ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Окт 19, 2017 10:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ТАНГРА
Ново мнениеПубликувано на: Съб Май 15, 2010 11:06 pm 

Здравейте! Един съфорумец много правилно казва - Имената им го показват... Много Знание и Много Истина има в Нашият Език - освен това е и мноого Аналитичен... Ама като ни било писано да живеем в Безвремие и да ги е Срамота Хората от Езика Си - още мноого Вода ще Изтече.
Аз ще допълня - БалКан се използва не само за Стара Планина. Хората в Родопите също я използват. А въздрастните Хора я и членуват - БалКанът...
Заменяйте Думата и Смисъла Трак с Българин когато , и където я срещнете, и Всичко ще започне лека полека да си идва на Чястото. Аз така правя :)
Поздрави и Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юни 04, 2010 1:19 pm 

Здравейте, Всички,

Бих желал да се включа, тъй като вярвам дълбоко, че има още доста неща да се напишат. Имам един въпрос. Имате ли представа каква е връзката между Баал>Тангра>Митра?

Баал-Господ?
Тангра-Господ/Бог?
Митра-Бог?

Моля предварително да ме извините , ако има правописни и граматични грешки, но не съм от най-добрите в тази сфера тъй като съм учил в България само до 5-ти клас.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ТЕ
Ново мнениеПубликувано на: Пет Юни 04, 2010 3:27 pm 

Здравей IYINFINITIYI, :D
Ето тук е обяснението за Баал в темата за Мадарския конник:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... d&start=30

"Не знам дали сте се сетили, но понятия като Бог, Господ, Майка богиня, божества, духове и т.н. не са били употребявани през времето на Премъдрите /9-8000 г.пр.н.е./. Това са съвременни определения, които са наложени от хора, живеещи през периода 3000-2500 г.пр.н.е. От тогава масово се използва тази дума – Бог. Малко по-късно се „ражда” и другата дума – Господ.
Аз също използвам тези думи, за да мога да разгранича първо пластовете от Крешака и второ, за да разгранича Бог от Господ. Но по времето на Премъдрите е нямало никакви богове и т.н.. Те никога не са боравили с такива понятия!..
Така че това, което днес вие знаете за Господ.., Премъдрите са Го наричали с думата… Баал /по-точно е БЛаал/!!! А Неговата Сила /на Баал/ вече се сещате, че е носела името КиБаал /КиБЛаал или Кибела/!"

За Тангра, стигнахме до извода, че е аналогичен с Бога на Разума- Брахман. ( на няколко места се разискваше, но не можах да ги намеря, за да ти изведа цитат)
Колкото до Митра, сигурно вече си прочел какво пише в интернет за него – сравняват го с Исус и е почитан само от мъже. След въвеждането на християнството, култа към Митра отпада. (след като на Никейския събор „непогрешимите” дискутират въпроса:"жената човек ли е?" :facepalm: и стигат до великото умозаключение, че и жената е човек... /от тях да мине/ :uaaaha: )

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юни 04, 2010 6:21 pm 

Здравей, Time.

Благодаря за отговора. Разбирам идеята, че по времето на премъдрите господ, бог, религия и .т.н. не са съществували. Зададох този въпрос, защото вярвам, че Баал, Тангра, Кибела, Митра са били основните двигатели на Българите в различни епохи. Интересно е дали има някаква връзка между тях и времето през което нашите предци са мигрирали и връщали отново тук. Дали има възможност, спрямо позицията на звездите и календара на Българите да има вероятност, те да са сменяли своите идеи за вярвания спрямо това къде се намират в точния момент. Специално за Тангра, вярвам, че има нещо общо с Мадара, Самото име, ако го разделим МА (Богинята Майка), казва ДА (Като човек се жени казва ДА) на РА(Слънцето), покрива голяма част от идеята за сътворението на живота.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юни 04, 2010 10:48 pm 
Здрасти, IYINFINITIYI.

Разбирам идеята ти и донякъде я споделям. Но искам да обърна внимание на друго – в тази тема предполагам стана ясно, че Тангра не е българско божество и затова няма нищо общо с нас. Така че, Тангра и Мадара, са две несъвместими неща, защото се получава нещо като ауспух на КРАЗ върху шаси на Москвич 412.

През неолита /8000-5000 г.пр.н.е./ знанието на предците ни било ЕДНО - има Творец /Бал/, а неговата Сила /КиБал/ създала Крешака и всичко живо на Земята. Тогава предците ни са изобразявани Бал и КиБал като мъж и жена!
Това е основното знание.

След потопа на Балканите /5600 г.пр.н.е./ част от хората отиват към Двуречието и там основават свои градове, в които имало по ДВА храма – На Бал и на жена му КиБал /Кибела/.
Характерното за тези храмовете е, че винаги били открити.., т.е. без покрив. Другото важно е, че през този период Бал вече са го изобразявали с бичи рога, защото черепът с рога е най-близък като форма до ипсилона /Y/, а Кибела приема образа на жена, яздеща лъв.
Повече за това съм писал тук:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... &start=120

И така до времето, когато огромно наводнение заляло Месопотамия /не помня точно годината, но мисля, че беше около 3600 пр.н.е./. Бедствието принудило хората отново да се преселят, а тия, които останали, развили нова култура.
Ето при тази култура имаме главен Бог, който шумеро-акадците изобразявали с… тиара с рога. Това е Енлил, а негови синове са Бал /вече като бог на гръмотевиците/ и Даган /бог на бурите/. Тогава КиБал станала Великата богиня Майка с образ на дебела и разплута жена, която вече е символ за плодородие и т.н..
/Само да допълня, че бащата на Енлил се казва Ан, а майка му... Ки./
Така в градовете в Шумер /след 3000 г.пр.н.е./ двата основни храма се покриват и носят имената на синовете на Енлил, Бал и Даган, а Кибела изчезва от храмовете и става Велика богиня.
Забележи, че точно този Даган някои наши изследователи и историци превеждат като Тангра.
И така до към 2000-1800 г.пр.н.е., когато финикийците основават Картаген и разгръщат своята култура в Средиземно море.

НО… ето ти проблем.
Защото са запазили в своята култура знанието за ДВАТА храма на Бал и на Кибела, която те наричат с името Танит.

Порових се разбера откъде идва това интересно име /Танит/ и виж какво намерих.
В Шумер и Акад думата за бог е даган или дингир /dingir/. Но интересно защо нашите историци никъде не казват, че освен бог думата също означава и богиня, и божествено!
Това е много важно, защото излиза, че реално няма никаква разлика, когато думата "дингир" се използва за бог и за богиня. Единственото, което има значение е да се разбере в какъв точно контекст се използва думата.

Dingir при Картагенците преминава в tengir, и от там в ТАНИ. А коренът „Тан” означава змия!!! Така че, Танит означава "господарка на змиите". Точно поради тази причина Великата богиня на Картагенците винаги е изобразявана с две змии в ръцете си или една змия с две глави, какъвто реално представлява жезъла й /кадуцеят/!
Тук можеш да прочетеш какво съм писал за него:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 5&start=60

По абсолютно същия начин Кибела е изобразена в храма й в Сборяново /до Свещари/! Това светилище крие в себе си друга голяма тайна.., но това е друга тема.

Според мен нашите изследователи са длъжни да разгледат думата „дингир” освен в смисъл на бог, но и в аспект както на богиня, така и на божествено.
А по този начин Тангра ще си остане в Алтай при тюрките и монголите, а Бал и КиБал /Кибела, Танит/ при българите!!!

…И още нещо много важно - богът Даган или Дингир /тъй наречения Тангра/ всъщност се казва Дагон. Дагон е древен северозападен семитски бог, почитан от аморейците /още наричани марту/ в Угарит и е централно божество от около 2500 г.пр.н.е. до 1500 г.пр.н.е.. Почитан е бил също и във Вавилон и в Асирия.
Дагон/Даган е начело на пантеон, който включва в себе си около 200 божества!
Филистимците са запазили изображения на Дагон от което ясно се вижда, че богът представлява комбинация между човек и риба.
…И другото важно за него - името "Дагон" е получено от "Даг", което означава "риба".
Виж какво представлява бога Дагон /Даган, Дингир/:
Прикачени файлове:
.jpg
.jpg [ 135.75 KiB | Прегледано 250 пъти ]

Мисля, че освен от Бал вече разграничихме и Дагон от Тангра.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 12:09 pm 
:shock: Значи думата „дингир” може да се употреби за бог, богиня или божество. :roll: Това е много яко.... Защото разпердушинчва теориите , че Тенгри е видоизменено от ЗинГир, ДенГер, ДенГрей или ДинГир.
Значи финикийците-траки, когато основават Картаген от „дингир” не извеждат бог.... а богиня. :idea: Така от „дингир” става на „тенгир”......от корена „тан” – змия. :idea: А така тенгир няма нищо общо с Тангра!!!!! :facepalm: Много…. ама много яко...... :shock: :shock:
:lol: ХАХАХАХА :arrow: На нашите тагристи със сигурност ке им прилошее когато разберат истината за Тангра.

Sum нещо ме усъмни този върховен бог Енлил и потърсих за него повече инфо в нета. И знаеш ли какво открих, че Енлил е Ехова. :mrgreen: Или това е Елохим :mrgreen: :twisted: :evil: Хубаво ама ние знаем ,че Елохим е Саклас /Сатан/ а той е създал изкуственото съзнание Адам и Ева. А те пък са основата на поколение от хора чрез които „ТЕ” ни манипулат и баламосват...... :IL Егати му и работата... :facepalm:
Вече чатнах, че амореите са онова племе матру дето писа за него, че живеело в Месопотамия по планините извън градовете и далеч от цивилизацията. Разбрах , че Енлил-Ехова-Елохим-Саклас-Сатан е бога на диваците планинци, който през 2000 г.пр.Хр. е говорил на овчаря Авраам..а през 1300 г.пр.Хр на Мойсей. :ku-ku:
Вече вдянах защо еврейте са сложили Бал като син на Енлил...... и защо са го изобразявали с рога...... и защо същия е станал рогат дявол в Стария и Новия завет :facepalm:

Е… МУ МАМАТА…..

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 12:59 pm 

Здравей, Съм, :[)]I:

благодаря за хубавия отговор. Истината е, че чак сега започва да се избистря лека по лека всичко. Интересното е, че чак сега след дълги години попадам на форум с хора, които имат такива знания. Чудя се къде съм се лутал :headbang:
Малко offtopic. Има ли някой който е гледал филма Dark Secrets of the Black Sea? Немога никъде да го намеря освен ако не платиш 50 лева да си купиш дисковете. Има малък клип от него в мрежата, дори мисля, че наскоро го пускаха само веднъж по БНТ 1.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 9:06 am 

Офтопик:
:) Ето Ви една от водештите днес Вести - http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3033931... - За Египет...
Няма нищо ново под Слънцето - просто Колелото се Върти - а къде и защо сме Там сега, всеки да си Вади Заключение :)
Инфинити, в Нашите Народни Поговорки Има Много Истина... :)
Ето още нещо Интересно - http://www.panoramio.com/photo/31225375 . В тези модерни Безвременни времена, колко ли от Нас се Замислят :oops:
Останете със Здраве!
:Bulgaria: :IP

Последна промяна Anonymous на Пет Юни 18, 2010 2:43 pm, променена общо 1 път
Offtopic

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 6:26 pm 
Sum за Тангра направо разби всички теории..... :[)]I: ама мисля ,че грешиш за твърдението ти за Кибела, че има неин храм в Сборяново. :?
Виж не искам да се обиждаш ама мисля, че в Сборяново няма никъде открит храм на Кибела. Вярно че там има над 100 могили....но в тия разкопаните досега няма нищо за Кибела. :neznam:
Може би имаш предвид че в някоя неразкопа могила има храм на Кибела..... Или.... ::thinking::

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 10:12 pm 
Здрасти, Иво.
Така наречената „Свещарска царска гробница” не е храм на тракийски владетел, а е храм на Кибела. Интересното е, че храмът е обявен от ЮНЕСКО за обект на световното културно-историческо наследство.

Добре. Ще отворя нова тема за храма в Свещари.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]