ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Сеп 21, 2017 4:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: НЕЗАБРАВИМО ОТ ФОРУМА
Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 11:25 am 

sum : Re: Мадарският конник

"…И понеже обещах да възстановя липсващия надпис… Ето го:"

„Празнувам с теб Вселики човече!
Прозрачността, в която идваш, говори!
Прокарвам път, дарявам Сила!
Пред теб съм Аз, а ти в мен!”

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2009 5:50 pm 
saradiva по темата - ГОЛЯМАТА ЛЪЖА - "СЛАВЯНИ".
Публикувано на: Съб Яну 17, 2009:

Време е българските учени да заработят за България, нали?
А те – за да не обидим гърците, например, наричаме древните находки от тракийската цивилизация – „находки от живота на СКАЛНИТЕ ХОРА” /Н.Овчаров/
- за да не обидим руснаците, например, продължаваме да наричаме нашата, българската писменост и култура – славянска писменост и култура /„24 май – Ден на славянската писменост и култура”/
Колко още народа се пишат славяни? Колко празнуват 24 май? Колко признават, че допреди стотина година са пишели на българска глаголица? Колко отчитат, че, като започнат да копаят пластовете, все на български находки достигат? Така че, да не ни цитират гръцки и руски източници!
Та това ми е амбицията – да открия /поне за себе си/ истината за българите и българската история. Като първото нещо, което сторих е да си изчистя от главата наученото от разни там насложени измислици в интерес на чуждодържавни мераци и интереси.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2009 4:41 pm 

sum : "Ти си Това "1

"Откажи се от чувството за “мое” по отношение на своето тяло, което със сигурност ще бъде погълнато от огъня, насекомите, птиците или животните. Всъщност, ти си висшият Атман – безстрашният. Отхвърли всяко заблуждение, породено от погрешни разбирания и ще бъдеш Свободен.
За мъдреца висшето състояние на съвършенство е съвсем близо. Но невежия го търси навън, като го смята за достижимо в далечни области, въпреки че всъщност, то е всеобхватно и най-тясно свързано с него, бидейки идентично със собствената му природа."

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2009 10:24 pm 

sum - "Медитация и… опитности", Вто Мар 24, 2009:

Време Е!..
Впрегнатото време е пред теб за теб…
Няма как да не изчистиш самскарите си…
Щом аз съм го направил, значи и ти ще можеш…
Просто е въпрос на време…
Самскарите са до време…
А ние НЕ!..

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2009 3:16 pm 
sum - в темата "TE":

"....Пътят на Премъдрите представлява знание, което отвежда човек в дълбините на сърцето му. Там „живее” Атман! Вече знаеш, че никой човек не може да извърви пътя вместо теб… За да постигнеш реалността в себе си ти трябва знание… Ако го нямаш, как ще постигнеш Атмана в себе си?.. Как ще бъдеш едно с него?..
Характерното, за другото поколение хора, са тълпите. Когато заедно се събират на някой религиозен празник те образуват общо колективно Съзнание. При това положение няма индивидуалност и, ако си забелязал, винаги се уповават на някой водач, който да им покаже пътя, който те да следват.
Вземи коя да е религия и виж абсурда… Модела е един и същ… Например: „Христос умря на кръста, като пое греховете на човечеството, за да го спаси”. Следва: „стани християнин и повярвай, защото твоя бог за теб го е направил”. „Повярвай и ще се спасиш”
По този начин не ти остава нищо друго, освен да вярваш… и ставаш част от тълпата… и не ти трябва да мислиш, защото вече всичко е измислено… от гадните съзнания.

Много по-лесно се управлява колективното съзнание, отколкото индивидуалното.
За това битката в света да няма индивидуалност е жестока, защото индивидуалността, облечена в разбиране, създава мостове през световете.
"
:idea:

Публикувано - Вто Юни 16, 2009 г.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2009 3:30 pm 
Свободния Дух - в темата "Тракийското светилище Татул":

"...Понякога имам своите „силни” моменти, в които ми се дава „свише” информация, свързана с интересуващи ме въпроси. В един такъв „силен” момент разбрах, че конкретния начин на замърсяване на Океана е чрез вкарването (или ако използваме съвременния информационно-технологичен речник – пачването ) на две допълнителни ментални програми, познати ни сега като „страх” и „смърт”. Всичко това означава, че до момента на това съдбоносно събитие никое съзнание не е имало понятие за смърт и не е изпитвало страх в никакви форми. Това, че сега коментираме „смъртта” и нейното силно емоционално въздействие върху нас, е следствие именно на Замърсяването. Убеден съм, че в дълбока древност, когато Замърсяването все още не е било придобило сегашните ужасяващи размери, хората (и особено Човеците) не са гледали с такъв драматизъм на събитията, свързани с напускането на материалната обвивка. Осъзнавам, че при условията в които сме поставени понастоящем, е изключително трудно да погледнем на Живота с безпристрастни очи, но според мен си струва усилието поне да опитаме…пък току виж се получило. "

Публикувано на Нед Май 10, 2009

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юни 20, 2009 10:12 am 
Юни 12, 2009 Тема: "ТЕ"
Sum написа:
"... За да постигнеш /докато си жив/ и достигнеш /след края на тялото/ Бога, първо трябва да го разбираш, а не да му се кланяш! Второ, трябва да го познаваш, а не да трепериш от страх пред Него..."

Юни 15, 2009 Тема: "ТЕ"
Sum написа:
"... вярата не дава свобода. Вярата дава само мисълта за свобода, но не и самата свобода..."

Пон Юни 15, 2009 Тема: "ТЕ"
Ntsk написа:
"... знаем, че за една религия най-важното е вярата. А Исус е говорил за познаване на Истината. Той е давал знанието за тази Истина и този, който я разбира и може да я познае, той може да стане свободен.
Исус нито е идвал да създава религия, нито пък да спасява някого чрез вяра..."

Юни 16, 2009 Тема: "ТЕ"
Sum написа:
"...битката в света да няма индивидуалност е жестока, защото индивидуалността, облечена в разбиране, създава мостове през световете."

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юни 20, 2009 11:19 pm 
Юни 16, 2009 Тема “Божието слово”
Ntsk написа:
"Вместо по-разпространената дума съдба, по-правилно според мен е да се каже "закон за причината и следствието". Така, както нашият избор в миналото е причина за това, което преживяваме в настоящето, така и с настоящия си избор, ние можем да предизвикаме определен бъдещ резултат.
В тази връзка, когато все още имаме решетка от самскари, именно тези самскари "избират" вместо нас. Те ни връщат в кръговрата отново и отново, защото сме привързани към определения от умствените впечатления резултат."

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 7:14 pm 
Казано от Сарадива:
"Не всеки има смелостта да търси и железен характер, за да бъде свободен!"

Убийствено прозрение!!!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 6:13 pm 
Постнато от Sum - 2 ноември 2009, тема "ТЕ"

"…И понеже стана въпрос за лика на вай-гите… я виж на снимката този образ. Тази каменна глава я снимах това лято в Берлин. Намира се в една от залите на същия музей, където снимах измислената гръцка култура /снимките от темата „Кражбата”/
Представяш ли си как се опулих, когато застанах пред този ококорен вай-г…
"

Прикачени файлове:
-г.jpg
-г.jpg [ 3.58 MiB | Прегледано 327 пъти ]

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]