ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Авг 23, 2017 9:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: "Разговори с Бога"- Нийл Доналд Уолш
Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 12:11 pm 

Някой от вас чел ли е книгите "Разговори с Бога"? Лично на мен преди около 10 години тези книги ми промениха живота ! Сега, след като прочетох и "Ти си това" на Румен Чорбаджийски виждам как тези две книги се допълват, т.е Румен говори за същото това знание, но обяснява нещата в детайли! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: "Разговори с Бога"- Нийл Доналд Уолш
Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 12:24 pm 

Ето и първа книга: http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=31, всъщност тук можете да откриете и останалите 3 книги.

Общо книгите са 6 на брой. В момента първите три са събрани в една- "Разговори с Бога", а останалите са:" Приятелство с Бога", "Общуване с Бога" и "У дома с Бога"! Първата /трилогията/ я има на пазара, но за останалите не съм сигурна.
Ето как изглежда първата книга,т.е трилогията: http://www.book.store.bg/p73601/razgovo ... uolsh.html

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 12:58 pm 

tonidi_69 написа:
Някой от вас чел ли е книгите "Разговори с Бога"? Лично на мен преди около 10 години тези книги ми промениха живота ! Сега, след като прочетох и "Ти си това" на Румен Чорбаджийски виждам как тези две книги се допълват, т.е Румен говори за същото това знание, но обяснява нещата в детайли!

Здравей, tonidi_69!
Аз също четох въпросните книги преди около 10-ина години. И при мен, подобно на теб, те оказаха силно стимулиращо въздействие по отношение на духовните ми търсения. Стъпвайки на наученото от книгите „Ти си това“ и този форум, с пълна увереност мога да твърдя, че Нийл Доналд Уолш води своите разговори с Космическия Ум (Брахман). Тъй като неговите книги са написани на сравнително достъпен език и засягат много широк кръг от житейски теми и въпроси, те са доста подходящи за „масовия“ читател с „умерени“ духовни търсения. Бих използвал метафората, че тези книги са „основното образование“ в духовното, докато книгите „Ти си това“ са „висшето образование“. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 25, 2013 9:41 am 

Много добре казано! ;) :sunny:
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 25, 2013 10:25 am 

Ако някой желае да изтегли книгите свободно давам линк http://www.spiralata.net/booklist.php?f ... Letter=%D3
Общо седем са в спиралата :)
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 25, 2013 11:59 pm 

riderman, благодаря за линка! Аз също съм чела "Разговори с Бога"- Нийл Доналд Уолш и споделям мненията ви. Поздрави :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 10:25 am 

riderman,благодаря ти за линка! Между другото от теб сега научавам за седмата книга, благодаря за което ::hat:: непременно ще я прочета!
Поздрави! :sunny: :) :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 19, 2013 1:42 pm 

В книгите "Разговори с Бога" също можем да открием много знание. В първа книга например, разбираемо е обяснено как ние сами можем да създаваме материя /често дори несъзнателно/. Според мен това е обяснението за съществуването на "ТЕ"! :evil: Миля си и за "Отеца"- дали и той не е създаден по същия начин, въпреки, че четох във форума,че той е Атман... :roll: вие как мислите?
ЦИТАТ: Енергията привлича подобна на себе си енергия и образува (да използваме по-прости думи) „гроздове" от подобна енергия. Когато достатъчно подобни „гроздове" се сблъскат един с друг, те се „слепват" един за друг (да използваме още една по-проста дума). Необходимо е невъобразимо голямо количество „слепена" подобна енергия за образуването на материя. Но материя ще се образува от чиста енергия. Всъщност това е единственият начин, по който материята може да се образува. Щом веднъж енергията е станала материя, тя си остава материя за много дълго време, освен ако конструкцията й бъде нарушена от различна или противоположна енергия. Тази различна енергия, въздействаща на материята, всъщност я разпокъсва, освобождавайки суровата енергия, от която материята е била съставена.

Това е теорията в основата на атомната ви бомба, обяснена с по-елементарни понятия. Айнщайн, повече от който и да било друг човек, се доближи до откритието, обяснението и използването на творческата тайна на Вселената.

Вече би трябвало да разбираш по-добре как хора с подобно мислене могат да работят заедно върху сътворяването на благоприятна действителност. Фразата „Когато двама или повече се съберат в Мое Име" придобива повече смисъл.

Разбира се, когато цели общества мислят по определен начин, често се случват удивителни неща - не обезателно всички от тях желателни. Например общество, живеещо в страх, много често (всъщност неминуемо) създава в плът и кръв онова, от което се страхува най-много.

По подобен начин големи общности често откриват в обединеното мислене сила, произвеждаща чудеса. Някои хора я наричат обща молитва.

Трябва да бъде ясно, че даже отделни индивиди могат самостоятелно да предизвикат такива резултати, ако мисълта им (молитва, надежда, желание, мечта, страх) е удивително силна. Христос редовно го е правил. Той е разбирал как да въздейства на енергията и материята, как да ги преустройва, как да ги преразпределя и как да ги контролира напълно. Много Учители са го знаели. Мнозина го знаят и сега.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]