ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Дек 13, 2017 2:50 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ГОЛЯМАТА ЛЪЖА - "СЛАВЯНИ"
Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 9:28 pm 
Народе ГОЛЯМО ШОУ СТАНА ПРИ СПАРОТОЦИТЕ :lol: :lol: :facepalm:

Както знаете аз пиша при тях като анонимен (от името на Христо Буржанов *hihi* ), а тия измекяри Спаротоците са написали коментар, КОЙТО НИКОГА НЕ СЪМ ПИСАЛ и са го публикували от мое име :w00t: :lol:
Вижте и четете грозната, гадната, долнопробната и скупена манипулация спрямо Христо Буржанов. Ето какво са пуснали от мое име:

Христо Буржанов
Не ме интересуват твоите извори, каквото кажа аз -това е!Хич не ми пука какво пише тоя и оня, аз знам истината-славяните са тор, а Троцки е велик мислител! Избихме 50 милойна славяни и още ще избием!”

Спароток
Господин Буржанов, вие май си изпуснахте нервите и показахте истинското си лице!
Бог да ви прости греховете!

Виждате ли колко далеч стигна в простотията си Спароток? Ето това е класическа манипулация.......
Повтарям - никога не съм писал този коментар. Копелетата си показаха продажните мутри и вмирисаха всичко около себе си
.
:lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 9:43 pm 

Този път отидоха твърде далеч и сами се закопаха, пълен резил.
Всеки може да сравни какво е изпратено във блога и какво са публикували модераторите...

Чудя се обаче, защо след като не пуснаха твоето мнение, са пуснали коментар с линк към тази тема. Май ще излезеш прав, че няколко души филтрират мненията и нещо не си синхронизираха действията или се е сменила смяната :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:05 pm 

::up::
дано само някой го прочете от тука , че иначе могат така да ти завъртят шапката , ако нямаш мнение по темата де :)
Иначе много просто са го направили , то отговора даже не се връзва с темата. Е, да де то умен може ли просто да го направи :)
Иначе наистина става въпрос само за имена. Кой как се е наричал по-рано. Накрая хрониките , за Траките може да познаят :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:16 pm 
Това със линковете е стар номер на службите и са евтини разработки. Когато усетят че са прецакани с коментарите и за да обработят мисленето на хората пускат линк към нас и започват да се правят на ни лук яли ни лук мирисали. *svirkam si* После започват да пишат „ааа тия човечета там съвсем са се побъркали....”. После си избират водеща думичка (Спаротока използва думата словени, за да развие поста си) и прави евтини номера ала стил „как ми изчезна гаргата в ръкава”. *hihi*
Продължава да дрънка глупости.. до епилога , когато оставя на хората уж СВОБОДЕН ИЗБОР *no* те да преценят кой боравел с факти и кой бил ездач на бял кон.

От сърце се смях на тия.....да не кажа кратуни. :lol: :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 12:22 am 

еййй наистина големи маймуни са тези службари, всякакви номера знаят, а в манипулациите са най-добри.
на мен ми направи впечатление предишния постинг на Спатарока кръстен с циничното заглавие "Равносметка". за мен това си е действително една равносметка, нещо като "преброяване на пилците на есен".... всъщност никак не искам да обиждам коментиращите и гласуващи хора в неговия блог, но това е горчивата истина.
тия спаротоци явно са обучавани и за актьорско майсторство,защото с тоя постинг просто удариха у земята всякакви световни величия в бранша.
и за да не остана голословен, вижте в долния край на постинга какво показват цифрите за гласувалите "за" и "против". 771 са ЗА и 417 ПРОТИВ. Кога изобщо някога са гласували толкова много в пост на спаротока.? още повече пък и против!
скоро след като бе пуснат постнига /понеже постоянно следя блога му и от изестно време вече съм от разочарованите / изведнъж се появиха гласували около 300 и нещо против, ей така от нищото. Там е работата обаче, че съм доста навътре с писането на сайтове, блогове и възможностите за модерацията им, понеже съм писал още преди години разни програмки. все пак с това хляба съм си вадил, хехе..... :D
та да ви кажа има начин да се надумкат умишлено колкото си щете гласове, както ЗА така и ПРОТИВ! номера тука е четящите обикновени хора да се стреснат от многото отрицателни гласове и да започнат масово да гласуват "ЗА" постинга и ЗА това "св. Павлю" серафимски да продължава да си пише публикациите, на които уж бил стигнал половината, обаче се чудил дали да продължава и т.н. После се обяснява на хората, че имал врагове и те му били сложили умишлено толкова много минуси, демек и мъченик се изкарва. Само че този симпатяга нито е Павел, нито е Серафимов, нито е само един.
Ето така чрез дребни манипулации "умниците" спаротоци виждат колко реално са хората, които са готови на всичко за да ги четат т.е. правят си равносметка за това дали службарския им проект е успешен или не, с какви темпове се движи и т.н. все пак нали някой плаща за цялата работа, това предполагам вече е пределно ясно и на малчуганите от детската градина.
Само за едно ме е жал и това са свестните хора, които биха се хванали на въдицата на тия гадове.....
и сега с тази излагация, с коментара дето сами са си го пуснали уж от името на Буржанов, просто им лъснаха задниците. човек с чисти дела и съвест никога не би постъпил по такъв начин, а това говори само едно - ИВО е на прав път! набучил ги е на шиша и ги върти бавно.
ейййй от яд сън скоро няма да видят тия... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 9:28 am 
Брее, то голяма веселба било при нас през тези няколко дни…
Горкият човечец и другите около него много са се изложили. Отиде им проекта на кино.

А начина, по който са преброили гласовете за своята статистика просто не е истина…

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 4:23 pm 

Цитат:
Иво цитат:
"Виждате ли колко далеч стигна в простотията си Спароток? Ето това е класическа манипулация.......
Повтарям - никога не съм писал този коментар. Копелетата си показаха продажните мутри и вмирисаха всичко около себе си."

Това наистина е класическа манипулация от човек, който се афишира навсякъде, че е религиозен и вярващ. И аз бих запитал г-н Спароток – В кой бог вярвате г-н Спароток? Как спазвате заповедите на своя бог? А за любовта към ближния изобщо няма да ви питам!
Г-н Спароток показа най-накрая истинското си лице! Може би манипулацията и лъжата за него са висша християнска/дъновистка/ добродетел, а похватите с които борави той и групата му са характерни за едни хора минали през специално обучение.
Незнам дали бог ще прости тази непочетенност на г-н Спароток.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 12:09 pm 
Реших да отделя време и да се поровя в историческите извори, за да разбера в крайна сметка къде са живели т.нар. склавини, за които упорито се твърди, че били славяни. След много четене проумях, че данните за първоначалното местонахождение на склавините са много противоречиви, защото се оказва, че те са едновременно и в Прибалтика, и при Карпатите, и до Дунав, и в Адриатическото крайбрежие, и до Азовско море, а на всичкото отгоре има сведения за келтско племе със същото име, с което се сблъсква Юлий Цезар в съвременна Франция. Да не говоря пък за германските племенни групи, в които склавините са описани като венди, фени, венеди, вандали, венети… Въобще каша голяма.
Чудих се какво да правя и реших отново да препрочета какво е писал Йорданес в своята „Гетика”. Оказа се, че в цялата книга авторът е писал за склавините точно два пъти /ст. 34 и 119/.
При повторния прочит на ст. 34 забелязах нещо, което ми бе убягнало първия път. Всъщност, вижте какво точно пише Йорданес:
„34. …където извира река Вистула /Виста/, върху обширни пространства живее многобройното племе на венетите. Независимо, че днес имената им варират в зависимост от различните им родове и местата, които обитават, те са наричани предимно склавини и анти.

Изведнъж от цитата проумях, че венетите били наричани склавинини и анти, а това означава, че не трябва да търся в историята етнонима склавини, а венети!
Това преобърна търсенето ми и така стигнах до първите автори, които са локализирали венетите в своите трудове. Първият, който пише за тях, е Плиний Стари през 1 век: “плътно по река Вистула, обитават сармати, венети, скири и гири”.
Тацит, който живее по същото време пише, че венетите били близки до германците и “бродели за разбойничество”.
Както виждате думите на Плиний и Тацит косвено потвърждават описаното от Йорданес.
Обаче най-точно описание намерих при Птолемей, който през 2 век в своята “География” /3-та глава/ описва Европейската Сарматия, която е образувана от „много големи народи”, сред които първи са венедите, разсполагащи се “по крайбрежието на целия Венедския залив” на Сарматския океан /Балтийско море/.
И още от автора:
Венедите се оказват на изток от Висла, а Венедския залив, достига до устията на р.Хесин. Между Висла и Хесин има еще три големи реки - Хрон и Рудон, вливащи се във Венедския залив, а също Турунт, вливаща се, както в Хесин, така и в Сарматския океан.

Намерих в една студия описание за р.Неман, че се е наричала Хрон /Булкин 1993/. Така че по нея се ориентирах къде се разпростира „Венетския залив”.
Имам карта на римските провинции, които през 395 година са същестуввали в Империя. Реших върху същата да маркирам с червен цвят залива на венетите.
Прикачени файлове:
Roman_empire_395 - Копие.jpg
Roman_empire_395 - Копие.jpg [ 1.57 MiB | Прегледано 372 пъти ]

Както виждате под Балтийско море е територията на Венетския залив, описани от Птолемей през 2 век.
/Като гледам картата аз също не мога да разбера какво общо има северния народ венети с траките от Балканите?/
Мисля, че вече добихме представа къде точно са живели венетите през 1-2 до средата на 4 век.
Така.
Нека сега видим друго интересно.
По десния бряг на Висла, Птолемей посочва други 12 племена /маркирах територията с жълт цвят/. Той твърди, че под венедите са расположени гитоните, до тях са фините, под тях сулоните, фругудионите, аварините. При изворите на р.Вистула /Висла/, пресичаща Вендските планини, по-южно обитават омброните, анартофрактите, бургионите, арсиетите, собоките, пиенгитите и биесите, до Карпатите.
По десния бряг на р.Хрон /р.Неман, жълтата маркировка/ били разположени венедите, галиндите, игуллионите, костобоките и трансмонтаните /задпланинци/ до Певкинските планини /Бабадаг/.

При тези факти вече и дума не може да става, че ние, българите, които от хиляди години живеем на Балканите имаме нещо общо със северните народи, обитаващи „Венедския залив” през 2 век.

Иво в спора си със Спароток изведе написаното от Йорданес, че през средата на 4 век гетския крал Херманарик след като превзел войнствените северни народи се отправил към територията на венетите, която тогава вече била зад Карпатите от устието на р.Висла, "простирайки се на север толкова далеч, колкото и самата река".

Предполагам вече всичко е ясно.
Остава големия въпрос – ние венети /склавини/ ли сме?
Мисля, че за отговора на този въпрос вече не трябва авторитет.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 4:57 pm 
:D Тъй тъй........ и каква стана тя :roll: Излиза, че общия корен на венетите (склавините и антите) е Венедския залив дето живеят белите мечки, които през Балтийско море плувайки си обикалят района. :w00t: Единия сезон са в Скандинавия на припек ,а през другото време на закуска при венетите........ Похапнат си някой друг венет па после отидат да се разтъпчат до полуострова :lol: въобще северна идилия.
Те за туй венетите преминали Карпатите и поели към нашите земи я, за да избягат от белите мечки *hihi*

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 4:17 pm 
Здравейте.
Взехме решение да копираме мнението на Сарадива, публикувано в темата “РАЗГОВОРИ С ЧИЛИНГИРОВ”, защото написаното е валидно и за настоящата тема „ГОЛЯМАТА ЛЪЖА - "СЛАВЯНИ".
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 0da01440ea

Приятно четене.

…………………………………………………………

„НЕ Е ПРИСТИГАЛ НОВ ЕТНОС НА БАЛКАНИТЕ ПРЕЗ 6 в.”

Една от Големите манипулации, подпираща фундаментални лъжи в Историята на България и на българите, е тази за „нашествието на славяните” през 6 век. Според официозите /БАН и слугинаж/ „придвижването на големи маси хора от вътрешността на Азия към Централна Европа, известно като Велико преселение на народите, раздвижва и славянските племена. След смъртта на хунския вожд Атила в 453 г. славяните се придвижват на юг и стават непосредствени съседи на Източната римска империя – Византия.” / http://212.39.92.39/e/prosveta/istoria_11/4.html /.

Затова нямаше как да подмина този въпрос в разговора ни с професор Асен Чилингиров. Той се разсмя от сърце, подчертавайки съпричастността си към изразеното от мен недоумение:
– Е как биха могли, професор Чилингиров, цели пълчища народи да се шляят групово из континентите?! Жени, деца, старци, добитък, покъщнина – цели мега кервани, прекосяващи огромни територии от изток на запад и от север на юг, че и на югоизток?! А другата странна постановка сред цялата измишльотина за Великото преселение на народите е, че всичките преселници току се настаняват на територия, където няма и помен от население, няма култура, няма поминък, няма ритуалност, няма език, няма топоними…

- Абсолютно сте права в това си възмущение! – каза професор Чилингиров. Направи го с характерната си усмивка, с която, по време на няколкочасовата ни среща, започваше не един разказ за интересни перипетии и констатации в неговите проучвания и открития.
– Вижте: проведените археологически разкопки през миналия век по цялата територия на Балканския полуостров чак до Пелопонес, показват категорично, че там не се е заселил през този период от време никакъв нов етнос. А изследванията на лингвистиката, генетиката и етнографията пък показват, че през това време не са ставали никакви промени с населението на полуострова – с неговите етнически белези, неговия език и неговите обичаи.
Професорът вече беше взел поредната книга в ръцете си – втория том на „Готи и гети”.
- Ето, тук съм описал това… Беше изключително интересно да попадна на тези проучвания, които заедно с моите открития, подчертаваха откровени неистини в историята ни. Защото не само, че се доказва липсата на такива преселения на Балканския полуостров по това време, но и нещо още по-важно. Ясно става от тях, че разрушаването на църковните постройки НЕ Е дело на нахлуващи през 6-ти и след 6 век племена, както се е твърдяло досега. Църквите по нашите земи са били разрушавани през последното десетилетие на 5 и през 6 век – т.е. преди „преселването на славяните“. Забележете – подчерта Чилингиров – изобщо не става дума за няколко църковни постройки, както са ни убеждавали, а за много голям брой – СТОТИЦИ църкви, насилствено разрушени! Навсякъде има следи от прилагане на съответната техника, с каквато не са разполагали никои от „враговете-нашественици, опустошавали територията на Балканския полуостров“ в течение на 6-7 век… Но за това съм писал достатъчно…
- Трябва да се разбере ясно - църковната история на България е протекла по съвършено различен начин, от тази, която ни се представя от историците…
Но да се върна на въпроса, поставен от вас за „славяните” – каза Чилингиров и разтвори отново книгата си.
- Издаването на втора част на „Готи и гети” бе предизвикано именно от належащото изясняване на демографските проблеми, свързани с етногенезиса на населението на нашите земи и изобщо на Балканите.

Ето тук съм ги описал.
Професорът придвижи стола си по-близо до нас, тримата му гости от България. Бяхме седнали на малък диван срещу него и го слушахме с огромен интерес. Вероятно така са изглеждали и студентите му през десетките години преподавателска дейност тук в Берлин.
Чилингиров ни подаде втория том на „Готи и гети”. Беше отгърнал на предговора. Да, разбира се, бяхме го прочели вече благодарение на сайта „Де зората”… Пасажът, който ни посочи, бяхме си копирали с удебелен шрифт:
„Възприетата от науката теория за Великото преселение на народите не може да реши някои от най-важните проблеми на историята. A това са:
1. Oткъде идват и къде отиват многобройните народи с тяхното многочислено население по време на своето с нищо недоказано преселение и по какъв начин изчезва предишното население нa дотогава относително гъсто населените райони на Средна и Югоизточна Европа – нo също така какви следи оставят новите заселници в своята предишна и нова родина.
2. Kaкви са доказателствата на лингвистиката за такова преселение.

- Ето тези същите въпроси засягат и така наречените „славянски преселници – подчерта Чилингиров - Защо, изселилите се от блатата на Полесието в Южна Полша „славяни“ не са оставили в „своята бивша родина“ никакви следи от езика си с неговата тъй странна и необичайна за останалите славянски езици фонетика и граматика? – професорът отново се засмя и зададе следващия риторичен въпрос: Да не би тези „славяни” да са взели всичките си думи и топоними със себе си, без да оставят нито една в своята “прародина”?! А взетите при изселването си думи и топоними пръснали по целия Балкански полуостров до най-южната му част, така ли?!. – последва още смях. От всички.
- При това тук не става дума за 10, 100 или 1000 топоними., вече по-сериозно подчерта професорът - Известният германски филолог-славист Макс Фасмер изброява само в границите на кралство Гърция до Първата световна война над 3000 такива топоними, и то без да се съобразява с данни от историческите извори и дори с географски карти от XIX век. А че броят на тези „славянски топоними” в южната част на Балканския полуостров е бил многократно по-голям показва гръцкият изследовател проф. Федон Малингудис, който само в един микрорайон на Пелопонес открива над 2 пъти повече такива топоними от Фасмер, при които към имената на населените места се прибавят и многобройни имена на местности, реки, потоци и какви ли не други географски понятия. А според същия учен на тези следи от „славянски” език отговарят откритите при археологически разкопки по цялата територия на Гърция, опустошена от „славянското нашествие“, само няколко „славянски“ погребения и парчета от няколко счупени „славянски“ грънци. При това всичките топоними са свързани с бита на уседнало земеделско население, а не на някакви си „ловци и събирачи“, каквито са били и останали още дълго жителите на Полесието, а много от тях са непроизносими както за гърците, така и за останалите славяни…”

- Ами тогава, къде са тези „славяни”, професоре?! – не се сдържах да попитам риторично.

- И аз това питам! Това да ми отговорят!... Писал съм ги тези неща и сега в новата си книга за езиците пак ще пиша …

СЛЕДВА

Чуйте блиц от разговора:
Прикачени файлове:

[ Пусни quicktime файла ] chilingirov mp4.mp4 [ 15.97 MiB | Прегледано 3289 пъти ]

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 134 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]