ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Авг 20, 2017 9:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Религията на българите и произходът на тяхното име
Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 14, 2015 10:27 pm 

Чети за Гилгамеш!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 14, 2015 10:31 pm 

g.kurov,

приятелю,

Дори само в този сайт да се зачетеш по-дълбоко, ще откриеш отговора на въпроса ти!

В миналите години се изписа маса писане за това, че Балканите са началото на движението на хорски потоци във всички посоки и докъде и как се е стигнало и какво е занесено на всички онези местни и незапочнати до тогава култури. После има завръщания, после нови преселения и т.н.

Всичко е поднесено на тепсия. Ще трябва и труд да се положи, да се почете... Пък и не малко литература е посочена.

"Лошо, Седларов! Лошо!" Не четете, g.kurov, не четете! Чакате наготово!

men и другите сведущи по въпроса няма да си трошат пръстите и да си губят времето да преповтарят едно и също многократно!

Извини ме ,g.kurov, нищо лично! За изтървалите влака има повторение, но не на писането, а на четенето!

Успех!

Ч.Б.

п.п. Не се старай да ми отговаряш, за да не спамим повече!
същия

А! men ме е изпреварил! :IP

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2015 12:28 pm 

g.kurov
Колкото до твоето твърдение за шумерския произход на думите Бал, Бел и Кибела, добре е първо да си изясниш т.н. шумери откъде са дошли в Междуречието.

Ще ти бъда много благодарен , ако ми посочиш литература която обяснява откъде са дошли шумерите в Междуречието. Предварително благодаря.

ОТГОВОР
През 5505 год.пр.Хр. при природни катаклизми по подобен начин водите на Средиземно Море разкъсват преградата на ПЕЛАСГИЙСКИЯ БОСФОР и заливат низините на мястото на днешното Черно Море и потапят СТАРАТА/черноморската/ ПЕЛАЗГИЙСКА ЦИВИЛИЗАЦИЯ... ...Част от оцелелите Пеласги остават да живеят на Балканския полуостров, но други предпочитат да напуснат опустошените земи и да търсят друга Родина за потомците си. Така те основаха царството на Шумерите.
В Асиро-Вавилонския вариант на епоса за Гилгамеш те описват новата Родина на предците си преди да се преселят в Месопотамия. Те твърдят, че са дошли от запад. На изток, от земите им било морето, от където с лодки те тръгнали на изток... към изгряващото слънце - Лугал Демер Енки . Тръгнали за да видят откъде изгрява слънцето.

Годината на ЧЕРНОМОРСКИЯ ПОТОП е документирана много точно – 5505 год.пр.Хр. От тогава за тези хора е започнала НОВА ЕРА/нов живот/ и затова ТАЗИ ГОДИНА Е ПЪРВАТА В КАЛЕНДАРА ИМ – ОТ ТОГАВА ОТЧИТА ВРЕМЕТО БЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2015 7:20 pm 

men написа:
Колкото до твоето твърдение за шумерския произход на думите Бал, Бел и Кибела, добре е първо да си изясниш т.н. шумери откъде са дошли в Междуречието.

g.kurov написа:
Ще ти бъда много благодарен , ако ми посочиш литература която обяснява откъде са дошли шумерите в Междуречието. Предварително благодаря.

Приятно четене - http://users.cwnet.com/millenia/Sumer-origins.htm.
Дългичко е, но е интерсно, особено Тартарската плочица от Трансилвания (4500г. пр.н.е).

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2015 6:41 pm 

Наистина интересно четиво!

Аз все пак ще изведа въпросната част за плочицата от Трансилвания, просто защото това е много важно доказателство за миграционните процеси!

Цитат:
Early Sumerian writing found in the north

One of the interesting finds in Central Europe, in Transylvania, which historically was Hungary for a thousand years until WW I, when it was given to Rumania by the Allies, were the clay tablets found in Tartaria in 1961, by Nicolae Vlassa.

What is really interesting about this find, was that it shows early forms of Sumerian writing on it, that even the archeologist who discovered this find recognized as such. Subsequently it has been compared to all kinds of early writing, but the similarity to old Sumerian was really pronounced. The American proffesor Hud, dated this find using Carbon 14 dating, from the associated organic material and found it to be at least 1,000 years earlier than any Sumerian writing found in southern Mesopotamia! What is the strangest fact is that the symbols are already well developed and match precisely the early Mesopotamian form of early pictorial Sumerian writing.

The tablets found in Tataria are made of local materials, and reflect a widespread form of writing. (?widespread where isn't stated) This contradicts the idea proposed by others, that it was brought here from Mesopotamia, especially since no such writing is found yet at this time in Mesopotamia.

И мързеливият превод :) - през 1961г в Трансилвания, Румъния се намира плочица, изписана на ранен шумерски език, която въглеродното датиране определя да е поне 1000 години по-ранна (т.е. 4500г пр.н.е.) от съществуващата писменост в южна Месопотамия. Символите по плочицата вече са били добре развити. Плочицата е изработена от местни (!) материали.

Иначе, според мен, g.kurov трябва просто да прочете трилогията "Ти си това" на Румен Чорбаджийски (има я във всеки Хеликон), защото ми се струва, че пише във форумa, без да е чел книгата.

И тогава, g.kurov, ще видиш каква е разликата между знанието, което Румен споделя с нас и това на Франц Бардон или който и да е от опитните херметици или кабалисти.
Разликата е като между Опел Кадета и Ферари-то. И двете са коли, но... ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2015 12:01 am 

Започнах тази тема през април 2012 година. До тогава, смея да твърдя, никъде в научната литература и въобще в интернет пространството нямаше информация за това кои са нашите народни богове преди налагането на християнството върху нашия народ през 9 век. Оскъдната информация се разпростираше до това, че нашия народ бил езически като почитал и се молел на Слънцето и на Луната. И толкова…
Защо припомням това?
Защото наскоро men публикува една уникална стела, която за мен няма аналог сред артефактите, свързани с нашите богове. Както знаете от години по форумите мало и голямо всячески се стараха да докажат, че богът ни бил Тангра или Перун, Аполон или Митра и т.н. Дори имаше опити (и то на академично ниво) да ни втълпяват, че сме приемали гръцката култура и богове (защото сме нямали азбука, а щом сме нямали такава следователно сме били прости и неуки), като преди това сме приемали египетската с техните богове (явно поради същата причина).
В тази тема ви показах артефакти още от преднеолитната епоха, от която става ясно, че биковете като символи присъстват в храмовата култура. Показах артефакти от ритуалните сгради от Кападокийското плато, представляващи кръгли куполообразни постройки, датирани в периода 10 800 – 8 000 г.пр.н.е., в които храмове отново виждаме бичи глави. Изображения на бичи глави срещаме навсякъде в стария свят и както вече разбрахме от артефактите древните с този свещен образ използвали аналог за бога Бал. Снимковият материал в тази тема е огромен по обем и не мисля да давам препратки отново… Отделно от Бал с бика показах и много артефакти, вързани с Майката (Кибела).
Така.
След толкова много време най-накрая намерихме артефакт, на който ясно се виждат боговете ни Бал и Кибела, а под тях тракийският цар-жрец с бригийска шапка, държащ в едната си ръка символа за царска власт двоен лабрис, а в другата… варджра. От другата страна е изобразена жрицата на Кибела върху кон, сибила, със своите свещени символи.
Прикачени файлове:
tumblr_naztcxISgz1rvjth8o1_500.jpg
tumblr_naztcxISgz1rvjth8o1_500.jpg [ 111.67 KiB | Прегледано 131 пъти ]

За това какво представлява варджра-та, мисля, че не е необходимо да обяснявам. Показвал съм артефакт от музея в Одрин на Орфей с лирата и животни около него, държащ варджра.
download/file.php?id=4265&mode=view
download/file.php?id=4267&mode=view
Орфей, както всички добре знаем, е бил цар-жрец на траките и е живял през 13 в.пр.Хр.
На стелата обаче искам да обърна внимание върху друго много важно – олтара. Върху него ясно се вижда горящ огън. А това означава, че боговете ни са били призовавани чрез огън… и веднага се сещам за тракийската ехсара (олтар, култово огнище, жертвена площадка), локализирана от наши учени по цялата ни територия.
Поздрави. :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2016 1:23 pm 

Здравейте, нов съм във форума досега само съм чел . Това не знам дали е пускано ΒΟΥΛΗCΤΕ и отгоре бикове. Никополис ад Иструм
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Май 19, 2016 11:10 am 

sum написа:
Така.
А сега да поясня защо написах, че жената-гид от Добърско няма да спи спокойно до Нова година. Това е така, защото й обясних, че църквата е много стар Слънчев храм. Тоест на зимното слънцестоене при изгрев лъчите ще проникнат в храма и ще осветят сцената, при която Бащата Саваот подава детето на Кибела.
Ето храма от източната страна. Вижте отворите как са украсени с тухли, които подчертават формата на слънчеви лъчи.
Прикачени файлове:
Прикачения файл 4.jpg вече е недостъпен

Точно под средния кръгъл отвор е т.нар. „бойница“. Според учените предназначението на отворите са за вентилация на въздуха в храма, но според мен ролята им е друга.
А сега да обърнем внимание на средните отвори, погледнати отвътре.
Прикачени файлове:
Прикачения файл 5.jpg вече е недостъпен

Както виждаме и на двата има триъгълници, които са изобразени с вълнови лилии… тоест това са СЛЪНЧЕВИ ЛЪЧИ или Силата, която преминава през отворите!!!
По време на зимното слънцестоене лъчите през кръглия отвор би трябвало да огреят тази сцена над входната врата: download/file.php?id=3965&mode=view
А лъчите през другия отвор /от "бойницата"/ мисля, че ще сочат към плочата с двуглавия орел на земята.
Казвам би трябвало, защото досега никой не се е сещал да отвори храма по изгрев слънце от 22 до 25 декември, за да провери дали има такава заложена мистерия.
Според мен слънчевите фигури, които ще се видят в храма е кръгъл диск, а от двете му страни ще се появят образите на две луни... а на земята ще видим светлото петно върху двуглавия орел.

Та… след като обясних на жената-гид предназначението на отворите тя обеща на 22-25 декември да стане рано и да отвори храма, за да провери теорията ми.

Много интересна ми стана Църквата в Добърско и идеята за слънчев календар , но смятам че трябва да се внесе малка корекция. Сцената Би трябвало да се огрее не по коледа, а по време на пролетното равноденствие 21 март. Тогава слънцето изгрява точно от изток, а отворите са в източна посока. На 24 декември слънцето изгрява от югоизток.
http://www.sunearthtools.com/dp/tools/pos_sun.php тук може да се види нагледно къде е слънцето по всяка дата и час.
Прикачени файлове:
dobarko_sun.jpg
dobarko_sun.jpg [ 249.72 KiB | Прегледано 38 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2016 12:04 pm 

Още една статия от shturman в подкрепа на тезата на sum.

Ziezi ex quo vulgares = Богинята майка, от която са българите!

Както до тук видяхме:
1. Формата Ziezi е равнозначна на Zizi , което се потвърждава от посочените надписи.
2. Zizi /Ziezi / е съкратено, традиционно изписване на Zizimene - както е прието за римските надписи.
3. Епитетът Zizimene, се използва за обозначаване на Великата Майка - Cybele /Кибела /майка на боговете /, която е била почитана под различни имена, в различни части на Империята.
4. Надписи свързани с римската армия, индентифицират Минерва - богинята на мъдростта и войната за благородна кауза със Zizimene - Minerva Zizimene.
5. Надписите / 3090; 3092; 3093 и др./ са свързани с Legio Iovia, това са легиони създадени от император Диоклециан (284-305), често се наричат Iovianus - "посветени на Юпитер". Заедно с легионите Herculia, които изглежда, че са били близнаци на Iovia, са разпределени в новосъздадената провинция Скития (в близост до устието на река Дунав - - Legio I Iovia и Legio V Iovia).
6. Минерва съответства на древногръцката богиня Атина и етруската богиня Менрва, богини на мъдростта и войната за благородна кауза.

https://sites.google.com/site/proishoda ... o-vulgares

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2017 11:28 am 

Направих няколко снимки на съкровишето от Сент Миклош. Оказа се че има още 2 изображения на Бал:
https://goo.gl/photos/cQ7zZ25tT5SvExHd6

Прикачени файлове:
IMG_20170701_122659_HDR.jpg
IMG_20170701_122659_HDR.jpg [ 1.51 MiB | Прегледано 5 пъти ]
IMG_20170701_122708_HDR.jpg
IMG_20170701_122708_HDR.jpg [ 1.73 MiB | Прегледано 6 пъти ]
IMG_20170701_122722_HDR.jpg
IMG_20170701_122722_HDR.jpg [ 1.56 MiB | Прегледано 7 пъти ]
IMG_20170701_122737_HDR.jpg
IMG_20170701_122737_HDR.jpg [ 1.39 MiB | Прегледано 7 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]