ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Съб Авг 19, 2017 7:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Разни....
Ново мнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 12:29 pm 

Забележете облегалката на стола:
Прикачени файлове:
22.jpg
22.jpg [ 255.73 KiB | Прегледано 147 пъти ]

Според мен е така:
Прикачени файлове:
.JPG
.JPG [ 12.83 KiB | Прегледано 3788 пъти ]

12 сиви кръста, това което излиза от облегалката са 7 линии които завършват с троен край.
А вижте и на тази кана:
Прикачени файлове:
fig_59_item_157s.jpg
fig_59_item_157s.jpg [ 81.53 KiB | Прегледано 3822 пъти ]

хммм...

:sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 22, 2012 2:13 pm 

Мисля са 6 линии. Облегалката е от 4 вертикали, не 5

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 22, 2012 2:55 pm 

7 тройни края има нали ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 22, 2012 4:59 pm 

На стола не са толкова, а само на рисунката по-долу.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 23, 2012 7:08 pm 

Ами има два варианта:
Прикачени файлове:
22-3.JPG
22-3.JPG [ 60.15 KiB | Прегледано 142 пъти ]

Прикачени файлове:
22-4.JPG
22-4.JPG [ 60.19 KiB | Прегледано 154 пъти ]

Лично на мен втория вариант мовече ми харесва :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Дек 24, 2012 2:39 pm 

:D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 12:43 pm 

http://www.telegraph.co.uk/science/7540 ... brain.html

Цитат:
The amazing brain
The news that scientists can switch off our morals with a magnet illustrates how much we still have to learn about our little grey cells, says Richard Gray.

"Новините че учени могат да изключат нашите нрави с магнит показва колко много все още трябва да учим за нашите малки сиви клетки, казва Ричърд Грей (Сивия :) )."

Добре ето един експеримент който ще покаже дали клетките мислят, или просто играят ролята на светофар.

Когато човек мисли за дадено чувство или предмет, се регистрират активните области на мозъка.

Ако кажем на човек да мисли за едно и също нещо и стимулираме област която не се е стимулирала, и повторим действието достатъчно пъти за да се затвърди.

Когато подложим човека на истинското въздействие на предмета/чувството, ако се активизира областта която сме подлагали на влияние. Ще означава единствено че човека се е научил да предава обратната връзка по същия начин по който я е приел!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 1:10 am 

Преместено от темата Религията на българите и произходът на тяхното име

alex

Тази вечер сънувах много странен сън, по принцип нямаше да го споделя ако не излезеше нещо интересно от него...

Сънувах че трябва да се подчинявам на някакво съзнание и нямам избор дали да го правя или не.
Незнам как се стигна до там но имаше поле с факли и аз трябваше ад ги загася всички за да се измъкна от властта му.
Аз обаче клекнах на колене и започнах да се моля на Господ, да загаси факлите и да ме освободи от властта му.
След малко излезе вятър и загаси факлите. Настъпи тишина.

Усетих някаква бегла вибрация.От далече се дочуваше някакъв ритам, нещо като песен. Останах още в покой, и вече чуваш няколко жени как пеят песен, беше толкова смислена, толкова ритмична, и толкова много наподобяваше сегашните народни песни оО че ми е трудно да си представя как мога да си измисля такава песен сам...

Та сега същинската част, в текста вече не помня какво ставаше дума, като се събудих през нощта помнех началото и един пасаж от средата.Помислих че ще ги запомня... ама сега помня само това от средата.
В текста ставаше въпрос за някакъв кладенец, а в средата се пееше "... майко Добро ле..."

Така, ако съм си спомнил някаква песен от едно време, и името с което са наричали богинята майка е Добро. Вероятно началото "До" означава че е изобразявана до нещо, а Бро да е означение на Бал или бог.

Сещам се и за пасажа от Евангелието на Юда за Небро, дали не е същия като КаБал, тоест НеБал?
/писал съм за представката КА като НЕ в други теми/

Дали и името на Бригите не произлиза от Бро ?

иво

Алекс моля ти се недей така.... Ще ни се смеят и гугутките. Тази тема не е за курс по тълкуване на сънищата...... *no* остави свободните съчинения за други форуми.

alex

Съгласен съм че предишния пост не става и за чеп за зеле, но ако даде на някои капка размисъл в тая насока колко му е да излезе нещо...

Забележката е приета иначе ;)

Виж и на какво попаднах във връзка с бригите:
http://www.thracians.net/index.php?opti ... Itemid=102

Цитат:
В запазен фрагмент на Хекатей се споменава тракийското племе брюкес, брюкаи [BrÚkej, BrÚkai, Bruke‹j, Bruk»ioi,, St.Byz., 187. 11-12],

Бригите са били съседи на македонците, вероятно с близък говор./то сега ни е близък пък тогава .../

Тогава е възможна следната етимология на думата Брюкес - Бриукес - (Бри у кес)
Кес идва от кесия, в македония плик е кисе. Нещо в което да съхраниш.
Cesar - Кесар - защитник, каса - хранилище,сейф.

Тогава смислово излиза "Пазители на Бри" ама кой Бри а ?

Освен ако не допуснем че те са наричали Бал - Бри. Тогава се получава че смислово етнонима бриги и етнонима булгари има един и същи смисъл...

alex

Тъй като не съм някакъв авторитет не ми пречи да продължа с гугутските си разсъждения, и тъй като имат пряка връзка с темата ще го пиша в тази тема. Ако админа прецени че само спамвам, може да изтрие мнението ми, но съм останал с впечатлението че това е форум на свободата и всеки е спободен да изразява мнението си...

Ще продължа с теорията за Бр, Бре,Бро и т.н. като означение на някакво божество.
Мисля че ако потърсите ще намерите достатъчно потвърждения в тази насока.

Тъй като Брюкес/Бриукес е етноним, се сещам за още няколко примера за етноними а именно:
Пруси - Бруси (Borussia)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1% ... 0%B8%D1%8F

За Русия пък тук вижте какво пише:
http://shtaparov.blog.bg/history/2011/0 ... iia.691495
Цитат:
И наистина-днешните Българи никога не са били руснаци,но всички днешни руснаци,които всъщност са такива само от 9-10 века насам,преди това с хиляди години са били неоспорими Бруси /Бризи,Блъзи/

Ентонима Перси - Берси:
http://www.protobulgarians.com/Statii%2 ... elenie.htm

Цитат:
Пò на север живеят хоните (т.е, хионитите - беленджери, берсили), които държат града Варачан (Беленджер), както и други градове. Царят на Севера се нарича Хаган. Той е владика на хазарите. Царицата, жената на Хагана, произлиза от рода Басили (барсили, берсили).

Цитат:
"При този цар Константин дойдоха българите през река Дунав. Многочислени, даже безбройни, те (българите) изпълниха цялата земя дори до Драч .... тъй като българите и персите и влъхвите са едно и също и всички те са на тази земя преселници"

Бербери:
viewtopic.php?f=16&t=1366
Шевиците които използват са досущ като нашите, и че говорят "кабилски" език...

Тук мога да стана по-гугутка като предположа и че род на Едоните, наречен Бредони се заселва далеч на запад, на едно островче, векове по късно други траки от скитски произход а именно Скоти се заселват също на тоя остров, проф. Чилингиров го потвърждава (за скотите).Това обяснява как са успяли да съжителстват, и близкия им език независимо че скотите са пришълците...

Да спомена някои градове: Прага,Брага,Бремен,Бурса( http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 1%81%D0%B0 ), Бургас.

Топоними като:
Берое,Елбрус,Верила

Като казах Верила се сетих за думата Veritas-истина, както и вера/вяра които може да се възприемат като доста религиозни термини :D

Думи в които може да се намери нов смисъл
връх - мисля че знаете че бога се почита на най-високото място... където се строят и светилищата на траките.
врач/врачка - езически свещеник ?!
broter - земляк, живеещ на земя която почита Бро - звателно на Бр.
bravo - преди да стане толкова егоцентрична дума може да е означавала, br ave - слава богу, или нещо подобно (възхвала на бога в теб).

Възклицания като бре, брей и брех, придобиват смисъл като възклицание "Боже", "Ей богу", "Ех боже", свидетели сме на такива възклицания в много различни етноси, и то насочени към локалната религия ... нищо чудно да е толкова устойчива думата дори да е забравен смисъла и ...

И като поздрав за Иво няма как да не спомена звездата на българския небосклон Бербатов, и тъй вкусните брускети :D :uaaaha:

Та Иво, ако гугутката в сърцето ми праща гугутска интуиция нямам нищо против, а ако се подкрепи и с факти нямам против и гугутско мислене ;)

иво

Алекс имаш ли въобще представа какво пишеш ??? Как можеш да смесваш корена Бал-Бел-Бул с....... Бр, Бре,Бро :IL и да търсиш с това БР някакво божество. То тогава и БРикет може да стане наш Бог.. колко му е. Или Бога БРОкол.. Така може да изкараш и БРЕза-та върховен Бог на българите.
Ай стига филми. Нацяло оспами темата............ :cry:

alex

Май хич не ти теква за Брахман а ?

Ето и за името на Бермион:
http://apollon-apologetic.blogspot.com/ ... -post.html

Цитат:
локалната балканска негръцка форма akmon

както е известно, между тракийския и българския само местата на съгласните спрямо гласните се променя, тоест акмон става камон което вече си е разбираемо ...
Което говори че този превод добре граничи с реалността...
А тази част?!:

От санскр. bṛh черпят началото си значителна част от топонимиката на Балканите, а също и съвременната българска дума връх.

Така че в единия случай значението е "тези които пазят знанието за Бал" а в другия е "тези които пазят знанието за Брахман"

Когато направих интерпретацията с Небро не съобразих че всъщност Исус не е стигнал до Бал ... Тоест под Небро няма как да е имал предвид протичник на Бал.
Всъщност знаем (благодарение на Румен) къде е разширеното пространство - в пласта на Парабрахман, така че под Небро явно се има предвид Противник на Брахман ::thinking::
Така че КаБал и НеБро не са един и същи персонаж, но са антиподи на Бал и Брахман...

Тогава в песента която съм чул вероятно се пее за майката която се простира "До Бро" Тоест тази част от Кибела която е в Крешака...

иво

Ахааа......... значи Бр стана на БРа и оттам бриги – Брахман. Брей че си капацитет. :)
А какво ще кажеш за тази словенсна конфигурация : Бр – бриги – Ах Бра (безшевен сутиен).
Бригите били стегнато тракийско племе оприличавани от гърците като две корави момини гърди. Затова според старите автори се краняли и почитали Бога си „момина гърда“ и правили жертвопринушения на Бра.
Ко ши кайш :?:

alex

Къде пише бриги? Дай да видим че малко на селски диалект мяза :D

Цитат:
Ко ши кайш :?:

Със сутиен едва ли, но с разбрах,разбирам,разбера,разбран може да има ...

Цитат:
Брей че си капацитет. :)

Аз не съм кой знае какъв капацитет, особено в тая област, но като гледам ти не ме задминаваш ...
По принцип в спора се ражда истината, но на твойто не мога да кажа спор а нещо като заяждане *hihi*
Ако от време на време не пускаше слюнки, щях да кажа че си си такъв по принцип ...

Дай нещо сериозно опровергаващо тези неща които съм казал по горе, ако изпитваш умствена слабост и мислиш че няма да се справиш остави на някой който наистина може да ги опровергае.

Интересно ми е какво мисли Румен по този въпрос?

http://en.wikipedia.org/wiki/Brahman

Цитат:
Sanskrit Brahman (an n-stem, nominative bráhmā) from a root bṛh " to swell, expand, grow, enlarge" is a neutral noun to be distinguished from the masculine brahmán—denoting a person associated with Brahman, and from Brahmā, the creator God of the Hindu Trinity, the Trimurti.

alex

Прикачени файлове:
OKOLOBROS.jpg
OKOLOBROS.jpg [ 7.88 KiB | Прегледано 2981 пъти ]

Цитат:
КАН СЮБИГИ ОМУРТАГ: КОЛОБЪРЪТ, ИЧИРГУ КОЛОБЪРЪТ БЕШЕ МОЙ ХРАНЕНИК И УМРЯ ВЪТРЕ.

вижда се че пише ОКОЛОБРОС (ОКОЛОБРО,ОКОЛОБР) - тоест около бога, защото Омуртаг няма "О" след името си ... при втората титла е написано ОУКОЛОБРОС

Цитат:
Колобрите са били вероятно жреческо съсловие, но това предположение се гради само на хрониста Теофилакт Симоката, който пише за един аварски жрец наречен на гръцки βοοκολοβρας. преведен от Иван Венедиков като бу-колобър. Бу от от корена бои (боила) които според него означават “род на колобри”.

Да и тука може да забравим едното "О" не е проблем ...

Цитат:
Колобърът е изгубил безвъзвратно и в пълна мяра своя личностен аспект и се е превърнал в предан служител на Танг-Ра.

Вече го казах че БР и производни се отнася за Брахман, в една от темите се изясни че с Танг-Ра е означен Брахман ...

Когато нещата просто се пръкват едно след друго без усилие и се изясняват някакви подобни недоумици ... на мен ми е ясно че вървя на правилна следа. Не знам за вас ...

Поздрави!
P.S. И мисля че трябва да се замислите че като почвате да отбирата информацията и да отбягвате това което не ви харесва и не се връзва с обяснението на момента, просто ще изпаднете в ситуацията на прословутите ни учени които правят абсолютно същото :|

alex

продължение...

Брадва - Бра два, двоен бог. Този двоен бог кой ще да е. Според мен това е Брахман с двете си части Интелект и Мисъл.

Цитат:
Ако погледнеш с това разбиране рисунката от 81 стр., вече ще ти е ясно, че Манас съм го нарисувал между очите, а Будхи е над него. Къде е Брахман тогава? Брахман е ЦЯЛОТО лице.., и при него няма фалшиво усещане за Аз.., както е при нас. Фалшивото усещане за Аз при хората е описано като ЕГО /ахамкара/. Но при Космическия разум Брахман такова липсва...

Двойната брадва е символ на властта, и помним ли как се казва ?
Лабрис - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B2%D0%B0
Ех че съпадение ... случайно ще да е :)
Брадвата като оръжие е символ на силата, божествената сила на Брахман.
Забележете няколко неща от линка който дадох:

Цитат:
тя е символ на върховното мъжко божество (мълнията на Зевс, в по-късните епохи)

Цитат:
Първата открита двойна брадва е от края на бронзовата епоха и е открита в Пазарджишко. Смята се, че не е иползвана за обредни жертвоприношения, а като владетелски скиптър, символ на соларност и хтоничност. Гравирано изображение на лабрис е открито в тракийски долмени в Странджа от IX в. пр. Хр.

Ами преди 9-ти век ?

Сега ще спомена и Балтия и каква е разликата между двете. И по точно защо във Варненското съкровище няма Лабрис а има едностранни балтии!
Балтията е оръжие сечиво, също изобразяващо сила, но разликата е там че е с едно острие.
Имаме единство цялост което се проявява като насоченост - сила.

В по-стари времена когато все още се е почитал Бал по нашите земи преди потопа. Символа на силата е била Балтията:
Прикачени файлове:
68-arh-grob36.gif
68-arh-grob36.gif [ 58.87 KiB | Прегледано 3017 пъти ]

Прикачени файлове:
Varna3.jpg
Varna3.jpg [ 29.4 KiB | Прегледано 2990 пъти ]

Прикачени файлове:
grob0245.jpg
grob0245.jpg [ 11.88 KiB | Прегледано 3184 пъти ]

Мисля че е излишно да се казва че няма нито една двойна брадва, но за сметка на това има 3-4 единични балтийки...

--0--

Забравих да спомена други топоними като Пирин, Перелик -голям и малък, Пиринеи
Брацигово

Изглежда Стефан Гайд не е натъкмявал чак толкова след като е уцелил главния жречески храмов комплекс на траките с име Пере...

Пергамон - пер гамон (камон) - божествен камък
Перперикон

--0--

Както знаете от тук и от много други изследвания в интернет славяните всъщност са траки.
Много интересно става как религията на траките става потулена, не защото е била невзрачна или защото не е била поддържана а отчасти защото е била абсорбирана и от гърци и от други съседни на траките народи.Но случая с славяните на балканския полуостров е съвсем друг. Дали защото сме станали роби на РИ slaves, или по други причини не знам.
Религията на Славяните всъщност е религия на Траките защото те са едно и също.

Ето и едно доказателство както за това в предишния ред както и за това което твърдя като цяло:
http://mysticallegends.wordpress.com/ca ... %B4%D0%B8/

Тъй като много не им се чете, по линкове или пък не им се мисли (Иво не визирам теб, по-принцип говоря ;) ) ще го сложа тук и ред по ред ще анализирам в унисон с древното знание за да видим какво всъщност от религията е останало през времето след потопа по нашите родни земи (за него има добра информация от проф. Чилингиров във връзка с изригването на вулката, разселването, възхода на цивилизации при облагородяването на районите, грешките при С14 анализа и т.н.)

Цитат:
Славяните си представяли Вселената като едно гигантско дъбово дърво, наричано „Световно дърво”. В короната му е свила гнездо вълшебната „Жар-птица” – вестителка на боговете, пътуваща между световете на хората и боговете. В корените пък живеела огромна змия, която свързвала света на живите и света на мъртвите. По вертикалата на Световното дърво били разположени трите вселенски свята – „Прав”, „Яв” и „Нав”.

Гигантското дъбово дърво - Крешака
Жар птица - Душата
Огромната змия - Шакти

Първия свят: Прав - по принцип е близка до изправен и първи но истинския смисъл е Правя. От кой произлиза всичко - Шива
Втория свят: Яв Най-близката дума е явен. Това е втория пласт от Крешака - Парабрахман
Третия свят: Нав - на в, тоест отвътре. Това е третия Пласт - Вишну

Цитат:
Прав е короната на Световното дърво, горният свят, небесните селения, обитавани от боговете. Името му е в основата на думите правда, право, правилно, т.е. това е светът на върховната истина, на справедливостта. Там живеят боговете, които се подчиняват на основните космични принципи, на вселенския ред и божествената йерархия, установени от прародителя – бог Род. Всред тези богове пръв е бог Сварог – небесния господар, родител на божествата, наричан „Всевишният”. Той управлява над Прав, грижи се за поддържането на вселенския огън – един от четирите основни елемента – и не се интересува особено от земния свят.

Сварог - Бал (всевишният) дори в името има като корен "рог"
Род е същия бог Прав (породя и правя са едно и също нали) обаче вече като съзнание и оправник.

Цитат:
Светът на видимото, на хората, се нарича Яв и представлява ствола на Световното дърво. Яв е всичко около нас, материята, сред която живеем, която е явна, т.е. видима. Тук най-силно се усеща типичният за славянския мироглед – дуализъм и противопоставяне. Тук се сблъскват живот и смърт, добро и зло, щастие и страдание, ден и нощ, светлина и мрак, здраве и болест, топлина и студ. Затова и Яв се възприема като преходна реалност между двете крайни реалности Прав и Нав. Над света на хората властва бог Перун – господар на мълнията и възмездието, наричан „Всемогъщият”. Той следи дали се спазва божественият закон на земята и ако бъде нарушен, въздава заслуженото на престъпилите го. А на ония, които спазват закона, почитат боговете си, уважават ги и се вслушват в поученията им, Перун донася благополучие.

Перун (Берун) - Брахман, помните ли че ви казах да запомните и лабриса като символ на мълнията...
Бе рун - Бе слово .....
Ето как изглежда и Перуниката ...
Прикачени файлове:
6.png
6.png [ 583.96 KiB | Прегледано 3050 пъти ]

http://prntscr.com/w0124
Съвпадение ще да е ... :lol:
Не е чудно че е кръстено на бога, така не е нужно да бъде записвана върху лист или камък когато трябва да научиш друг за формата на бога, просто трябва да му покажеш цветето ... което не се променя през годините.

Мисля че това минава всякакви граници на случайност :IP

Продължавам с вярванията на славяните:

Цитат:
В корените на Световното дърво е Нав – подземният свят на смъртта и злото. Там обитават духовете на мъртвите (нави), змейовете и други злотворни чудовища, а над всички властва богът на злото и мрака – Чернобог, придружаван от своята страховита спътница – богинята на смъртта Мора. Нав е пълният противовес на Прав, но съвсем в дуалистичен дух, на самия вход към Нав се намира и вечнозелената, винаги топла и светла градина Рай, където праведниците намират покой след смъртта си. В Рай живее богът на познанието, вълшебствата, богатството и стадата Велес, край когото често седят праведните души и водят дълги беседи. Точно тия души, които обитават Рай, усвояват големи свръхестествени способности, и когато живите им роднини са в затруднение, могат да помогнат.

Нав - както споменах е пласта Вишну. Казва се че е на смъртта и злото защото който надникне вътре знаете на какъв първи самаскарен пласт попада...
Обитават духовете на мъртвите, тоест спомените на предишните животи.

Чернобог - Вътрешния Аз - като самаскарна решетка и спътницата му Мора - Карма която е причина за прераждането и смъртта.

Рай - Атман, не ви ли се прекалено близко до ray - лъч.
"Той си седи и си свети"

Велес - идва от воля, бога който проявява воля е Атман като личност - Аз

От това става ясно че траките са запазили огромна част от знанието си за отвъдното което е предадено и към новообразувания етнос с корен траки - славяните.

НО това не е пълното знание за отвъдното. Те са пазили своите обичаи и традиции но след потопа на Черно море идва период на рецесия, при който явно трудно е пробивало знание. В такива времена не е имало спокойно учене в места като Родопите. Имало е движение - бягство, търсене на прехрана на дом на дивеч... нормално е учениците които се обучавали да не са стигали до разбирането и прилагането му в ежедневието и практиката, и така да се отстраняват заблудите породени от интерпретациите на ума. Така голяма част от знанието е останало в забвение.

Обаче част от траките които се разселили по Азия, е запазила цялостно или в по голяма степен знанието. Когато се връщат по родните си земи, естествено има различия в названията на отвъдното но структурата е една, така става ясно че Българите пазят по цялостно знание и са съхранили знанието за Бал.

Така народа който дотогава е почитал Перун/Берун (Брахман) като върховен бог, е преминал към вярата в по-висшето Бал!

Това е от мен.

P.S. Не е за вярване с едното Добро докъде се стига :sunny:

P.S.S.Ако се сещате нещо ново което да допълни казаното от мен, или критика към изброените топоними етноними и като цяло казвайте ще се радвам да го чуя! Дори и от теб Иво :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 11:11 am 

Цитат:
(Х)ебризелм (Ebruzelmis) – засвидетелстван от изворите цар на одрисите от ІV в.пр.н.е.

Ебри Зелм - Ebru zelmis, дали не е същя този Зелмоксис (погърчено име) с представка за бог или свещенник ...

Източник:
http://andorey.blog.bg/history/2012/09/ ... men.999432

Пълния текст на надписа:
NΥΑΣΝΛΕΤΕΔΝΥΕΔΝΕΙΝΔΑΚΑΤΡ•Ξ•ΕΒΑΡ•ΖΕΣΑΞΝΗΝΕΤΕΣΑΙΓΕΚ• ΑΝΓΗΑΒΑΛΒΝ

ΑΝΓΗΑΒΑΛΒΝ - ΑΝΓΗΑ ΒΑΛΒΝ - ангиа балбан, и както споменах гласна и съгласна се обръщат - агниа балбан - огнения Балбан

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 3:25 pm 

Ето как мисля че трябва да се чете Кйолменския надпис:
КАΣΝΛΕΤΕ Δ ΝΥΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑΤΡ • Ξ • ΕΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑ Ι ΓΕΚ • ΑΝΓΗΑ ΒΑΛΒΝ

Мисля че знака Ξ:
Прикачени файлове:
.JPG
.JPG [ 8.72 KiB | Прегледано 2977 пъти ]

Представлява означение за звук...
Вижда се на лирата на Орфей, и по други инструменти:
Прикачени файлове:
DSC02189.jpg
DSC02189.jpg [ 24.29 KiB | Прегледано 124 пъти ]

Така че не е без основание!

Началната буква, от това което виждам е К, а не NΥ
Прикачени файлове:
Kiolmenski_nadpis.jpg
Kiolmenski_nadpis.jpg [ 39.7 KiB | Прегледано 2974 пъти ]

Повтарям пак че представката КА означава НЕ

Така че мисля че текста означава това:
КАΣΝΛΕΤΕ Δ ΝΥΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑΤΡ • Ξ • ΕΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • ΑΝΓΗΑ ΒΑΛΒΝ

НЕЗНАЕТЕ И НИЕ И НЕЙНИЯ ЧИСТ • ЗВУК • ЕБАР (Перун/Ибър/Брахман)• ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ КАЗВАЙ ГЪК • ОГНЕНИЯ БАЛБАН

Цитат:
Интересна особеност, на която ще обърнем внимание по нататък, е тази, че текстът с посланието е бил обърнат не навън, а навътре към гроба.

Ако започва с NΥ да придобие още по ясен смисъл:
NΥΑ ΣΝΛΕΤΕ Δ ΝΥΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑΤΡ • Ξ • ΕΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • ΑΝΓΗΑ ΒΑΛΒΝ

Ния видях че е име, и от "гръцки" означава венец ... мисля че знаем кой подава венеца...
Венеца какво символизира? Не е ли Шива съзнанието ? Ами тогава и под ΝΥΕ може да се предположи че седи другия аспект, Шакти.
Така първата част на изречението става:
ШИВА ЗНАЕТЕ И ШАКТИ И НЕЙНИЯ ЧИСТ•ЗВУК•ЕБАР•ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ КАЗВАЙ ГЪК•ОГНЕНИЯ БАЛ

Така че на тоя надпис си е чисто и просто упътване предназначено за мъртвия ...

P.S. В последствие забелязвам че на плочата не пише ΕΒΑΡ а ΙΒΑΡ - ЙБАР/ИБАР

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]