ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Авг 24, 2017 9:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Кражбата I
Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 9:50 am 
Преди няколко седмици с близки роднини посетихме един от музеите в Берлин, в който се представяше изложба на тракийската култура. /Поне така пишеше на афишите/
Когато влязохме, с изумление установихме, че на обяснителните таблички до археологическите артефактите никъде не е отбелязано, че експонатите са тракийски. Дори напротив, навсякъде пишеше, че на изображенията са представени гръцки сцени, гръцка култура и т.н..

Направих много ясни и качествени снимки, които ще ви представя в няколко поста, защото материалът не е малко…
Обръщам ви внимание старателно да разгледате орнаментите по вазите, както и на други артефакти от псевдогръцката култура. Насочвам ви върху това, защото орнаментите, както различните елементи и фигури, изрисувани по керамиката, са всъщност тракийски.
В днешно време всеки човек може да види абсолютно същите знаци, запазени върху български шевици, носии, килими и прочее.

Предполагам ще ви бъде приятно да коментираме снимките…

Като за начало ще започна директно с беотийците.
Знаете, че коренът на гърците тръгва от едно беотийско племе, което идва на Балканите около 11 в.пр.Хр.
Ето, вижте рисунките по вазите на биотийската култура.
Артефактите на снимките са датирани 8 в.пр.Хр. /не се наемам да коментирам доколко е вярна тази датировка /
Прикачени файлове:
Picture 184.jpg
Picture 184.jpg [ 3.51 MiB | Прегледано 493 пъти ]

Прикачени файлове:
Picture 188.jpg
Picture 188.jpg [ 3.62 MiB | Прегледано 480 пъти ]

Прикачени файлове:
Picture 190.jpg
Picture 190.jpg [ 3.56 MiB | Прегледано 471 пъти ]

Прикачени файлове:
Picture 183.jpg
Picture 183.jpg [ 3.58 MiB | Прегледано 565 пъти ]

Прикачени файлове:
Picture 185.jpg
Picture 185.jpg [ 3.58 MiB | Прегледано 785 пъти ]

Прикачени файлове:
Picture 187.jpg
Picture 187.jpg [ 3.58 MiB | Прегледано 483 пъти ]

Хайде сега да помислим какво търси арийският знак за сила /пречупеният кръст/ тук на Балканите?
Нали знаете, че този знак е "запазена марка" на арииците, които според учените "са дошли от север" някъде около 10 в.пр.Хр. в Индия?!..

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Кражбата
Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 3:29 pm 
Намерих една много яка статия за свастиката. :IP В нея се авторът пише, че този „символ се среща в културата Мохенджо-Даро, процъфтявала през VIII в. пр.Хр. по бреговете на река Инд. Свастиката е открита и върху глинени съдове, изработени през V в.пр.Хр. на територията на съвременен Ирак.
И още нещо много интересно - „Думата свастика се е родила от съчетаването на две санскритски думи "су" - "прекрасен, добър" и "асти" - "съм" и е пожелаване на добро. "Су асти!" - "Да бъде добре!", "Бъди щастлив!". И досега в Индия се рисува свастика навсякъде: на вратите на храмовете, във всяко жилище, върху тъканите, в които се завиват свещените текстове, върху погребалните покрови.

Ето цялата статия на този адрес
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG

А ето и помията в същата статия: „Най-многобройни свидетелства, колкото и изненадващо да звучи, за използването на свастиката, има в Русия. Свастиката е най-главният и почти единствен елемент от старославянските орнаменти, срещащ се и върху оръжие, оръдия на труда, битови предмети, храмове, домове.”

Абе хора, за какви „старославянски орнаменти” става въпрос…………… :lol: :lol: :lol: Ако автора беше написал „старобългарски орнаменти” щеше да я абсолютно вярно..... но не - изображението на свастиката е славянска.. че и на всичкото отгоре стара. :roll: :roll: :o :lol:
Само не разбрах къде са живели тези „стари славяни” :roll: :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 4:49 pm 

Eто схематична рисунка на Оброчната плочка от с.Градешница/Врачанско/ т.е. Мизия. Тази плочка е датирана от 5 хил.г.пр.н.е. и принадлежи на народ живял на Балканите поне 4 хил.години преди беотийците. В долния десен ъгъл на плочката от Градешница и на глинения съд в първата снимка от поста на SUM виждаме изобразен един и същ знак. Само, че този знак на плочката е с 4 хил.години по стар. Значи този знак няма как да е творение на беотийците/гърците/ той просто е взаимстван от местното тракийско население, както писмеността, боговете и т.н.
Този знак в долния десен ъгъл на плочката от Градешница според Стефан Гайд означава „Храм” и се произнася „Орфей” или „Ерфей”, същият знак срещаме и като пиктограма/йероглиф/ в пирамидните текстове. В късния Египетски този знак се произнася като буквата „х”.
Така, че не върви някак си на афиша да пише тракийска култура, а на табелките вътре да пише беотийска или гръцка култура, освен ако някой не слага знак за равенство между тракийската и беотийската/гръцка/ култура!
Мисля, че на всички ни е ясно 10 – 13 век преди н.е. понятието „гърци” или „древни гърци” не е съществувало, макар във филма „Троя” да ни бе повтаряно многократно...
Прикачени файлове:
kr 1 men.JPG
kr 1 men.JPG [ 10.45 KiB | Прегледано 1665 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 8:12 pm 
Здравей Сум,
Откога пиша аз по форуми и извън тях, че шибаните гърци са гнъсно крадливо племе! Че т.нар "древногръцки пантеон" почти целият е изкраден от траките/скитите. Че най-голуемия "техен" герой - Херакъл/Херкулес бХаркалеос) е едно от най-главните скитски божества, всъщност той е прародителят на всички скити! И ето резултата от 2000 години лъжи, измами и про-гръцка пропаганда! И няма никакво значение, че днешните гърци са 60% поне с българска кръв - гръцкият бацил е надделял на 100%! Ето това може да се очаква от едни типични чергари от Предна Азия, които са били гонени отвсякъде именно защото са мутанти и носят само зло със себе си...
А свастиката си е именно скитска, сиреч "древнославянска" и е занесена от скитите из цяла Азия, не само в Индия, по време на тяхната популационна експанзия, която сигурно е станала доста преди 10-тото хилядолетие пр. Христа. От севера - как ли пък не! Германските племена също са клонка от скитската племенна общност, но са се обособили много рано - затова има и толкова общи корени между немските и славянски езици. В това се се корени високомерието на германците и презрителното им отношение към славяните...
ВладПомак

Последна промяна VladPomak на Сря Сеп 23, 2009 9:36 pm, променена общо 3 пъти
Научи се да не цитираш цели мнения и по-внимателно с цветущите изрази!!! - модератор

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 11:33 pm 
Влад, видно е, че много болка има стаена в теб. Може би е нормално да реагираш така…

Когато бях в музея и правех снимките, мен едвам ме изкараха от него. Стана 18 часа, но аз все още обикалям и щракам експонатите наред. Накрая двама юнака от охраната дойдоха и културно ме съпроводиха до изхода… При тази гледка родата се спука от смях, а аз през зъби редях благини…

…Сетих се, че там снимах оригинално скитско злато. Я виж какво представлява.
На втората снимка обърни внимание на драконите вляво…
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 29.91 KiB | Прегледано 93 пъти ]

Прикачени файлове:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 35.43 KiB | Прегледано 1655 пъти ]

Сигурно не си чувал, но да ти кажа, че древните гърци /и те като българите-скити/ също си имали дракони. Ако не си виждал оригинален гръцки змей.., на.., виж го на снимката. Междувпрочем гръцките дракони са датирани от учените 8 в.пр.Хр., сиреч, те предхождат културата на скитите. /...аз не им се връзвам на тия датировки.../
Прикачени файлове:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg [ 42.97 KiB | Прегледано 80 пъти ]

Прикачени файлове:
Clipboard05.jpg
Clipboard05.jpg [ 23.66 KiB | Прегледано 1662 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 1:58 am 

sum, ако не беше голямото ми уважение към теб, открито щях да се усъмня в разказа ти, че си направил снимките в един от музеите в берлин...
Ами че то няма нито един човек около теб....Аз доколкото мога да си представя в берлин (а съм и чувала) е пълно с гости и туристи, освен жителите на града, които са милиони..........
И по музеите си е по начало пълно с посетители....
А по твоите снимки...даже и пазачи-юнаци не се виждат....
Как така си имал тоя късмет....

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 10:43 am 
Може би защото влязохме в музея малко след 17 часа и посетителите не бяха много. Пък и аз старателно избирах момента на снимане…
Повечето експонати в музея са поставени близо до стената… така че, когато ги снима човек, просто няма как да се видят хора наоколо.
Аз правех и още нещо - ако наблизо се мотаеха посетители, тогава снимах обектите отгоре, за да не се виждат хората около мен.
Ето подобен начин на снимане
Прикачени файлове:
Clipboard06.jpg
Clipboard06.jpg [ 36.8 KiB | Прегледано 1673 пъти ]

Прикачени файлове:
Clipboard07.jpg
Clipboard07.jpg [ 42.23 KiB | Прегледано 88 пъти ]

Прикачени файлове:
Clipboard08.jpg
Clipboard08.jpg [ 37.49 KiB | Прегледано 81 пъти ]

Това ако не знаете е гръцки саркофаг, използван за ритуални погребения.
Я се загледайте в орнаментите и фигурите, които са нарисувани по него…
Как мислите – дали същите елементи няма да ги има изобразени по тракийски храмове, разкрити в България от наши учени? А може би същите елементи ги има изобразени по разни тракийски съдове и т.н?..

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 11:05 am 
Уникални снимки!

Тъпото е, че винаги всичко трябва да е гръцко... :?
Т. нар. учени продължават да си затварят очите и да пишат гупости.
И тези скалъпени измишльотини постоянно им се набиват в главите на хората. Имам чувството, че всеки средно статистически човек /без значение от коя част на света е/ си мисли, че всичко е започнало от гърците...
Кога ли ще приключи тази мазна лъжа?
Това наистина си е чиста кражба!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 11:30 am 

Незнам какво да кажа... просто съм втрещен от това безобразие! :evil: :(

Ами тогава аз ще започна още от днес да разказвам на всички, че новите БМВ и Мерцедес вече са коли, българско производство.
Дали ще им е хубаво на немците?
Сигурно ако направя изложение и тупна отпред табела - Made in Bulgaria, ще ме вкарат в затвора нали?!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 11:51 am 
ОТКРИХ :IP :IP :IP Вижте орнаментите до входната врата на светилището в Старосел……… :!: Фигурата е една и съща с тази от втората снимка представена от sum :idea: :idea: :IP
Прикачени файлове:
Clipboard09.jpg
Clipboard09.jpg [ 62.28 KiB | Прегледано 82 пъти ]

Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 31.93 KiB | Прегледано 92 пъти ]
Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]