ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Окт 17, 2017 10:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 350 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Въпроси
Ново мнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2013 7:02 am 

Много ми е чудно защо Баал и Кибела са изобразявани с рога... Творците сигурно са имали предвид нещо... Някой знае ли нещо?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юни 20, 2013 6:06 pm 

Здравейте!
Когато чистя първият пласт, се обръщам първо към Брахман да ми помогне да го изчистя, после към Блаал да ми изчисти самскарите, агресията и пласта. През тази година трудно мога да се задържа да чистя повече от един час. По време на медитация нищо не се получава, но към 40-тата минута започвам да усещам лекота и радост и приятно усещане, че съм много близко до скъсването му, усещам как гърдите ми се издуват и има нещо което трябва да се скъса, но тогава ума си включва и сякаш не мога да понеса радостта, не знам какво да направя и прекъсвам. Та въпроса ми е, когато усещам, че съм в това състояние, трябва ли да продължда да казвам молбите си към Блаал или просто трябва да наблюдавам процеса? Какво трябва да правя като ум? И другият въпрос ми е, зависи ли нещо от мен като Ум, в това да ускоря процеса на разграждане на пласта по време на медитация?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2013 1:08 pm 

Имаше предложение да разчепкаме "Евангелие от Юда" ред по ред, но...

Цитат:
Като знаеше, че Юда има предвид нещо твърде висше, Исус му рече: Ела настрани и аз ще ти разкрия тайнствата на Небесното царство. Възможно е за теб да го достигнеш, но това ще те изпълни с голяма скръб. Защото някой друг ще те замени, за да могат дванайсетте ученици отново да се слеят в едно цяло със своя Бог.

Как го тълкувате ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 09, 2013 11:54 am 

Имаме Отреклия се от Господната действителност; Премъдър, който се "пръска" в Океана; Баорг сменя отбора...

sum, понякога не се ли съмняваш ?

Баорг е достигнал Господната действителност, а вече не съществува ? Това значи, че дори достигнали Господната действителност има край ?

Цитат:
…Така че да завърша отговора на въпроса ти – има смисъл от „напъване” да си спомниш… Защото в днешно време на Земята има много хора от това забравено поколение! Какви са причините те да са още тук… това е друга много важна тема, но не е сега времето и мястото да е коментираме.
…А за това кой съм и какъв съм… не е важно!

от http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 5&start=20

Ако е станало времето/мястото ще се радвам да разбера : )

От татвите се ражда Сила, която се капсулира в Крешака, татвите сътворяват друга Сила, която създава друг Крешак и така до 96. След 96-тия Крешак какво става със Силата образувана от татвите ? Тогава свършва времето на Океана или се унищожава първия Крешак (живота на който е 96 млрд. г.) и се създава друг на негово място ? Хмм...до сега не срещнах да се говори за другите Крешаци...и ми е малко тъмно ; )

Ако за опредения брой прераждания съзнанието не постигне освобождение то се разтваря в Океана, това често ли се случва ?

Възможно ли е името на Атман да съвпадне с това от настоящата ти инкарнация и какво става тогава ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Авг 09, 2013 7:59 pm 

Спрете не се бутайте, аз ще отговоря :D /на някои неща/

Цитат:
Възможно ли е името на Атман да съвпадне с това от настоящата ти инкарнация и какво става тогава ?

По времето на премъдрите точно така се е постигало естественото разграждане на самаскарната решетка. Следователно и в днешно време би трябвало да стане същото.

Цитат:
Ако за опредения брой прераждания съзнанието не постигне освобождение то се разтваря в Океана, това често ли се случва ?

Без съмнение в карая на живота на крешаците същетвуват неизброимо много съзнания, в различна степен на еволюция => всичките се унищожават, доколкото може да се унищожи неунищожимото. По скоро индивидуалния опит се губи :)

За 96-те и аз се чудя някои неща. Времето 96 милиарда и броя им имат ли връзка ?
Това че някои виждат броя на листенцата на Сахасрара 960 а не както е описано 1000, може ли да има връзка ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 13, 2013 12:27 am 

alex написа:

Цитат:

Без съмнение в карая на живота на крешаците същетвуват неизброимо много съзнания, в различна степен на еволюция => всичките се унищожават, доколкото може да се унищожи неунищожимото. По скоро индивидуалния опит се губи :)

Ако имаме дарът човешка същност след смъртта ни сме свободни да отидем в Царството небесно, стига да знаем това. Ако ни е дарена като заем за да служим - ще бъдем въздигнати :

Цитат:
"И тогава образът на великото поколение на Адам ще бъде въздигнат, защото това поколение,
което идва от вечните царства, съществува още преди небето, земята и ангелите."
Важно е да се подчертае, че Исус говори за въздигане на цялото поколение на Адам. Но докато това
се случи, може да минат десетки хиляди години.

edit : Предполагам и преди и сега е имало естествено еволюиращи съзнания, които тогава не са следвали пътя на Премъдрите, не са изкуствени съзнания, не са имали познанието за атман и от Атлантите. В бъдеще би могло да се докоснат до познанието, съответно свободата... edit off

Всъщност няма как да разберем колко често се случва преди края на този Крешак, ако не знаем "миналото" на "минали" Крешаци...

Цитат:
"Вдигни очи и виж облака и светлината в него, и звездите, които го обграждат. Пътеводната
звезда е твоята звезда.
Юда вдигна очи и видя светлозарния облак и встъпи в него".
Това е едно от последните послания на Исус към всички поколения хора на Земята. Хората, на които
душата им е дадена като дар, са вечно свободни същества и след времето на материалното им тяло, те отиват
в царството небесно. Единственото, което трябва да правят, е да го знаят.
Другите поколения, на които душата им е дадена назаем, ще бъдат въздигнати. Важен е Изборът на
отделния човек! Ако избере да излезе извън океана на Съзнанието, просто трябва да отвори очите си, за да
ВИДИ светлозарния облак и да ВСТЪПИ в него. Това става само чрез продължително практикуване на
медитации, чрез които се достига до сливане на индивидуалното съзнание с неговия архонт. Едва когато това
стане.., чак тогава.., въплътеният у човека дух, даден му назаем, може да се разграничи от Съзнанието и
в този момент той може да "види".., и не след дълго да "встъпи" в светлозарния облак, носейки със себе си
опитността и познанието, придобити чрез Съзнанието...

Не ми става ясно...пътят през свотлозарния облак и въздигането едно и също ли са ?
Сливането на индивидуалното съзнание с неговия архонт е сливането със Саклас § Ко ? Но при положение, че песента Саклас § Ко е изпята, то пътят през светлозарния облак още ли е в сила ?

Цитат:
Юда каза: Учителю, имат ли архонтите власт над моето семе?
Исус му отговори: Ела, за да (...) /два липсващи реда/ (...) но ти ще скърбиш много, когато
видиш царството и цялото му поколение.
Като чу това, Юда му каза: Каква е тогава ползата, че съм го получил, щом ти си ме отделил от
това поколение?
Исус отговори и рече: Ти ще станеш тринайсетият и ще бъдеш прокълнат от другите
поколения - но ще придобиеш власт над тях. В сетните дни те ще прокълнат твоето възнасяне при
святото поколение.

Цитат:
(...) светлината /два липсващи реда/ (...) наоколо (...) нека (...) духът, който е в теб, обитава
тази плът сред поколенията на ангелите. Но Бог стори така, щото на Адам и тези с него бъде дадено
знание, та царете на хаоса и Долния свят да не могат да господстват над тях.
Юда попита Исус: Какво ще правят тези поколения?
Исус отговори: Истината ви казвам, за всички тях звездите водят нещата към завършек. Когато
Саклас изпълни времето, което му е било отредено, първата им звезда ще се появи с поколенията и
те ще завършат това, което са обещали. Тогава те ще безчинстват в мое име и ще избиват децата си,
и ще (...) /шест липсващи реда/ (...) моето име, и той ще (...) твоята звезда над тринайсетата вечност.
И като каза това, Исус се засмя.
Юда рече: Учителю, защо ни се смееш?
А Исус отговори и рече: Не на вас се смея, а на заблудата на звездите, защото тези шест
звезди скитат в небето с тези пет воина, но накрая всички те ще бъдат унищожени заедно с техните
създания.

Но ти ще надминеш всички тях. Защото ти ще принесеш в жертва човека, който ме е обвил
като дреха.
Твоят рог вече прозвуча. И гневът ти вече е запален. Звездата ти е заблестяла ярко. И
сърцето ти (...)
Истина (...) твоят последен (...) става (...) /два липсващи реда/(...) скърбят (...) /два липсващи
реда/ (...) архонта, понеже той ще бъде унищожен. И тогава образът на великото поколение на Адам
ще бъде въздигнат, защото това поколение, което идва от вечните царства, съществува още преди
небето, земята и ангелите. Ето, казах ти всичко. Вдигни очи и виж облака и светлината в него, и
звездите, които го обграждат. Пътеводната звезда е твоята звезда.
Юда вдигна очи и видя светлозарния облак и встъпи в него. А тези, които стояха на земята,
чуха глас от облака, който каза (...) велико поколение (...) образ (...) /пет липсващи реда/

Или въздигането ще стане след края на Саклас, а пътят минава през „Когато Саклас изпълни времето, което му е било отредено, първата им звезда ще се появи с поколенията и
те ще завършат това, което са обещали. Тогава те ще безчинстват в мое име и ще избиват децата си” ?

Всъщност това е от гледна точка на познанието на Исус…

Цитат:
Исус не е обяснявал на учениците си за Крешака, но Премъдрите са го обяснявали…
Исус е ЧУЛ от Отеца какво са духът и душата, но Премъдрите са ЗНАЕЛИ какво е духът и душата, защото по тяхно време не е имало никакъв Отец и е нямало нужда да питат... Отецът се появява след тяхното време!..
На Исус са му казали за Адамас и за първите четири ангела, които са се появили от светлозарния облак /това са първите четири Велики Човека/. Но Премъдрите са познавали лично Адамас и са знаели, че от четиримата Велики Човека са останали само техните сенки!!! Исус не е знаел това, но Премъдрите са го знаели…
Исус е разбрал за „първия човек, роден по образ и подобие” от Саклас и другите около него, но Премъдрите са знаели много преди него за Саклас и неговите Адам и Ева…

Питането ми е какво значи „от четиримата Велики Човека са останали само техните сенки” ?

Цитат:
По това време Великите Човеци преценили /не знам по какви критерии/, че е време да създадат вида,
който днешните учени наричат Хомо сапиенс. Използвали пространството за тази цел, като огънали време-
пространствения континиум и направили контакт между две точки. Едната точка била Земята, а другата била
в противоположния край на Млечния път. Чрез този процес те буквално направили така, че едно физическо
тяло от другия край на Млечния път, да може да се озове на нашата планета... Всичко станало за миг, миг,
който дал начало на една много упорита и трудна работа, свързана с еволюцията на нас, хората.
В този миг на контакт между двете точки, от водата на сушата излезе един много красив и с правилни
черти на лицето мъж...

Този мъж има ли нещо общо с Адамас ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Сеп 22, 2013 7:56 pm 

Някой има ли представа какво е това ?
Прикачени файлове:
1.bmp
1.bmp [ 427.57 KiB | Прегледано 1683 пъти ]

Всичко беше на тъмен фон, като линията се открояваше като по тъмна. Триъгълника като че изчезваше от време на време. Облака вибрираше доста бързо.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 25, 2013 6:54 pm 

Неща които намерих из интернет:

Цитат:
Нервният център в основата на гръбначния стълб близо до кръста е най-важният. Той е седалището на възпроизводителната субстанция от сексуалната енергия и е представян от йогите като триъгълник съдържащ малка змия (образът на змията тук е символичен; йога използва различни символи в подкрепа на човешкия ум, който може да мисли единствено чрез идеи, понятия и форми) навита в него.

Прикачени файлове:
chakra-muladhara-01.jpg
chakra-muladhara-01.jpg [ 40.37 KiB | Прегледано 1540 пъти ]

Прикачени файлове:
muladhara-sm.jpg
muladhara-sm.jpg [ 17.36 KiB | Прегледано 1538 пъти ]

Възможно ли е да съм видял Муладхара чакра?
Вибрацията може да е "вибрацията на сцеплението" на земния елемент ::thinking::
В янтрата е изобразен със слон който си размахва хобота, тоест е в движение(вибрацията). Облака беше в постоянно движение, сякаш гледах мехурче вода в безтегловност и по него много бързи вълни.
Има го и триъгълника в който се води че е Кундалини, и линията която най-вероятно е "царския път" който или е Сушумна или води до нея.
:?:
Опитах се да го визуализирам, нещо такова, без отражението на триъгълника, и самото вибриращо нещо не беше така метално а по-скоро мътносива мембрана
Прикачени файлове:

6.avi [ 7.91 MiB | Прегледано 1051 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 05, 2014 8:45 pm 

Здравейте,
искам да попитам правилно ми ли е съждението, че "сме несъзнателни в това време в тази реалност, и сме само будни ако сме в медитация? През цялото друго време сме под влиянието на самскарите и закона причина-следвствие?
Благодаря ви :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Мар 06, 2014 10:12 am 

Ами, ако вече си изчистил самскарите и не си в медитация?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 350 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]