг, който няма нищо общо със заглавието в поставената тема, ще бъде изтрит без повече обяснения. А ако продължите с твърдоглавието, акаунта Ви във форума ще бъде деактивиран.
Това е последно предупреждение към Вас!

Към Rimisark:
Агресията дойде от други хора. Преди да се появят те, подобни изпълнения не е имало. Един беше този, който се присмя на участниците в този форум и това е Сакар. При следващо подобно поведение, регистрацията му тук ще влезе в историята. Така че, Rimisark, много подло от твоя страна да извърташ нещата по подобен начин!
Никой не ви обвинява, че имате различно мнение, просто правилата в този форум са такива, че всеки който изразява определено "гръмко" мнение, представя и съответните доказателства.
Тези, които дойдоха с агресия и представиха своите религиозни възгледи, обявиха, че Тангра бил бог на българите. Е, нито те, нито ти, който така старателно ги защитаваш, сте представили някакви (нито един!) основателни аргументи в подкрепа на въпросните твърдения. А имахте достатъчно време.
Това показва само едно - грозни, евтини, елементарни манипулации. Запазете си ги за себе си, защото тук няма да минат!

Затова предупредих - продължите ли в същия дух, намесвам се с голямата брадва! Щом сте решили да участвате в този форум, то ще се съобразявате с приетите в него правила. Ако не желаете, то намерете си някой друг форум (например с религиозна или политическа насоченост) и там си разтягайте локумите, и си хвалете бога на воля.
Това е сериозен форум и тук подобно държане не се толерира!
Rimisark, предупрежденията от моя страна към теб вече приключиха!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 20, 2010 2:26 am 

Админе,

Тъй като не смятам, че има какъвто и да е смисъл да продължавам със своите 'грозни, евтини и елементарни манипулации' и приемайки, че редовните участници в този форум се присъединяват към една такава оценка за постовете ми, препоръчвам да извадиш голямата брадва сега и да приключиш с мен, докато е време. Не отлагай!

Предполагам, че никому тук няма да липсва моят поглед върху нещата. Дискусията беше полезна за мен, научих важни неща за общността тук, както и получих потвърждение на някои предишни свои съмнения. Не мога и да си мечтая, че за някого от основната група е имало полза от моето участие, освен за оттрениране на реторични похвати и постигане суетно задоволство от въображаеми победи в празни спорове. Мога да изпиша един подробен пост а ла Сарадива, в който да разгледам под лупа двойните стандарти, вихрещи се тук, както и да дам воля на тълкуванията си защо форумът се тласка в определена посока и каква точно. Не бих го направил, основно защото нямам време. Ако някой случайно се интересува от мнението ми, да ме намери и да ме пита- няма да го натрапвам на всички, дори и за краткото време, през което ще просъществува преди да бъде почистено.

Ти обаче приеми, че съм написал всичко това и съм изразходвал толеранса, който ми беше отпуснат. Стоварвай брадвата! Някои игри могат да се спечелят, само ако въобще не играеш, макар все още да смятам, че тази не беше една от тях... Нейсе.

Живи и здрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]