ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 8:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: БИБЛИЯТА - Смешното и Тъжното
Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 2:27 am 

Mel написа:
Stenli написа:
Направих си блог http://illuminati-gnosis.blogspot.com/. В него съм постнал доста подобна информация, и ще продължавам и за напред. В свободното си време превеждам но то не ми е много :D . На който му е интересно да заповяда на моите страници.

Благодаря на Стенли за синтенциите по тези толкова неизвестни теми...Стенли,имали нещо свързано с Хазарите-приели юдейска религия-настоящи ашкенази?Интересува ме,кои са юлиминатите,кои от всичките им 13 еврейски колена?Ще посетя твоята страница с удоволствие?

Усещам някаква ирония, или греша? Извинявам се предварително ако греша, и въпреки това или точно поради това ще използвам случая да кажа нещо повече по запитванията ти.
Нищо от това не са сентенции. Превел съм дословно много малка част, само около 40-50 страници от общо 2000 които нито имам времето нито възможноста да преведа. Направи си труда да изчетеш всичко в блога ми и тогава прецени. Аз също бях с общите схващания за Илюминати преди да попадна на въпросния сайт, и в началото бях също толкова скептичен. Имай предвид за мен че вече 20 години се интересувам и съм изчел много за тях, и всичко беше в ярък контраст, противоположност с това което се твърди на страниците на въпросния сайт. До тук, след над 1500 изчетени страници, считам че информацията там не е нито шега, нито е "широко" известна. И как реши че Илюминати са едни от 13 кръвни линии? Да, 13те кръвни линии изглежда са истински, навсякъде се говори за тях, включително и във въпросният сайт, но там освен като светски, са подплатени и с много религиозно значение, като архонти, проводници на Сатаната. Също бих искал да видя твоето разбиране за Новия Световен Ред, ще се изненадам ако е по-различно от наложеното в общественото пространство "благодарение" на хора като Буш, Браун, Саркози и техните ментори като Бжежински и Кисинджър например (което и аз споделях до преди, и което всяваше ужас у мен, и все още всява ако се изпълни всичко което циркулира по темата и то от въпросния елит), Плана за Пост Индустриално Развитие на 21 век или PNAC например. Критиката която получава Юдаизма, също толкова силно я получават и Християнството, Исляма и Индуските религии, всички установени религии, всички написани (инструкции за роби) религии, имащи общи психологически въздействия - промиване на мозъка и изискващи "вяра", сляпа "вяра" в небивалици и отживелици вместо познание. Кой истински Бог би искал такива слепи глупаци ? И кой Истински Бог би искал преклонение и страхопочитание ? Кой "Бог" би искал вечна зависимост на своите деца и не би ли искал те да се издигнат и да заемат достойно място до него ? Да станат на свой ред богове. Само ревнив, нарцистичен и неуверен в себе си "Бог" би искал това. А такъв "Бог" по-скоро е Сатана, вреден за човечеството. Единственото което знам за Ешкенази е че са така нареченото 13то племе от Хазария и че от там тръгва ционизма в съвременната история като политическа и псевдо "религиозна" идеология. Не знам много, признавам, може би ти имаш повече познание и бих се радвал ако споделиш с мен. Ще съм ти благодарен, наистина, защото все още далеч не съм изчел всичко там а и няма гаранция че ще има нещо написано точно за Ешкенази. И при все че Ционизма ми е друга "болна" тема, трябва да си поправя този пропуск.

Запитай/те се този прост въпрос: Защо ако точно Илюминати дърпаха конците зад сцената и определяха бизнес правилата, религиозните практики и установените религии, социалните системи, политика и култура (тоест ако всички им бяха в ръцете) - защо тогава всички тези "институции" ги проклинат и е наложен този черен образ за тях? Не е ли по-логично това да е така защото точно те (Илюминати) искат всичкия този фалш и корупция във всеки аспект на обществото на Стария Световен Ред в който живеем да се промени с Нов Световен Ред - коренно различен от всичко опитвано до сега? Новия Световен Ред за който говорят големите западни политици (марионетки) е просто продължение на добре познатия Стар Световен Ред и няма нищо общо, напротив - точно обратното на Новия Световен Ред на Илюминати. Вместо права и свободи - все повече контрол и ограничения. Тогава въпросът би бил - Ние на чия страна заставаме ? Защото вече е ясно - Демокрацията вече не работи - тя е двуполюсна система управлявана от богатия елит, крупния капитал и в нея само запазването на тези интереси а не отделните хора имат значение. Религиите които насаждат робската психика и зависимост - господар - роб, точно това което обслужва политикосоциалното статукво. "Свободната" пазарна икономика която издига консумеризма във висша "благодат" на цивилизацията и не може без тази луда консумация, въпреки че точно тя убива ограничената ни планета. Бездуховността за сметка на все повече тривиалност и посредственост. Задълбочаващата се пропаст между богати и бедни, между богати държави и бедни държави и т.н.т.... Къде отива света, при всичкия извървян и все по-бърз прогрес? Нали уж за по-добро? Вместо да става все по-социален и психологически здравословен, света става все по-невротичен и несправедлив. Това ли е "цивилизация" ? Това е Стария Световен Ред. Власта на шепа елит, привилигерован елит. Той друго не знае, и не иска. И ще се бори да се задържи със всички сили и средства. Всички.

Пеоблемът в случая е че съвсем тенденциозно се слага равенство между всички тайни общества. Едни са тайни защото заговорничат за собствени облаги и обикновено власта е в техни ръце, има и други които са тайни защото са против този модел и съответно няма как да са в публичното пространство което се владее от първите. Тогава пак повтярям въпроса си - Ние в това положение на чия страна заставаме ?

Не желая да убеждавам никой. А и няма как да стане чрез 2-3 поста или няколко откъслечни извлечения. Всеки сам трябва да търси ПОСТОЯННО истината за себе си. Ключовото е да сме в състояние да приемаме нова информация която противоречи на изградените ни представи. Както се казва - Ако срещнеш Буда - убий Буда. Защото ако това не беше така, науката, а и прогресът нямаше да помръднат и все още щяхме да живеем с представите си за плоската земя.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 10:53 am 

Здравей, Stenli!
Браво за написаното от теб по долу!
Тук във форума доста се изписа за „сляпата” вяра и за нуждата от Знание и Познание по пътя към Разбирането, както и за злия, „ревнив, нарцистичен и неуверен в себе си "Бог"” и затова, че Исус е останал неразбран.
Предполагам, че си разгледал и останалите теми във форума …
Цитат:
Stenli каза:
„Критиката която получава Юдаизма, също толкова силно я получават и Християнството, Исляма и Индуските религии, всички установени религии, всички написани (инструкции за роби) религии, имащи общи психологически въздействия - промиване на мозъка и изискващи "вяра", сляпа "вяра" в небивалици и отживелици вместо познание. Кой истински Бог би искал такива слепи глупаци ? И кой Истински Бог би искал преклонение и страхопочитание ? Кой "Бог" би искал вечна зависимост на своите деца и не би ли искал те да се издигнат и да заемат достойно място до него ? Да станат на свой ред богове. Само ревнив, нарцистичен и неуверен в себе си "Бог" би искал това. А такъв "Бог" по-скоро е Сатана, вреден за човечеството.”
………………………
„Тогава въпросът би бил - Ние на чия страна заставаме ? Защото вече е ясно - Демокрацията вече не работи - тя е двуполюсна система управлявана от богатия елит, крупния капитал и в нея само запазването на тези интереси а не отделните хора имат значение. Религиите които насаждат робската психика и зависимост - господар - роб, точно това което обслужва политикосоциалното статукво. "Свободната" пазарна икономика която издига консумеризма във висша "благодат" на цивилизацията и не може без тази луда консумация, въпреки че точно тя убива ограничената ни планета. Бездуховността за сметка на все повече тривиалност и посредственост. Задълбочаващата се пропаст между богати и бедни, между богати държави и бедни държави и т.н.т.... Къде отива света, при всичкия извървян и все по-бърз прогрес? Нали уж за по-добро? Вместо да става все по-социален и психологически здравословен, света става все по-невротичен и несправедлив. Това ли е "цивилизация" ? Това е Стария Световен Ред. Власта на шепа елит, привилигерован елит. Той друго не знае, и не иска. И ще се бори да се задържи със всички сили и средства. Всички.”
………………………….
„Всеки сам трябва да търси ПОСТОЯННО истината за себе си.”

Много е трудно да се намери Истината сред днешното морето от информация и дано има повече хора като теб да тръгнат по пътя да търсят Истината, но все пак:
„И най сложният въпрос има прост отговор,
това е истината по въпроса” /Стоян Стоянов/
А голямата Истина е винаги една!

Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 7:53 pm 

Здравей men

Благодаря ти много. Както и на Mel.

Ами от 7-8 месеца знам за този форум. Имам позната която ми го препоръча и е много възхитена от съдържанието тук. Аз съм чел някои материали които тя ми е препращала, но далеч не съм разгледал всички теми. Знам за какво общо взето е форумът и това са неща които и мен много ме вълнуват. За сега все още съм се съсредоточил да изчета всичко в http://armageddonconspiracy.co.uk/index.htm и след това ще обърна по-сериозно внимание тук. Скоро :) .

За Исус винаги съм мислел че е неразбран и изопачен, но според Илюминатския сайт истината за него е още по-шокираща. Нищо общо с нова религия за всички хора (включително и не евреи). Един юдейски бунтар срещу Рим, и фракционист сред юдейската религиозна и светска власт тогава, имащ за цел да върне Давидовият род на царския трон и да изгонят Римляните от там, с помоща на братята и сестрите си (някои от които после са представени като уж неговите ученици, сподвижници и апостоли в последствие). И сега по онези земи е нормално да имаш много деца, още повече тогава. Родовете са били големи и е напълно неестествено Исус - Йошуа бен Йосиф да е бил единствено дете в семейството. И още по-шокиращата истина както твърдят Илюминати за неговата смърт. Твърдят че имат документи, подобни като онези намерени в Наг Хамади. Привеждат много доводи и от самата Библия. И т.н.т... Жалко че нямам време да превеждам повече. Но тъй като съм почнал вече за Исус със "Митът за Исус" http://illuminati-gnosis.blogspot.com/, ще го докарам до край все пак.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2012 6:45 pm 

Преди време един се представи за "от кръвните линии" и беше вдигнал шум по форумите.

Не можах да го намеря онлайн и привързвам файла, който съм запазил.
Инсайдъра дава интересни неща, и май са свързани с пуснатото от Стенли.
Прикачени файлове:
Razkritiqta na edin posveten.pdf [661.03 KiB]
246 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 6:58 pm 

А сякаш има връзка и с изложеното от Sum. На някои места.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 28, 2015 1:03 pm 

В контекста на заглавието на темата, действително ми стана смешно, но после и тъжно, като видях тази картинка... :)
Прикачени файлове:
FB_IMG_1446024781204.jpg
FB_IMG_1446024781204.jpg [ 32.45 KiB | Прегледано 45 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 26, 2015 10:03 am 

Прикачени файлове:
Merry Christmas.jpg
Merry Christmas.jpg [ 64.38 KiB | Прегледано 41 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]